چهارشنبه, ۲۶ تیر, ۱۳۹۸ / 17 July, 2019
مجله ویستا

سفید کردن دندان ها


سفید کردن دندان ها
محصولات سفیدكننده دندان می بینیم كه ادعا می شود در تبلیغات بسیاری از آن ها كه دندان های شما تا ۹ درجه روشن تر می شود ولی این بیشتر یك فریب تبلیغاتی است؛ معمولاً این محصولات پس از هر بار استفاده فقط ۲ تا ۳ درجه دندان ها را سفیدتر می كند متاسفانه هنوز برای این كه بفهمید رنگ دندان هایتان چقدر سفیدتر شده است باید رنگ آن ها را قبل و بعد از درمان ثبت كنید. رایج ترین وسیله ای كه در مطب های دندان، سیستم استانداردی در دندان پزشكی برای مشخص كردن رنگ دندان ها وجود دارد، به این صورت است كه باید رنگ آن ها به ۴ گروه تقسیم شود.
در این نمونه رنگ، رنگ دندان ها به (Vita) استفاده می شود، نمونه رنگ وایتا پزشكی كمك خواهد كرد، رنگ دندان تان را قبل و بعد از سفید كردن دندان ها، چند درجه دندان هایتان روشن تر كرده. بدانید همه دندان های شما یك رنگ نیستند، معمولاً دندان های جلویی روشن تر و دندان های آسیا تیره ترند.
● نمونه رنگ Vita
خاكستری مایل به سرخی (D) و خاكستری (F)، زرد مایل به سرخی (B)، قهوه ای مایل به سرخی (A). نباید تصور كنید یك بار كه دندان هایتان را سفید كردید تا مدت ها دیگر به سفید كردن آن ها احتیاج نخواهید داشت، معمولاً دندان ها یك سال یا بیشتر سفید باقی خواهند ماند و حفظ نتایج درمانی به این بستگی دارد كه شما پس از سفید كردن دندان هایتان چقدر توصیه های ایمنی را رعایت كنید.
● عوامل زرد شدن رنگ دندان
عواملی چون كشیدن سیگار، مصرف چای، استفاده از نوشابه های رنگی و عدم توجه به بهداشت دهان، نوشیدن زیاد قهوه از عواملی هستند كه تمام زحمت های شما را بر باد می دهند و دندان هایتان را در مدت زمان كوتاهی پس از سفیدكردن به رنگ اولیه خود باز می گرداند.
كسانی كه مینا و یا عاج دندان هایشان به صورت مادرزادی دارای نواقصی بوده و بد ساخته شده بعید است با این تكنیك به رنگ دلخواهتان برسند و بعضی افراد كه دندان های حساسی دارند با خوردن غذاهای گرم و ترش و یا یخ دندان هایشان «تیر» می كشد. بهتر است به فكر سفید كردن دندان هایتان نباشید چون این امر، حساسیت شما را كه دندان های حساسی دارد، تشدید خواهد كرد.
به طور كلی دندان هایی كه رنگشان زرد، نارنجی یا قهوه ای است به درمان پاسخ بهتری می دهند اما آن ها كه خاكستری یا آبی است چندان سفید نمی شوند.
● ۸ توصیه مفید
۱) تصور نكنید با مصرف بیشتر، دندان ها زودتر و بیشتر سفید می شوند. ژل سفیدكننده را فقط به مقدار تجویز شده، درون قاشقك بریزید.
۲) در مواقعی كه قاشقك حاوی ژل سفیدكننده در دهانتان است از مصرف مایعات و غذا خودداری كنید.
۳) زمان تجویز شده را دقیقاً رعایت كنید.
۴) از فشردن قاشقك حاوی ژل با فشار دندان های فك مقابل یا با دست اجتناب كنید.
۵) سس های رنگی، سبزی و انواع كولاها، چای در طول درمان، از خوردن آشامیدنی ها و مواد غذایی رنگی مانند قهوه دوری كنید.
۶) خوردن میوه های ترش و اسیدی مثل مركبات و تنقلات مثل لواشك، تمبر هندی و قره قروت و از سیگار كشیدن خودداری كنید.
۷) دندان هایتان را به خوبی مسواك بزنید و نخ بكشید.
۸) اگر قاشقكی كه دندان پزشك برای سفیدكردن دندان هایتان در خانه به شما داده است دقیقاً متناسب با فك های شما نیست مواد سفید كننده از لبه های آن به لثه ها، لب و زبان شما تماس می گیرند بدهید تا آن را برایتان تنظیم كند چون در غیر این صورت آن ها را زخم خواهند كرد.
منبع : روزنامه جوان
همچنین مشاهده کنید

 مرور روزنامه‌ها


 گزارش / تحلیل

 از میان خبرها

رایگان آگهی کن، رایگان بفروش

سایت زومیتسایر منابعروزنامه ابتکارخبرگزاری تسنیمسایت رویداد 24