جمعه, ۱۹ خرداد, ۱۴۰۲ / 9 June, 2023
مجله ویستا

ناارادتمند شما - Unfaithfully Yours


ناارادتمند شما - Unfaithfully Yours
سال تولید : ۱۹۴۸
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : فاکس قرن بیستم
کارگردان : پرستن استرجس
فیلمنامه‌نویس : پرستن استرجس
فیلمبردار : ویکتور میلنر
آهنگساز(موسیقی متن) : جواکینو روسینی، پیوتر ایلیچ چایکوفسکی و ریشارد واگنر.
هنرپیشگان : رکس هریسن، لیندا دارنل، باربارا لارنس، رودی والی، کورت کروگر، لایونل استندر، ادگار کندی، آلن بریج و جولیوس تانن.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۱۰۵ دقیقه.


"سر آلفرد د کارتر" (هریسن) رهبر ارکستر انگلیسی مشهوری است که با همسرش، "دافنه" (دارنل) زندگی می‌کند وقتی "آلفرد" از سفری باز می‌گردد، گزارش یک کارآگاه خصوصی (کندی) را دریافت می‌کند که نشان‌دهنده رابطه همسرش با منشی خصوصی او (کروگر) است. "آلفرد" گزارش را پاره می‌کند و دور می‌ریزد، اما دوباره به دستش می‌رسد.این بار آن را می‌سوزاند، و باز فایده‌ای نمی‌کند. تا این‌که سرانجام دفتر کارآگاه می‌رود و این‌جا آرام‌آرام حسادتش تحریک می‌شود. سپس، سه بار در حین اجرای کنسرت، شاهد خیال‌پردازی‌های "آلفرد" هستیم: با موسیقی "روسینی"، او همسرش را می‌کشد و طوری صحنه‌سازی می‌کند که منشی‌اش به اتهام قتل محاکمه و محکوم شود. با موسیقی "واگنر"، او چک درشتی برای "دافنه" می‌نویسد تا با محبوبش بگریزد. و همزمان با موسیقی "چاپکوفسکی"، در یک رولت روسی با "دافنه" و منشی‌اش شرکت می‌کند و دست آخر، گلوله‌ای در پیشانی‌اش می‌نشیند. اما در واقعیت، نقشه‌هایش همه نقش برآب می‌شوند و بالاخره این‌طور آرام می‌گیرد که شاید گزارش کارآگاه نتیجه سوءتفاهم بوده باشد.
٭ از بهترین‌های استرجس و آخرین فیلم او در هالیوود که به‌دلیل شوخی‌ها و نگاه تلخی که به رابطه‌های زنان و مردان دارد، بسیار جلوتر از زمانه خود به نظر می‌رسد. این‌جا همه چیز هماهنگ به نظر می‌رسد و اغلب بازیگران اصلی در نقش‌های خود "شیرین" بازی می‌کنند؛ به‌خصوص کارآگاهی که رد جفای همسر "آلفرد" را به دست داده و در جواب اعتراض او که چرا در زندگی خصوصی مردم دخالت می‌کند، دلداری‌اش می‌دهد که: "از زنان، صرفاً باید بابت آن دوره‌ای که وفا می‌کنند ممنون باشیم...!" در سال ۱۹۸۴ به کارگردانی هوارد زیف (با هم‌کاری دادلی مور و ناستازیا کینسکی) بازسازی می‌شود که از هیچ نظر ارزشی ندارد.


همچنین مشاهده کنید

سایت الفسایت نی نی بانخبرگزاری ایلناسایت خبرآنلاینسایت برترینهاسایت دیپلماسی ایرانیسایت مثلث آنلاینسایت نورنیوزخبرگزاری صدا و سیماسایت بیتوته