چهارشنبه, ۴ خرداد, ۱۴۰۱ / 25 May, 2022
مجله ویستا

نامه‌های الکترونیکی چگونه در اینترنت انتقال می‌یابند؟


نامه‌های الکترونیکی چگونه در اینترنت انتقال می‌یابند؟
۱. پس از آنكه نامه الكترونیكی را ایجاد و ارسال كردید ، این نامه با استفاده از پروتكل اینترنتی TCP/lPبه صورت گروهی از بسته ، حاوری آدرس مقصد است .
۲. روترهای اینترنت ، آدرس های موجود در هر بسته رابررسی كرده و انهارا از بهترین مسیر ، به مقصد مورد نظر انتقال می دهند . عوامل بسیاری از قبیل میزان ترافیك در زیر ساخت های مختلف ، در مسیر دهی بسته ها دخالت دارند ، از این رو ممكن است هر بسته ، مسیر متفاوتی در پیش گیرد ؛ در نتیجه بسته های یك نامه الكترونیكی احتمالا بدون ترتیب به مقصد می رسند .
۳. هنگامی كه تمامی بسته ها به آدرس گیرنده رسیدند ، مجددا با یكدیگر تلفیق می شوند و به صورت یك نامه الكترونیكی در می آیند ، به گونه ای كه شخص گیرنده بتواند آن را بخواند .
۴. می توانید با استفاده از لیست های پستی ، یك پیام را به گروهی از كاربران ارسال كنید . انعكاس دهنده پستی ، برنامه ای است كه در یك كامپیوتر متصل به اینترنت اجرا می شود تو نامه الكترونیكی را به تمام اعضای یك لیست پستی ارسال می كند . در نوع دیگری از لیست پستی به نام listserv ، كاربر از طریق ارسال آدرس پست الكترونیكی خود ، در آن لیست ثبت نام می كند و تمامی پیام های ارسالی اشخاص برای آن لیست را دریافتمی كند . در نوع دیگری از لیست پستی ، فقط می توانید نامه های ارسال شده توسط اشخاص خاصی را دریافت كنید و فقط آن شخص نیز می تواند از طریق لیست برای شما نامهارسال كند . خبرنامه های الكترونیكی غالبا به این روش توزیع می شوند .
۵. بسیاری از منابع اینترنت ، از قبیل سرور های FTP ، از طریق پست الكترونیكی قابل دسترسی اند . دستیابی از طریق پست الكترونیكی بسیار كند تر از دستیابی مستقیم است اما در صورت عدم دسترسی مستقیم به اینترنت ، این روش مفید خواهد بود .
۶. نامه های الكترونیكی می تواننداز طریق اینترنت میان تمامی سرویس های online ، تابلوهای اعلانات و شبكه های دیگر مبادله شوند . با استفاده از اینترنت می توانید به هر كدام از این شبكه ها ، نامه الكترونیكی ارسال كرده و نامه ها می توانند از طریق هر یك از آنها ، به اینترنت ارسال شوند .
منبع : مرکز اطلاع‌رسانی خانواده شمیم


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارروزنامه توسعه ایرانیخبرگزاری فارسسایت آفتاب نیوزسایت نامه نیوزخبرگزاری ایسناسایت ساعدنیوزسایت فرارووبگردیروزنامه شرق