چهارشنبه, ۱۵ آذر, ۱۴۰۲ / 6 December, 2023
مجله ویستا

سه مراسم تدفین ملکیادس استرادا - THE THREE BURIALS OF MELQUIADES ESTRADA


سه مراسم تدفین ملکیادس استرادا - THE THREE BURIALS OF MELQUIADES ESTRADA
سال تولید : ۲۰۰۵
کشور تولیدکننده : فرانسه و آمریکا
محصول : مایکل فیتس جرالد، لوک بسون، پی‌یر آنژ لو پوگام و تامی لی جونز
کارگردان : تامی لی جونز
فیلمنامه‌نویس : گیلرمو آریاگا
فیلمبردار : کریس منگیس و هکتور اورتگا
آهنگساز(موسیقی متن) : مارکو بلترامی
هنرپیشگان : جونز، بَری پپر، جنیووری جونز، ملیسا لیو، دوایت یوکم و خولیو سسار سدیلو
نوع فیلم : رنگی، ۱۲۱ دقیقه


̎مایک نورتن̎ جوان (پپر) تازه به استخدام پلیس مرزی درآمده است. همسرش، ̎لوآن̎ (جنیووری جونز)، بخشی از اوقات بی‌کاری‌اش را در رستوران ارزان‌قیمت محلی می‌گذراند و همان‌جا با ̎ریچل̎ (لیو)، پیشخدمت رستوران آشنا می‌شود. ̎ریچل̎ با ̎پیت پرکینز̎ (تامی لی جونز) و ̎کلانتر بلمانت̎ (یوکم) دوست است. ̎پیت̎، یک کارگر غیرمجاز مکزیکی به نام ̎ملکیادس استرادا̎ (سدیلو) را استخدام و دوستی عمیقی با او برقرار کرده است. روزی موقع گشت مرزی، ̎مایک̎ به‌طور تصادفی ̎ملکیادس̎ را می‌کشد. مقام‌های محلی تصمیم می‌گیرند حادثه را لاپوشانی و پرونده را مختومه اعلام کنند چون مقتول ̎صرفاً̎ کارگری غیرمجاز بوده است. ̎پیت̎ که به خشم آمده به خانهٔ ̎مایک̎ هجوم می‌برد و مجبورش می‌کند تا جسد ̎ملکیادس̎ را از گور بیرون بکشد و سوار بر اسب به‌سوی مکزیک به راه می‌افتند: او می‌خواهد به‌ عهدش وفا کند و ̎ملکیادس̎ را در دهکدهٔ زادگاهش و نزد خانواده‌اش به خاک بسپارد.
● تجربهٔ کارگردانیِ جونز، هیچ حسنی که نداشته باشد، دست‌کم اثبات می‌کند که او، بهترین کس برای هدایت خودش در مقام بازیگر است. کار جونز بازیگر قابل اعتناتر از جونز کارگردان است که مرعوب و مبهوت سبک فیلم‌نامه‌نویس سرشناس، آریاگا است، که باز یکی از آن فرمول‌های روایتی همیشگی‌اش را به این داستان تحمیل کرده است. با این حال شخصیت جونز که از یک سو یادآور قهرمانان داستان‌های گابریل گارسیامارکز و از سوی دیگر قهرمانان درب و داغان فیلم‌های سام پکین‌پاست، نگینِ فیلمی است که بسیار فراتر از توقع تماشاگر از جونزِ کارگردان است.


همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت چی بپوشمسایت تجارت نیوزسایت باتوسایت آفتاب نیوزسایت اقتصاد 24سایت همشهری‌آنلاینروزنامه دنیای اقتصادسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری مهر