شنبه, ۱۵ بهمن, ۱۴۰۱ / 4 February, 2023
مجله ویستا

نوربرت کرافت


نوربرت کرافت
نوربرت كرافت نوازنده گیتار كلاسیك (موسیقی فلامنكو) دارای شهرت خاصی در نوازندگی گیتار كلاسیك است و از او به‌عنوان استاد نو گیتار یاد می شود.
نوربرت كرافت كنسرت‌های رستیال فراوانی را در شهرهای مهم آمریكا و كانادا ارائه كرده‌است. همچنین اجراهایی را نیز در اروپا، ژاپن و آسیای جنوب‌شرقی داشته‌است. در نظرسنجی كه از مخاطبان این اجراها به‌عمل آمد، همگی روی حرفه‌ای بودن و استادانه بودن قطعات وی اذعان داشته‌اند (طبق مقاله مجله تایم) وی به‌عنوان سولیست در تمام اركسترهای مهم و مشهور كانادا و نیز در برخی از سمفونی‌های مهم بین‌المللی مثل اركتسر نورتون چمبر (منچستر)، راسوموفسكی اسمبل، رادیو ملی لهستان، بوستون پاپز، بالتیمور و اركستر سمفونی مالزی فعالیت داشته‌است. وی اجراهای بسیار وسیعی نیز داشته‌است اجراهایی در حضور نخست‌وزیر كانادا، رئیس‌جمهور مكزیك، رئیس دولت كانادا، سفرای آمریكا، اندونزی و سنگاپور . وی موسیقی كشور كانادا را در نمایشگاه‌های بین‌المللی اكسپو در سال‌های ۹۰ و ۹۲ ساخته‌است.
آثار فراوان وی به عنوان مجموعه‌ها و آلبوم‌های پر فروش در سرتاسر جهان شناخته شده‌ هستند. اخیراً آثار جدید وی مورد ستایش و تقدیر نشریه‌های مشهوری چون نیویورك تایمز، گیتار كلاسیك، های‌فیدلتی، سی دی ریویو و گرامافون قرار گرفته‌است.
وی در دانشكده های موسیقی منهتنف دانشگاه تورنتو، كنسرواتوار سلطنتی تدریس می‌كند. علاوه بر این با دعوت بسیاری از مراكز آموزشی، وی به تدریس در این مراكز در سطوح عالی می‌پردازد. وی به‌عنوان داور نیز در برخی جشنواره‌های موسیقی حضور دارد. كرافت اولین نفر در قارهٔ آمریكای‌شمالی بود كه جایزهٔ اول جشنوارهٔ موسیقی سگویا (در اسپانیا) را از آن خود كرد.
منبع : رسانه هنر و موسیقی


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تسنیمسایت همشهری‌آنلاینسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه همشهریخبرگزاری فارسسایت دیدارنیوزسایت تاپ نازسایت اکوایرانخبرگزاری برناسایت الف