چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 18 May, 2022
مجله ویستا

با او از خدا بگویید


با او از خدا بگویید
کودکان از ابتدای تولد به‌طور فطری به‌سوی خداوند گرایش دارند، این گرایش به پرستش خدا به شکل مرحله‌ای است به این ترتیب که آنها در بدو تولد تا سن ۴ یا ۵ سالگی پدر و مادر خود را به‌طور مطلق، منبع قدرت می‌دانند و آنها را عاری از هرگونه عیب و نقص می‌پندارند.
با گذشت زمان و با کسب تجربیاتی در این زمینه به این نتیجه می‌رسند که والدین آنها نیز موجوداتی ماوراءطبیعی نیستند چراکه در بسیاری موارد از خود در هنگام بروز مشکلات و ناملایمات زندگی ضعف نشان می‌دهند، پس منبع قدرت را در شخصیت‌های کارتونی می‌جویند و آنها را بی‌عیب و نقص می‌پندارند اما کم‌کم با گذشت زمان به این نتیجه مهم می‌رسند که شخصیت‌های کارتونی هم آن قدرت ماورایی را ندارند.پس از این مرحله به‌صورت جدی گرایش و علاقه به ایجاد ارتباط با خداوند در آنها قوت می‌گیرد، پس با طرح سوالاتی غیرمنتظره درباره خدا، موجب شگفتی بزرگسالان می‌شوند، از قبیل خدا کیست و کجا زندگی می‌کند؟ خدا را که آفریده و...شما دیر یا زود با سوالاتی از این دست روبه‌رو خواهید شد که احتمالا پاسخگویی به آنها برایتان ساده نخواهد بود. هنگامی که با فرزندتان درباره خداوند سخن می‌گویید، راه‌های ساده‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند پاسخ‌هایی ساده و قابل‌فهم به آنها بدهید، از قبیل اینکه سوالات کودکان را جدی بگیرید و قبل از پاسخ‌دادن به آنها، مدتی درباره‌شان فکر کنید و زمان مناسبی را برای پاسخ‌دادن به آنها انتخاب کنید.
منبع : روزنامه تهران امروز


همچنین مشاهده کنید

روزنامه آرمان ملیخبرگزاری مهرروزنامه تعادلروزنامه توسعه ایرانیسایت نمناکسایت دیدارنیوزسایت عصرایرانسایت آفتاب نیوزسایت مثلث آنلاینسایر منابع