جمعه, ۱۹ خرداد, ۱۴۰۲ / 9 June, 2023
مجله ویستا

یک روز خوب - ONE FINE DAY


سال تولید : ۱۹۹۶
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : لیندا اوبست
کارگردان : مایکل هافمن
فیلمنامه‌نویس : تِرِل سلتسر و اِلن سایمن
فیلمبردار : آلیور استپلتن
آهنگساز(موسیقی متن) : جیمز نیوتن هوارد
هنرپیشگان : میشل فایفر، جرج کلونی، می ویتمن، الکس د. لینز، چارلز دورنینگ، جان رابین بیتس، الن گرین و پیت هامیل
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۹ دقیقه


̎جک تیلر̎ (کلونی) در وضعیت پیچیده‌ای گیر افتاده است. همسر سابقش ناگهان عاشق شده و او را با دخترشان تنها گذاشته است. ̎جک̎ برای تهیهٔ گزارش در مورد رشوه‌خواری در شهرداری باید تمام وقت روزانه‌اش را در اختیار داشته باشد. یک خانم آرشیتکت به نام ̎ملانی پارکر̎ (فایفر) هم در وضع مشابهی است، او نه تنها باید طرح یک ساختمان بزرگ چند صد میلیون دلاری را آماده کند، بلکه نباید بگذارد رئیس بفهمد که او یک پسر کوچکی دارد، زیرا رئیس از بچه‌ها بیزار است. بر اثر اتفاق در ̎یک روز خوب̎ ̎جک̎ ناچار می‌شود مسئولیت نگه‌داری از بچه‌ها را با ̎ملانی̎ که شناخت کمی از او دارد، تقسیم کند. پس از تحمل دردسرهای بسیار ̎جک̎ و ̎ملانی̎ جذب یک‌دیگر می‌شوند.
● فیلمی بازیگر محور، که با حذف ستارهٔ تماشائی‌اش به یک اثر تلویزیونی بی‌رمق تبدیل می‌شود. طرح داستانی فیلم ساده و بسیار قابل پیش‌بینی است و در این موقعیت تخت، تنها چیزی که تماشاگر را جذب می‌کند، سحر و جادوی ستاره‌هاست که این‌جا در قامت زوج کلونی/فایفر تجلی یافته است. و البته با این تز کار ملودراماتیک که یک روز خوب می‌تواند همان روز شلوغ، پُر دردسر و پُر اضطرابی باشد که امانمان را بریده است.


همچنین مشاهده کنید

سایت الفسایت اعتماد آنلاینسایت نی نی بانسایت همشهری‌آنلاینسایت تابناکسایت انتخابسایت مشرقسایت تاپ نازخبرگزاری ایرناسایت باتو