شنبه, ۲۰ خرداد, ۱۴۰۲ / 10 June, 2023
مجله ویستا

گردشی بیرون شهر - Une Partie De Campagne


گردشی بیرون شهر - Une Partie De Campagne
سال تولید : ۱۹۴۶
کشور تولیدکننده : فرانسه
محصول : پانتئون.
کارگردان : ژان رنوار، برمبنای داستانی کوتاهی نوشته گی دوموپاسان.
فیلمنامه‌نویس : ژان رنوار، برمبنای داستانی کوتاهی نوشته گی دوموپاسان.
فیلمبردار : کلود رنوار و ژان بورگوان.
آهنگساز(موسیقی متن) : ژوزف کوسما.
هنرپیشگان : سیلویا باتای، ژرژ دارنو، ژان مارکن، گابریلو، ژاک بورل، گابریل فونتان، مارگریت رنوار، ژاک برونیو و ژان رنوار.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۴۵ دقیقه.


تاجری پاریسی (گابریلو)، زنی (مارکن) و دخترش (باتای) را برای گردش به اطراف مارن در بیرون شهر می‌برد. زنان با مردان جوان محلی به وقت‌گذرانی می‌پردازند و با این‌که ابتدا هیچ‌چیز جدی به نظر نمی‌رسد، رابطه دختر خانواده و یکی از جوانان (دارنو) که به عشقی پایدار بدل می‌شود که بعدها هنگام تجدید دیدار آن دو در همان محل، در حالی که این‌بار دختر ازدواج کرده است، خاطره‌ای حسرت‌بار را برمی‌انگیزد.
٭ این "شعر" کوتاه رنوار که در ۱۹۳۶ فیلم‌برداری شده بود (و بعداً آن را در غیاب او جمع و جور کردند) شاهکاری است درباره حس‌وحال فانی لحظه‌ها که برابر جبر بی‌رحمانه زمان سر تسلیم فرود می‌آورند. نیز تصویری است باریک‌بینانه از پیوند میان امواج نامحسوس عشق و نوسانات جزئی طبیعت که باعث می‌شوند فیلم در حکم معادلی سینمائی برای تابلوهای امپرسیونیستی پدر رنوار، اگوست، باشد. تغییر فضای فیلم از طنز سبک به افسردگی و نومیدی طبق معمول رنوار استادانه و بی‌نقص است. رنوار در جریان فیلم‌برداری دستیارانی چون ایو الگره، ژاک بکر، کارتیه برسون و لوکینو ویسکونتی را تعلیم می‌دهد و خودش هم در نقش مهمان‌خانه‌دار محلی حضور کوتاهی دارد.


همچنین مشاهده کنید

سایت لنداسپاسایت مجله شبکهسایت مثلث آنلاینخبرگزاری ایلناسایت اکوایرانسایت زومیتسایت جمارانسایت اقتصاد 24سایت عصرایرانخبرگزاری تسنیم