دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

در مکانی دورافتاده - In A Lonely Place


در مکانی دورافتاده - In A Lonely Place
سال تولید : ۱۹۵۰
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : سانتانا
کارگردان : نیکلاس ری.
فیلمنامه‌نویس : آندرو سولت، برمبنای داستانی ادموند هـ. نورت، از رمانی نوشته دوروتی ب. هیوز.
فیلمبردار : برنت گافی.
آهنگساز(موسیقی متن) : جرج آنتیل.
هنرپیشگان : هامفری بوگارت، گلوریا گراهام، فرانک لاوجوی، کارل بنتن رید، آرت اسمیت، جف دانل، مارتا استوارت و رابرت وارویک.

نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۴ دقیقه.


"دیکسن استیل" (بوگارت) فیلم‌نامه‌نویس با استعداد اما عصبی و بداخلاق، مظنون به قتل دختر جوانی است که آخرین بار با او دیده شده است. "لورل گری" (گراهام) همسایه‌ او به نفعش شهادت می‌دهد و این دو از آن پس آرام‌آرام به یکدیگر دل می‌بازند. رفتار خشن "استیل" به دفعات، "لورل" را نگران می‌کند که نکند او واقعاً گرایشی به قتل و جنایت داشته باشد. در پایان و به‌رغم تبرئه شدن "استیل" از اتهام، "لورل" در می‌یابد که نمی‌تواند جائی در زندگی آینده او داشته باشد.
٭ در مکانی دورافتاده بیشتر فیلمی است از ری تا اثری "نوآر" یا عاشقانه، به این معنا که ممکن است قراردادها را به کارگیرد اما پی استفاده‌های معمول از آن‌ها نیست. فیلم درباره ناکامی رابطه‌ای است سعادتمندانه به واسطه پیشینه‌ای که شخصیت‌ها را به شکل کنونی‌شان در آورده: بوگارت که التهاب درونی‌اش او را رها نمی‌کند، در یکی از شکل‌ کنونی‌شان در آورده: بوگارت که التهاب درونی‌اش او را رها نمی‌کند، در یکی از بهترین‌شان در آورده: بوگارت که التهاب درونی‌اش او را رها نمی‌کند، در یکی از بهترین نقش‌هایش ـ که نقبی است به ورای ظاهر خونسرد و خویشتن‌دار همیشگی‌اش ـ ظاهر می‌شود و فیلم‌کاری می‌کند که ما مرتب درباره مجرم بودن یا نبودن او به تردید بیفتیم و گراهام زنی است پرتجربه که رابطه کنونی را آخرین فرصت برای عشقی واقعی یافته است. روایت این عشق پرشور اما در معرض تهدید، بهانه خلق یکی از شخصی‌ترین شاهکارهای سینمای آمریکاست. گفته می‌شود که فیلم بازتابی از وضعیت متزلزل زندگی زناشوئی واقعی ری و گراهام است که ظاهراً پس از پایان فیلم‌برداری از هم جدا شدند.


همچنین مشاهده کنید

سایت پارسینهسایت نامه نیوزسایت خبرآنلاینسایت همشهری‌آنلاینخبرگزاری مهرخبرگزاری تحلیل بازارسایت جمارانسایت اقتصادنیوزسایت زومیتروزنامه همشهری