دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

یک مرد و دیگر هیچ - Nothing But A Man


یک مرد و دیگر هیچ - Nothing But A Man
سال تولید : ۱۹۶۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : دو آرت
کارگردان : مایکل رومر
فیلمنامه‌نویس : رابرت مالکوم یانگ و رومر
فیلمبردار : یانگ.
هنرپیشگان : ایوان دیکسن، ایبی لینکلن، گلوریا فاستر، جولیوس هریس، مارتین پریست، لنرد پارکر، یافت کوتو و استنلی گرین.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۵ دقیقه.


جنوب آمریکا، دهه ۱۹۶۰. "داف آندرسن" (دیکسن) سیاه‌پوستی است که تنها می‌خواهد ساده زندگی کند. حین کار برای راه‌آهن در آلاباما، دل‌باخته "جوزی داوسن" (لینکلن)، دختر "کشیش داوسن" (گرین) می‌شود. کشیش از "آندرسن" خوشش نمی‌آید. بنابراین "داف" و "جوزی" به دیدن "پدر داف"، یک الکلی محتضر، در بیرمینگهام می‌روند. "جوزف" مایل به ازدواج است اما "داف" از قبول مسئولیت می‌گریزد. آن دو سرانجام ازدواج می‌کنند و "داف" شغلی در کارخانه چوب‌بری شهر می‌گیرد، اما در اثر اختلاف با کرافرماهای سفیدپوست و نژادپرستش از کار اخراج می‌شود و برچسب آشوب‌آفرینی می‌خورد. پس از ضرب و شتم همسرش به بیرمینگهام می‌رود تا شاهد مرگ پدرش باشد. این واقعه باعث می‌شود تا آرام‌آرام مسئولیت‌هایش را بپذیرد. او پسر نامشروعش را که نزد شخص دیگری زندگی می‌کند، برمی‌دارد و نزد "جوزی" می‌رود تا بکوشند زندگی آرام و شرافتمندانه‌ای داشته باشند.
٭ فیلم مستقل و خیرخواهانه‌ای که در زمان نمایش خود ستایش فراوانی برانگیخت. این‌جا تصویر واقع‌گرایانه‌ای از زندگی کارگری سیاهان در جنوب ارائه می‌شود. رومر کارش را از افتادن به دام احساساتی‌گری حفظ می‌کند.


همچنین مشاهده کنید

سایت جهان صنعت نیوزسایت انتخابسایت اکوایرانخبرگزاری مهرسایت نامه نیوزسایت سلام نوسایت چی بپوشمسایت دیدبان ایرانسایت اصلاحات نیوزسایر منابع