سه شنبه, ۲۱ آذر, ۱۴۰۲ / 12 December, 2023
مجله ویستا

ویل پنی - Will Penny


ویل پنی - Will Penny
سال تولید : ۱۹۶۷
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : پارامونت
کارگردان : تام گریز
فیلمنامه‌نویس : تام گریز
فیلمبردار : لوشن بالارد
آهنگساز(موسیقی متن) : دیوید راکسین
هنرپیشگان : چارلتن هستن، جون هکت، دانلد پلیزنس، لی میجرز، جان فرانسیس، جین رادرفورد، آنتونی زربی و بروس درن.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۸ دقیقه.


"ویل پنی" (هستن) گاوچرانی که به پنجاه سالگی نزدیک می‌شود، همراه با دو مرد جوان، "داچی" (زربی) و "بلو" (میجرز)، برای گذراندن زمستان دنبال کار می‌گردد. آنان با مردی نیمه دیوانه به‌نام "کوئینت" (پلیزنس) و سه پسر او درگیر می‌شوند. "داچی" زخمی می‌شود، اما "ویل" یکی از از سه پسر را از پای در می‌آورد. سپس، به تنهائی راه خود را در پیش می‌گیرد و در مزرعه‌ای کار پیدا می‌کند. "ویل" با "کاترین" (هکت) و پسر او (فرانسیس) آشنا می‌شود و به آنان کمک می‌کند. همزمان، "کوئینت" و دو پسرش ـ "رافی" (درن) و "روفوس" (رادرفورد) ـ برای انتقام به سراغ "ویل" می‌روند و او را شکنجه می‌دهند، اما "کاترین" از او پرستاری می‌کند و نجاتش می‌دهد. سرانجام "کوئینت" بار دیگر باز می‌گردد و این‌جا "ویل" که "داچی" و "بلو" را به کمک خوانده است، "کوئینت" را می‌کشد و دو پسرش را زخمی می‌کند..
٭ از وسترن‌های مثلاً روشن‌فکرانه هالیوود، که تنهائی گاوچران‌ها و زندگی خانه‌به‌دوشانه آنان را به‌ تصویر می‌کشد. اما گرایش گریز به نهاتورالیسم مانع از آن می‌شود که فیلمش، گرما و صمیمیت آثار جان فورد را داشته باشد، هرچند بازی‌های هستن و هکت در جهت حفظ حال و هوای فیلم در کمال هستند.


همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت جهان صنعت نیوزوبگردیسایت تابناکسایت اکوایرانسایت مشرقسایت ورزش سهخبرگزاری صدا و سیماسایت دیدبان ایرانخبرگزاری تحلیل بازار