چهارشنبه, ۱۹ بهمن, ۱۴۰۱ / 8 February, 2023
مجله ویستا


ویتامین خوشبختی


ویتامین خوشبختی
اگر طالب نوری از تاریکی خارج شو، اگر همچون شاهین بلندپروازی می‌طلبی از پناهگاهت بیرون بیا و اگر به تازگی‌ها می‌اندیشی، متحول شو - تنها تصور نور، بلندپروازی و تحول کافی نیست باید به سمت آنها یورش بری - خوشبختی کالایی نیست که در بازاری فروخته شود، خوشبختی را نمی‌توان خرید باید با شکیبایی و عشق و شهامت به آن رسید پروانه را به یاد آور که برای رسیدن به نور چگونه تن به آتش می‌کشد؟! توهم باید مثل پروانه شیفته و سراپا وجد باشی تا به مراد دل برسی مراد دلت هر چه می‌خواهد باشد، راه رسیدن به آن ایستادگی و شهامت است!
● باغ رویاها
ثمره رویا تنها در باغ رویا می‌روید و بس! دیروز در انتظار امروزی و امروز در انتظار فردا، ولی شاید فردایی نباشد! سال‌هاست که چشم انتظار فرداهایی هستی تا ثمره رویایت را از باغ ذهنت برداشت کنی، ولی آیا هیچ می‌دانی میوه کال رویاها تنها در سبد رویاها پر خواهد شد؟! از رویا بیرون بیا آن کسی که منتظرش هستی از راه برسد خودت هستی که در رویا گم شده است! بیا قدم در راه بگذار – کائنات همیشه آماده بخشیدن است اما تو آماده گرفتن نیستی! طلسم ضعف را بشکن و شجاعانه در جاده واقعیت‌ها راهی شو – اگر برای رسیدن به خواسته‌هایت مصمم باشی یقینا به هدف خواهی رسید – فراموش نکن تمام دستاوردهای بزرگ علمی و معنوی و... بشر، محصول تصمیم، قاطعیت و تلاش شبانه‌روزی است، نه غرق شدن در اقیانوس رویاها!
● برای زندگی بهتر
▪ به زندگی‌ات قانع باش تا آنچه داری برایت شیرین باشد.
▪ بسیاری تنها خوشبختی دیگران را می‌بینند و خوشبختی خودشان به چشمشان نمی‌آید.
▪ اگر از درون زندگی دیگران باخبر می‌شدی، شاید زندگی خودت را عالی می‌دانستی.
▪ به یاد داشته باشید که ریسمان محکم، بهتر از صد نخ است.
▪ از عاقبت انسان‌های بد بیشتر پند بگیرید، عاقبت خوبان که بد نمی‌شود.
▪ اگر خیری که داری به دیگران نرسد، کم‌کم از دست خودت هم می‌رود.
▪ بعضی‌ها اثبات خود را در انکار دیگران می‌پندارند که سخت در اشتباهند.
▪ اگر با دلت صادق باشی، عذاب کمتری تحمل می‌کنی و دیرتر پیر خواهی شد.
▪ هر جا که هستی، دنیا را آنجا بدان و لذت ببر.
▪ آنکه عقل دارد، پول پدر کم به کارش می‌آید و آنکه عقل ندارد، نمی‌تواند پول پدر را نگه دارد.
▪ اگر از پول بگذری، به خیلی چیزها می‌رسی.
▪ اگر پول وفا داشت، پولدارهای سابق نداشتیم.
● در اتاق مشاوره
نگاه رنج‌آلودش روی زمین دوخته شده بود و لرزش دستان گره‌خورده‌اش حکایت از بی‌قراری‌ها داشت. او خانمی میانسال بود که زندگی را پیکاری سخت می‌انگاشت با آهی سرد و صدایی لرزان گفت: خانم دکتر، سال‌ها پیش آموختم که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است چرا که هر آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد اگر نفرت بورزد نفرت به او بازخواهد گشت و اگر عشق ببخشد عشق خواهد ستاند، کمی مکث کرد، بغضش را قورت داد و در ادامه گفت: نهال عشقی را که سال‌های عمرم با رنج و مشقت، صبر و شکیبایی آبیاری کرده بودم به بار ننشست، چند ماهی است متوجه شدم که همسرم سال‌هاست چهره واقعی خود را پشت نقابی دروغین پنهان می‌کرده است و حالا پس از فاش شدن حقیقت چند ماهی است که از خواب و خوراک افتاده‌ام و از سادگی خود در حسرتم. خانم دکتر، به کائنات سوگند که برای زندگی زناشویی هیچ چیز کم نگذاشته‌ام، در تمام این سال‌ها خالصانه و صادقانه با همسرم زندگی کرده‌ام ولی او... اشک از چشمانش جاری شد با خونسردی نیم‌نگاهی به او انداخته و گفتم خانم عزیز و محترم ذهن نیمه هوشیار ما دارای قدرتی مطلق و تنها فرمانبردار ماست هر آنچه آدمی عمیقا احساس یا به روشنی مجسم کند بر ذهن نیمه هوشیار اثر گذاشته و مو به مو در صحنه زندگی ظاهر خواهد شد و کلمات نقش تعیین‌کننده‌ای را برای تاثیر آن به عهده دارند ساعتی است که دائما از بی‌عدالتی همسرتان که بر شما روا داشته است سخن می‌گویید. آیا فکر نمی‌کنید این ذهن نیمه هوشیار شماست که بی‌عدالتی را باور کرده و بعد همان بی‌عدالتی را در صحنه زندگی شما آفریده است؟ ادامه دادم که ذهن نیمه هوشیار حس شوخ‌طبعی ندارد شما بدون این‌که متوجه باشید سال‌هاست که با تصویر قربانی شدن خود زندگی کرده‌اید و امروز این تصویر به واقعیت نشسته است با صدایی رسا و محکم و با اعتقادی راسخ تصویر باور شده را از ذهن زدوده و به جایش تصویری زیبا را از خود و همسرتان خلق کنید و همواره این جملات را با خود تکرار نمایید. عشق الهی قدرتمندترین عنصر عالم است، عشق الهی یاخته تن مرا از نور سرشار و با ایثار و گذشت همراه می‌گرداند، حق من در پرتو فیض و به گونه‌ای معجزه‌آسا به من خواهد رسید. من می‌توانم او را ببخشم و همه چیز را از نو بسازم.
فاطمه طوسی
منبع : مجله خانواده سبز


همچنین مشاهده کنید

سایت انصاف نیوزروزنامه شهروندسایت اعتماد آنلاینسایت دیدارنیوزسایت ورزش سهخبرگزاری باشگاه خبرنگارانوبگردیسایت اقتصادنیوزسایت دیجیاتوخبرگزاری مهر