دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

بتمن: نقاب شبح - BATMAN: MASK OF THE PHANTASM


بتمن: نقاب شبح - BATMAN: MASK OF THE PHANTASM
سال تولید : ۱۹۹۳
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : برادران وارنر
کارگردان : اریک رادومسکی و بروس تیم
فیلمنامه‌نویس : آلن برنت
فیلمبردار : شرلی واکر
نوع فیلم : رنگی، ۷۶ دقیقه، نقاشی متحرک


ـ شبحی مرموز (کیچ) که خود را ̎فرشتهٔ مرگ̎ می‌خواند، تک‌تک گنگسترهای مشهور گاتهم سیتی را از پا در می‌آورد. مدیر فاسدی به نام ̎ آرتور ریوز̎ (باکنر) در تلاش است تا انجام این جنایات را به ̎بتمن̎ (کانروی) نسبت دهد. ̎بتمن̎ برای روشن شدن واقعیت، جست‌وجو برای یافتن هویت ̎فرشتهٔ مرگ̎ را آغاز می‌کند. تا اینکه در کمال تعجب در می‌یابد او کسی جز ̎ آندره آ بومانت̎ (دیلینی)، نامزد سابقش (در قالب ̎بروس وین̎) که نیست که برای گرفتن انتقام قتل پدرش توسط تبهکاران به این شکل درآمده است. هنگامی‌که ̎ آندره‌آ ̎ قصد نابود ساختن آخرین قربانی‌اش، ̎جوکر تبهکار̎ (هامیل) را دارد، ̎بتمن̎ به قصد ممانعت از این کار وارد عمل می‌شود، اما ̎ آندره‌آ ̎ و ̎جوکر̎ در جریان انفجاری مهیب ناپدید می‌شوند. در پایان ̎بتمن̎ به زندگی تنهای خود با پیشکارش، ̎ آلفرد̎ (زیمبالیست جونیر) باز می‌گردد، غافل از آنکه ̎ آندره‌آ ̎ به طور پنهانی با کشتی گاتهم سیتی را ترک کرده است.
ـ این فیلم بیشتر به قسمتی از سری جدید مجموعهٔ تلویزیونی انیمیشن بتمن که به دنبال موفقیت بتمن‌های تیم بر تن به نمایش در آمد، می‌ماند. فیلم به شکلی غریب بیشتر به ̎بروس وین̎ و مشکلات زندگی خصوصی او می‌پردازد تا ̎بتمن̎. تأثیر کار بر تن در نمایش انزوای ̎بتمن̎ و رابطهٔ دو گانهٔ عشق ـ نفرت ̎بتمن / بروس̎ / ̎فرشتهٔ مرگ / آندره‌آ ̎ ملهم از رابطهٔ ̎بتمن / بروس̎ / ̎زن گربه‌ای / سیلنا ̎ی بتمن باز می‌گردد برتن (۱۹۹۲)، به طور آشکاری مشخص است. طراحی عالی فیلم متأثر از مجموعهٔ انیمیشن سوپر من برادران فلایشر در دههٔ ۱۹۴۰ برای کمپانی پارامونت است.
ـ هارت باکنر، کوین کانروی، دانا دیلینی، مارک هامیل، استیسی کیچ، ریچارد میلر، افرم زیمبالیست جونیر و جان رایان


همچنین مشاهده کنید

سایت جهان صنعت نیوزسایت انتخابسایت اکوایرانخبرگزاری مهرسایت نامه نیوزسایت سلام نوسایت چی بپوشمسایت دیدبان ایرانسایت اصلاحات نیوزسایر منابع