دوشنبه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۹ / 9 November, 2020

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران
آماده سازی و بسته بندی غذا
دستگاه سلفون کش
آموزش آلمانی با اشتارتن ویر( Starten wir …
فروش انواع ساندویچ پانل سقفی، دیواری، سردخانه …
مجله ویستا

گیاهان آکواریومی


گیاهان آکواریومی
گیاهان آبزی مجموعه متنوعی است که در اصل از مناطق گرمسیر و آبهای گرم و شیرین به کشورهای اروپایی ،امریکا، ژاپن، و برخی کشورهای دیگر انتقال داده شده است و به طوره صنعتی تکثیر می شود ، و برای استفاده در آکواریوم های زینتی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.
کاشت این گیاهان در آکواریوم های بدون ماهی نوعی گلدان ابزی به شمار می رود که طراوت و جلوه خاص خود را دارد ، و در آکواریوم های دارای ماهی علاوه بر زیبائی چشمگیری که دارند همچنین نوع تعادل زیست محیطی برای ماهیان ایجاد می نمایند ، از جمله اینکه فضولات ماهیان را به عنوان کود مورد استفاده قرار داده و درمقابل اکسیژن داخل آب را تنظیم می نماید . و اگر تعادل تعداد و نوع ماهی با مقدار گیاه و حجم آکواریوم به درستی رعایت شود ، آنگاه خدمات لازم جهت ماهیان اعم از تغذیه ، بهداشت ، تصفیه آب و ... به صورت چشمگیری کاهش می یابد .
▪ مواردی که آگاهی به آن ضروری است عبارتند از :
۱) نحوه کاشت : به دو صورت می توان گیاهان آبزی را در آکواریوم کاشت الف : می توانید به جای آنکه تمامی کف آکواریوم را بستر دهید ، ضروفی مانند طشت ، یا گلدان ، به اندازه های دلخواه آماده کنید و بستر مربوط به کشت گیاه را در آن طشت ها و گلدان ها آماده کنید سپس آن را در آکواریوم قرار داده و انتهای ساقه گیاهان را با کمک انگشت در شن یا همان بستر مربوطه فرو کنید .
۲) نوع بستر : برا ی تهیه بستر لازم نیست راه دوری بروید کافی است به مقدار کافی شن معمولی که برای مصارف ساختمانی به کار می رود در اختیار داشته باشد ( فقط دقت کنید شن ها آلوده به مواد خارجی نباشد ) . همچنین لازم نیست که تمامی شن ا مورد نظر را شستشو دهید زیرا املاح موجود در آن برای ریشه گرفتن گیاهان لازم است ، اما پس از کف آکواریوم را به قطر سه سانتیمتر از شن ناشسته بستر دادید مجددا با یک لایه دیگر (حدود سه سانتیمتر) از شن کاملا شسته شده ولای گرفته روی بستر قبلی را پوشش دهید تا گل ولای موجود در شن ، آب آکواریوم را گل آلود نکند .
۳) شرایط نگهداری : گیاهان آبزی به همان آب و دمایی احتیاج دارند که ماهیان زینتی آکواریومی احتیاج دارند ، منظور ماهیان گرم آبی هستند که در آب شیرین زندگی می کنند . دمای ۲۲ درجه تا ۲۷ درجه و pH خنثی برای نگهداری مطلوب است ، همچنین نور طبیعی مناسب تر از نور مهتابی است ، به ویژه آنکه نور طبیعی چرخه منظم خواب و بیداری را برای گیاه و ماهی حفظ می کند و بدیهی است که گیاه زنده در شرایط طبیعی بهتر از هر کس و هرچیزمی تواند خودش را ترمیم کند .
۴) یکی از مهمترین عوامل پوسیدگی گیاهان در آکواریوم های خانگی استفده از دارو های گوناگون و به ویژه نمک در آب آکواریوم است که برای درمان یا نگهداری ماهی های بیمار به آب اضافه می کنند . لذا باید ضمن آنکه ماهی را از فروشگاه قابل اطمینان تهیه می کنید همچنین در صورتی که یکی از ماهی ها گرفتار یکی از بیماری خاصی شد آن را از محل آکواریوم به ظرف دیگری منتقل نمود و پس از درمان کامل و طی دوره قرنطینه مجددا به آکواریوم اصلی باز گردانید .
منبع : کلوب


همچنین مشاهده کنید
سایت رویداد 24سایت پارسینهروزنامه شهروندسایت فراروخبرگزاری بازارخبرگزاری ایلناسایت فرادیدروزنامه ابتکارخبرگزاری فارسخبرگزاری ایسنا