دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

نرم‌افزار Virtual CD۸


نرم‌افزار Virtual CD۸
Virtual CD۸ می‌تواند تا ۲۳ درایو مجازی را درست كند. این برنامه حتی قدرت مجازسازی سی‌دی‌های copy protect را نیز دارد. سی‌دی‌های مجازی كاملا مانند سی‌دی‌های اصلی می‌باشند. یعنی اجازه كپی كردن را یا محدود و یا اصلا نمی‌دهند.
كسی كه CD/DVD‌های اصلی خود را همیشه در كنار خود ندارد می‌تواند آنها را روی یك درایو مجازی نصب كند. برای مثال با كمك Virtual CD این كپی كننده CD/DVD در نسخه ۸ دارای یك كپی كننده مجازی شده است و كاربر می‌تواند سی‌دی‌های مجازی خود را رمزداركند.
یكی از مسائلی كه در تست زیاد مورد نظر ما نبود نوار منویی بود كه به صورت اتوماتیك شروع به كار می‌كرد و جای زیادی را در دسك‌تاپ اشغال می‌نمود.
یكی از قسمت‌های سودمند آیكون Tray می‌باشد این آیكون امكان دسترسی سریع به تمام گزینه‌های منو و درایو‌ها را می‌دهد. یك سی دی برنامه و یا آهنگ كه دارای copy protect نباشد سریعا با كمك Wizard این برنامه كپی می‌شود و انتخاب آیتم درایو نیز برای تصویر ساخته شده آزاد می‌باشد. تا ۲۳ درایو مجازی می‌توانند تشكیل شوند.
سی‌دی‌های آهنگ كه دارای copy protect می‌باشند گر چه با سرعتی كندتر به كار ادامه می‌دهند اما به طور كامل مجازی سازی می‌شوند. imageهای ساخته شده كاملا مانند اصل می‌مانند چرا كه یا به طور محدود و یا اصلا اجازه كپی را نمی‌دهند.
سی‌دی‌های برنامه نیز در بیشتر حالات، ۱:۱ كپی می‌شوند ولی در رابطه با الگوریتم Starforce برنامه Virtual CD موفق به انجام كار نشد. یكی از نكات سودمند، كپی كننده مجازی است:
برای مثال می‌توان از iTune‌ها موسیقی‌هایی را كپی كرد و سپس از سی دی دوباره به قالب MP۳ تبدیل كرد. یكی از عملكردهایی كه برای ما جالب بود: قدرت مجازی سازی از درایو فیزیكی سی‌دی بود. بدینوسیله حتی یك نرم‌افزار قدیمی كه خواستار سی‌دی شما در درایو E می‌باشد می‌تواند به image دسترسی پیدا كند. از مسائل جالب دیگر Smart Virtual CDs/DVD می‌باشد.
آنها می‌توانند با كمك یك Player نصب شده، بر روی كامپیوترهایی نصب شوند كه Virtual CD بر روی آنها نصب نشده است. چنین چیزی در شبكه بسیار سودمند می‌باشد.
● نكته منفی:
عمل Uninstall در كامپیوتری با ویندوز ۲۰۰۰ یك درایو مجازی از خود به جای گذاشت كه تنها با یك بار نصب و دوباره Uninstall كردن آن موفق به از بین بردن این درایو مجازی شدیم.
● چكیده:
Virtual CD در نسخه جدید خود تبدیل به ابزار تصویرسازی سودمندی گشته است كه حتی با الگوریتم‌های قدرتمند نیز كنار می‌آید "در بیشتر مواقع" در ویندوز ۲۰۰۰ هنگام Uninstall این برنامه، دچار مشكلاتی كوچك می‌باشد.
● جایگزین
برنامه مجازی ساز Paragon CD-ROM ۳.۰ تمامی عملكردهای Virtual CD را به جز كپی كننده آن دارا می‌باشد .
مترجم: وهاب حاجی باقری
منبع : علم الکترونیک و کامپیوتر


همچنین مشاهده کنید

سایت رکناسایت تجارت نیوزخبرگزاری برناسایت جمارانسایت الفروزنامه شرقسایت فرازدیلیسایت عصرایرانوبگردیسایر منابع