چهارشنبه, ۱۰ خرداد, ۱۴۰۲ / 31 May, 2023
مجله ویستا

زن طراح - Designing Woman


زن طراح - Designing Woman
سال تولید : ۱۹۵۷
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : دورشاری
کارگردان : وینسنت مینه‌لی
فیلمنامه‌نویس : جرج ولز، برمبنای طرحی از هلن رز،
فیلمبردار : جان آلتن
آهنگساز(موسیقی متن) : آندره پره‌وین
هنرپیشگان : گریگوری پک، لورن باکال، چاک کانرز، دولورس گری، تام هلمور، میکی شانسی و جک کول.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۷ دقیقه.


"مایک" (پک)، خبرنکار ورزشی و "ماریلا" (باکال)، طراح لباس، به هم دل می‌بازند و ازدواج می‌کنند اما دنیاهای متفاوت آن دو به‌زودی زندگی زناشوئی‌شان را دچار مشکل می‌کند؛ از جمله به‌خاطر دوستان و هم‌نشینان متضادی که هر کدام دارند. سرانجام این تفاوت‌ها رابطه آنان را مرزی بحرانی پیش می‌برد با این همه در یک درگیری با تبهکارانی که "مایک" را هدف قرار داده‌اند، دوستان "مایک" و "ماریلا" به یکدیگر می‌پیوندند و آنان نیز سرانجام راه خوشبختی مشترک را می‌یابند.
٭ یک کمدی روشن‌فکرانه در ادامه سنت کمدی‌های دهه ۱۹۳۰ هالیوود که حالا ذوق و سلیقه بصری منحصر به فرد مینه‌لی نیز بدان افزوده شده است. رنگ‌های پرشکوه مترو کالر با فیلم‌برداری آلتن، میان محصولات مترو ـ گلدوین ـ مایر دستاورد بزرگی بود و طراحی صحنه پرستن ایمز گذشته از فضاهای بیرون از خانه، در آرایش دقیق و شیک آپارتمان "ماریلا" به اوج می‌رسد و مایه فرهنگ مدگرا را به خوبی تصویر می‌کند. زن طراح از نظر تکنیکی تمهیدات بازی گوشانه متعددی را به کار می‌گیرد و به لطف فضای تآتری و صحنه، تازه جائی هم بریا یک قطعه موزیکال باقی می‌گذارد. پک و باکال به خوبی در نقش‌های‌شان جا می‌افتند و دعوای نهائی که در آن زد و خوردها قطعاً طراح شده، خنده‌دارترین بخش فیلم است. ایده فیلم را طراح لباس آن، رز پیشنهاد کرد.


همچنین مشاهده کنید

سایت پارسینهروزنامه تعادلخبرگزاری صدا و سیماسایت نورنیوزسایت نی نی بانسایت تاپ نازسایت انتخابخبرگزاری ایلناسایت دیجیاتوسایت دیپلماسی ایرانی