شنبه, ۲۳ تیر, ۱۴۰۳ / 13 July, 2024
مجله ویستا

فائزه(Faezeh)


فائزه تمایلی ذاتی برای درك مشكلات دیگران و كمك به آنها دارد؛ فرقی هم نمی‌كند این افراد آشنا باشند یا غریبه. به خصوص در مورد بچه‌ها كه فائزه خیلی به آنها علاقه‌مند است، از انجام هیچ كاری دریغ نمی‌كند.
او همیشه حاضر است تا به تمام بچه‌هایی كه به چیزی نیاز دارند كمك كند و حمایت و مراقبت آنها را به عهده بگیرد. اما در مورد مسائل و مشكلات بزرگ‌ترها وضع تا حدی متفاوت است.
اگرچه فائزه همچنان آمادگی دارد دیگران را برای حل مشكلاتشان یاری كند اما در عین حال آنقدر خودش را درگیر این مسائل می‌كند كه گاهی اوقات از زندگی خودش باز  می‌ماند. به علاوه ذهنش همیشه درگیر مسائل ریز و درشتی است كه حل نشدنشان به نوعی مشكل او محسوب می‌شود و می‌تواند آرامش او را سلب كند.
علاوه بر همه اینها، فائزه انعطاف‌پذیر است، به راحتی از خطاهای دیگران صرف‌نظر می‌كند و در برخوردهایش بسیار سیاستمدارانه رفتار می‌كند. تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شود فائزه در روابط اجتماعی‌اش بسیار موفق عمل كند. به خصوص در روابط خانوادگی‌اش طوری رفتار می‌كند كه نهایت درك و تحمل و هماهنگی را ایجاد كند و این نكته همیشه از سوی اطرافیانش مورد توجه و تقدیر قرار می‌گیرد. اما متأسفانه علی‌رغم تمام این تلاش‌ها، یك خصوصیت منفی می‌تواند موفقیت فائزه را تحت تأثیر قرار دهد و آن هم به تأخیر انداختن كارهاست. اگرچه فائزه كاملاً به وظایفش آگاه است اما همیشه در لحظه نود وارد میدان می‌شود و شروع به كار می‌كند. در واقع فائزه برای آغاز نیاز به یك نیروی خارجی دارد تا بر پتانسیل سكونش غلبه كند. چنانچه این اتفاق بیفتد، ادامه راه برای او چندان دشوار نخواهد بود.
و اما نكته آخر: بسیاری معتقدند فائزه استعداد هنری چندانی ندارد و تلاش‌های او در این زمینه هیچ ثمره‌ای نخواهد داشت. شاید این حرف ظاهراً درست باشد اما اگر به فائزه موقعیت پیشرفت داده شود، همه كسانی كه او را بی استعداد می‌پنداشته‌اند شگفت‌زده خواهند شد. چون او در زمینه موسیقی و هنر جای پیشرفت بسیار دارد. تنها كاری كه لازم است انجام شود قراردادن او در مسیر درست است...
منبع : روزنامه تهران امروز