یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

ماشین زمان / ۲۰ جولای


ماشین زمان / ۲۰ جولای
بیستم جولای سال ۱۸۸۵ «اتحادیه فوتبال» بر اثر فشارهای اتحادیه فوتبال بریتانیا به قانونمند شدن حرفه ای گری در فوتبال رای داد.
بیستم جولای سال ۱۹۳۸ راجر هانت بازیکن سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه لیورپول متولد شد. او که یکی از خطرناکترین مهاجمان تاریخ فوتبال انگلیس محسوب می شود و در ۳۴ بازی ملی ۱۸ گل به ثمر رساند، از اعضای این تیم در قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶ بود. وی به همراه قرمزها ۲ قهرمانی لیگ انگلیس، یک قهرمانی جام حذفی این کشور و سه قهرمانی جام خیریه را به دست آورد. او در ۴۰۴ بازی برای لیورپول ۲۴۵ گل زد و در سه سال آخر بازی برای بولتون به میدان رفت و در ۷۶ بازی ۲۴ گل زد.
بیستم جولای سال ۱۹۶۹ جیووانی لومباردی دوچرخه سوار بازنشسته ایتالیایی متولد شد. او به همراه اریک زابل و ماریو چیپولینی در مراحل متعددی از جیرودی ایتالیا به قهرمانی رسید و در آخرین سال های حضور در رقابت های دوچرخه سواری به ایوان باسو در تیم CSC کمک می کرد.
بیستم جولای سال ۱۹۷۵ والتر ری آلن یکی از بازیکنان کلیدی باشگاه بوستون سلتیکس در لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا (NBA) متولد شد. ری آلن که در پست «شوتینگ گارد» بازی می کند، سابقه حضور در تیم های میلواکی باکس و سیاتل سوپرسانیکس را نیز دارد. او یکی از بهترین های ضربات سه امتیازی تاریخ NBA به شمار می رود و ۸ بار در تیم منتخب سال جای گرفته و با تیم ملی امریکا به مدال طلای المپیک ۲۰۰۰ سیدنی دست یافت، امسال نیز با بوستون به قهرمانی NBA رسید.
بیستم جولای سال ۱۹۷۵ اریک هاگن بازیکن تیم ملی نروژ و باشگاه زنیت سن پترزبورگ متولد شد. او در ۲۴ بازی ملی ۲ گل زده است و به این دلیل که در ژانویه سال ۲۰۰۸ به صورت قرضی به ویگان رفت در جشن قهرمانی زنیت در جام یوفا حضور نداشت.
بیستم جولای سال ۱۹۷۷ کیزیتو کیکی موسامپا گوش چپ سابق تیم ملی زیر ۲۱ سال هلند که سابقه حضور در تیم های آژاکس، بوردو، مالاگا، اتلتیکومادرید، منچسترسیتی، ترابوزان اسپور، آلکمار و اف سی سئول را دارد، متولد شد.
بیستم جولای سال ۱۹۷۹ میکلوش فهر بازیکن فقید تیم ملی مجارستان متولد شد. او بازی را از تیم گیوری مجارستان آغاز کرد و پس از آن در تیم های پورتو، سالگیروش و براگا بازی کرد و در ژانویه سال ۲۰۰۴ هنگامی که برای بنفیکا در برابر ویتوریا گیمارش به میدان رفته بود در سن ۲۴ سالگی و به علت حمله قلبی درگذشت. بنفیکا برای یادبود او پیراهن شماره ۲۹ خود را بازنشسته کرد و هرگز این پیراهن توسط بازیکن دیگری پوشیده نخواهد شد.
منبع : روزنامه ایران ورزشی