پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

لیبرال دموکراسی با طعم رسوایی اخلاقی!


لیبرال دموکراسی با طعم رسوایی اخلاقی!
خبر افشای رسواییهای جنسی سیاستمداران غربی به تیتر اول رسانه ها تبدیل شده است.به راستی چه بر سر لیبرال دموکراسی آمده است؟جامعه بازی که غربیها از آن با افتخار سخن می گفتند هم اکنون به بستری تبدیل شده است کهد ر آن فساد و جنایت بیداد می کند...
صورت مسئله مشخص است:گرایش مردم غرب به سیاستمداران ناپخته و هرزه گرا.!نمی دانم از کجا شروع کنم :از رسوایی اخلاقی بیل کلینتون یا سریال هوسبازیهای سارکوزی؟جالب توجه اینکه دیگر مردم اروپا و آمریکا برای اصطلاح “حریم خصوصی” نیز اصالتی قائل نیستند زیرا آن را سیاستمدارانشان به مفری برای تبرئه خود از فساد اخلاقی و مالی قرار داده اند.
شاید بهتر باشد دیگر از ظهور سیاستمدارانی مانند بسمارک،جرج واشنگتن و حتی چرچیل در اروپا سخنی نگوییم.سیاستمداران غربی امروزه سمبلی آشکار از لمپنسم هستند که فساد اخلاقی در بین آنها بیداد می کند.در چنین شرایطی برگزاری سمینارهایی که از روابط “اخلاق”و”لیبرالیسم مدنی”سخن می گوید تقریبا مضحکانه است.در غرب کسانی بودجه ان سمینارها را تصویب می کنند که خود کوچکترین علقه و پیوندی با اصول اخلاقی ندارند.شاید مرو چند واقعه مربوط به رسوایی اخلاقی سیاستمداران غربی بتواند پرده از “مرگ اخلاق سیاسی در غرب”بگشاید:
● بیل کلینتون: رسوایی اخلاقی در حین ریاست جمهوری!
مهمترین رسوایی کلینتون که جنجال زیادی به پا کرد مربوط به رسوایی اخلاقی و روابط نامشروع وی با “مونیکا لوینسکی“ از کارآموزان کاخ سفید بود. در ژانویه ۱۹۹۸، کلینتون در دادگاه حاضر شد تا در مقابل اتهامات وارده در این خصوص که توسط “پاولا کوربین جونز”، یک کارمند سابق ایالت آرکانزاس، مطرح شده بود، از خود دفاع کند. وی در این جلسه هرگونه رابطه‌ی غیر اخلاقی و جنسی با لوینسکی را رد کرد.
در ۱۷ اوت ۱۹۹۸ پس از اخبار گسترده‌یی که مطبوعات آمریکا در خصوص اعتراف لوینسکی درباره‌ی رابطه جنسی با کلینتون در چند روز آینده درج کردند، کلینتون در مقابل هیات منصفه‌ی فدرال حاضر شد و به رابطه غیر اخلاقی خود با لوینسکی اعتراف کرد، اما علی رغم این رسوایی بسیار شدید، مردم آمریکا خواهان استعفای وی نبودند و آنها در نظرسنجی‌های مختلف اعلام کردند که به دلیل بهبود اقتصاد داخلی از فساد اخلاقی وی چشم پوشی خواهند کرد.!
● شکار عربی رایس در خاورمیانه!
کاندولیزا رایس این روزها در حال و هوای عاشقانه‌ای با یک جوان عربی به سر می‌برد. این جوان عربی از نزدیکان یکی از سران عرب است که رایس وزیر سیه‌چهره وزارت امور خارجه آمریکا در حاشیه سفرهای خود به خاورمیانه که به بهانه بررسی روند صلح منطقه انجام می‌شود با وی دیدار می‌کند.
از آن سو این جوان عرب نیز با سفرهای خود به اروپا و آمریکا فرصت‌هایی برای دیدار با رایس به وجود می‌آورد. این جوان عربی می‌تواند در بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه ایالات متحده آمرکیا به راحتی تردد کند در حالیکه این امر برای بسیاری ممنوع است.
در همین راستا دستگاه اطلاعاتی آمریکا از بیم فاش شدن رابطه رایس با این جوان عرب، به رایس هشدار داده است تا این امر همچنان در خفا باقی بماند و خبری از آن به بیرون درز نکند، به ویژه اینکه عکس‌ها و مواضع آنان ممکن است به وجهه دولت آمریکا آب وارد کند!
● سردسته نومحافظه کاران آمریکا در دام فساد
پل ولفویتز” معاون وزیر دفاع سابق آمریکا که یکی از طراحان جنگ عراق و نیز رئیس بانک جهانی بوده، با یکی از کارکنان این بانک چندین سال رابطه پنهانی داشت. ولفویتس درتیم دوازده نفره نومحافظه کاران آمریکا تعریف می شود که ادعا می کنند از مذهبی ترین افراد این کشور هستند.! در پی افزایش بی رویه حقوق شریک جنسی ولفویتس، مسئون بانک جهانی خواستار استعفای وی شدند.
بارداری نامشروع دخترمعاون مک کین
سارا پالین، فرماندار آلاسکا و معاون اول انتخابی مک کین، کاندیدای جمهوری‌خواهان در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آمریکا و همسرش «تد»، اخیرا اعلام نمودند که «بریستول» دختر هفده ساله آنها، پیش از این‌که ازدواج کرده باشد، باردار است!
ستاد انتخاباتی مک کین اعلام کرده‌ است که بریستول قصد دارد با پدر فرزند خود که «لوی» نام دارد، ازدواج کند. خانواده سارا از رسانه‌ها خواسته‌اند به امور خصوصی آنها احترام بگذارند!
سارا پالین رد این خصوص می گوید: دختر زیبای ما بریستول این خبر را به ما داد و ما گمان می‌کنیم، او زودتر از آنچه ما انتظار داشته‌ایم، بزرگ شده است. ما از این‌که او می‌خواهد بچه را نگه دارد، به او افتخار می‌کنیم و همچنین از این‌که پدر و مادر بزرگ می شویم.
گفتنی است پالین در دوران جوانی خود در مسابقات ملکه زیبایی در ایالات متحده آمرکیا شرکت کرده و البته نتوانسته است به مقامی دست پیدا کند!
ادواردز : ادامه دهنده راه کلینتون!
نامزد اسبق حزب دموکرات برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا با شرمندگی تمام اعتراف کرده است که که با یک فیلمساز زن که تبلیغات انتخاباتی ستادش را بر عهده داشته، روابط جنسی نامشروع برقرار کرده است.
“جان ادواردز” نامزد اسبق معاونت ریاست جمهوری حزب دموکرات، با اعتراف به این رابطه، اظهار کرد که هیچ ارتباطی با بچه شش ماهه این زن ندارد و پدر بودن خود را در این مورد تکذیب کرد. در بیانیه‌ا‌ی که از سوی ادورادز منتشر شد وی به شدت از انجام چنین اقدامی اظهار پشیمانی کرد و گفت که فکر نمی‌کرده که چنین چیزی بصورت علنی در آید.
ادواردز اخیرا داشتن هر گونه ارتباط نامشروع را با “ریلی هانتر” ۴۲ ساله که ۱۱۴ هزار دلار برای ساخت فیلمی مستند درباره فعالیت‌های ستاد انتخاباتیش گرفته بود رد کرده بود. همسر ادواردز که در بهار سال ۲۰۰۷ از سوی پزشکان به داشتن بیماری سرطان سینه غیر قابل علاج تشخیص داده شده پس از اطلاع از این موضوع به دیدار هانتر رفت تا وی را از این موضوع مطلع سازد.
نامزد اسبق معاونت ریاست جمهوری حزب دموکرات از زمانی که در یک هتل شیک در لس‌آنجلس به دیدار این فیلمساز رفت، برای اعتراف به داشتن رابطه با هانتر تحت فشار شدید گذاشته شد.
در مصاحبه‌ای که شبکه “ای بی سی” با ادورادز داشت وی ادعا کرد که به هیچ عنوان پدر دختر بچه ۶ ماهه هانتر نیست!
● رسوای دیگر در خانواده کلینتونها
در جریان مبارزات انتخاباتی درون حزبی دموکراتها،انتشار اخبار مربوط به رسوایی اخلاقی و همجنس گرایی هیلاری کلینتون تعجب برخی هواداران دوآتشه وی را بر انگیخت.پیش از انتشار اخبار مربوط بعه رسوایی اخلاقی هیلاری و یکی از روسای دفتر وی،وی وعده داده بود که روسایی جنسی همسرش بیل کلینتون را هیچ گاه رد آینده تکرار نخواهد کرد. لازم به ذکر است که هیلاری کلینتون زمای این جمله را بر زبان رانده است که بیش از ۶۰ سال از عمر وی می گذرد!
علاوه بر آنچه گفته شد،نمونه های زیادی از فساد مقامات غربی و آمریکایی وجود دارد.بهعنوان مثال دیوید بلانکیت” وزیر کشور سابق بریتانیا نیز به مدت سه سال با “کمبرلی کوین” رابطه پنهانی داشت. رسانه ای شدن رسوایی او، به استعفای وی منجر شد.
“جان میجر” نخست وزیر پیشین بریتانیا به مدت چهار سال با “ادوینا کاری” وزیر بهداشت خود رابطه نامشروع و پنهانی داشت.
نام “جان اف کندی” رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز پس از برقراری رابطه نامشروع با “مرلین مونرو”، مدتی تیتر اخبار جنجالی رسانه های جهان بود.
سحاب فاطمی
منبع : روزنامه رسالت