جمعه, ۷ مهر, ۱۴۰۲ / 29 September, 2023
مجله ویستا

هکر ها چند دسته اند؟


هکر ها چند دسته اند؟
● هکرها به چهار دسته تقسیم بندی می شوند:
۱) سامورایی ها: این دسته از هکر ها فقط به کامپیوتر ها یا سرور ها یا غیره فقط به هدف اصباط ضعف آنها نفوذ می کنند.
۲) واکر ها(wakers) : این دسته از هکر ها به کامپیوتر ها با هدف استفاده از اطلاعات شخصی آنها نفوذ می کنند.
۳) کرکر ها (crackers): این دسته از هکر ها وقتی وارد یک سیستم رایانه ای می شوند علاوه بر استفاده از اطلاعات شخصی آن در آن اختلال نیز ایجاد می کنند. حال یا خود این کار را می کنند یا به وسیله ی ویروسی این کار را می کنند که ممکن است به وسیله ی آن سیستم های دیگری نیز مورد حمله واقع شوند و آسیب ببینند.
۴) پریکر ها (preakers): این دسته از هکر ها کار نفوذ به سیستم های مخابراتی را انجام می دهند و افراد حرفه ای در این کار نیازی به کامپیوتر ندارند و می توانند با استفاده از یک گوشی موبایل به مکالمات خصوصی مردم گوش فرا دهند و از آنها سو استفاده کنند یا کار های مخرب دیگر... . این نوع از هکر ها خطرناک ترین هکر ها هستند.(خواهشمندم اگر کسی در اینجا این مطلب را می خواند و پریکر است با من تماس حاصل نماید.
دسته ی دیگری از هکر ها نیز وجود دارد که در حقیقت هکر نیستند و جزو دسته های هکر به حصاب
نمی آیند فقط چون یک نرم افزار هک به دستشان رسیده است و با آن کسی را بوت(در آینده در باره ی آن توضیح خواهم داد.) یا هک کرده اند خود را هکر می دانند و در روم شاخ می شوند. من به این دسته از
هکر ها زکر(zeker) می گویم که شباهت زیادی با فنچ (نو عی پرنده محض اطلاعات برای آنهایی که
نمی دانند.) دارند. البته شما جزو این دسته به حساب نمی آیید زیرا من در اینجا به شما آموزشهایی خواهم داد که شما به یک هکر خوب تبدیل شوید البته با کمک خودتان و هکر های دیگر.
منبع : پارسی باکس


همچنین مشاهده کنید

سایت مجله شبکهسایت رکناسایت پارسینه پلاسسایت عصرایرانسایت الفخبرگزاری مهرسایت دیپلماسی ایرانیسایت باتوسایت پارسینهسایت تجارت نیوز