شنبه, ۱۸ آذر, ۱۴۰۲ / 9 December, 2023
مجله ویستا

ترجمه فارسی پروانه BSD


ترجمه فارسی پروانه BSD
● ترجمه فارسی پروانه BSD
[این یـک ترجمه غیـر رسمـی از پروانـــه BSD است و ممــکن است اشکالاتی در شــکل یــا محتوای ترجمه وجود داشته باشد. قــصد متــرجم از ترجــمه پـروانه، آشنایی فارسی زبانانــی است که توانایی خواندن مـتــن اصــلی پروانـه بـه زبان انگلیسی را ندارند و استفاده از این ترجمه برای مقاصد دیگر را توصیه نمی‌کند.]
متــن زیــر الگــوی پــروانه BSD است. برای ایجاد پروانه خود، مقادیر مالک، سازمان و سال را از مقدار اصلی خودشان که اینجا ارائه شده با مقادیر خودتان عوض کنید.
ـ تــذکــر: شــرط اعــلان آمـده در پروانه فایلهای یونیکس BSD در ۲۲ جولای ۱۹۹۹ توسط رئیس اداره پروانه‌دهی تکنولوژیک دانشگاه کالیفرنیا لغو شد.
توجه کنید که پروانه تازه BSD بدینسان مترادف پروانه MIT است به غیر از ماده آخر بدون موافقت.
<مالک> = نماینده دانشگاه کالیفرنیا
<سازمان> = دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
<سال> = ۱۹۹۸
در پـروانه اصلی BSD هر دو مورد عبارت «دارنده حق طبع و شرکت کننده» در رفع مسئولیت به عنوان «نماینده و شرکت کننده» تعبیر می‌شود.
این الگوی پروانه است:
کپی‌رایت (c) <سال>، <مالک>
تمام حقوق محفوظ است.
▪ بازتوزیع و استفاده از متن کد و حالت باینری، با یا بدون تغییر با فراهم کردن شرایط زیر مجاز است:
ـ بازتــوزیع متن کد باید اخطار حق طبع بالا، فهرست این شروط و [متن] رفع مسئولیت زیر را در مستندات و/یا سایر مواد توزیع، همراه داشته باشد.
ـ بازتوزیع حــالت باینری باید اخطار حق طبع بالا، فهرست این شروط و [متن] رفع مسئولیت زیر را در مستندات و/یا سایر مواد توزیع، همراه داشته باشد.
ـ نه نام <سازمان> و نه نــام شــرکت کنـندگان [در توسعه] آن بدون مجوز ویژه نوشته شده از پیش، قابل استفاده برای صحه گذاردن یا ترویج محصولات مشتق شده از این نرم‌افزار نیست.
ایــن نرم‌افزار بوسیله دارنـــدگان حق طبع و شرکـــت کنندگان بشـکل «آنچه هست» تهیه شده و هر گونه تعهد صریح یا ضمنی، بعلاوه تعهد ضمنی داد و ستد اما نه محدود به آن و آماده سازی به منظوری ویژه انکار می‌شود. در هر شرایطی دارنده حق طبع یا شـرکت کننده نمی‌بایست مسئول هیچ آسیب مستقیم، غیرمستقیم، ضمنی، استثنایی، تقلید شده یا منتـــج شــده‌ای باشند (بعلاوه بدست آوردن جانشینی برای کالا یا خدمات، از دست دادن کاربری یا داده‌ها یا سود؛ یا وقفه تجاری، اما نه محدود به اینها) هــــر چنـــد مسبـــب آن باشـد و بر اساس هر نگره‌ای از مسئولیت، خواه در قرارداد، مسئولیت اکید یا شبه جرم (بعلاوه اهمال یا غیر آن) ناشی از هر روشی جدای کــاربـــرد ایــن نرم‌افزار، حتی اگر احتمال چنین خسارتی گوشزد شده باشد.
منبع : نشریه لینوکس ایران


همچنین مشاهده کنید

سایت ساعدنیوزسایت الفخبرگزاری ایلناروزنامه شرقروزنامه شهروندسایت پارسینهسایت نامه نیوزسایت رکناسایت نورنیوزسایت همشهری‌آنلاین