جمعه, ۷ بهمن, ۱۴۰۱ / 27 January, 2023
مجله ویستا

خانواده هابیچواِلا


خانواده هابیچواِلا
خوان ، پ.پ، لویس و كارلوس هابیچواِلا- نوازنده (موسیقی فلامنكو)همه انها در هم نوازی درخشان بودندو پ پ در كنسرت هایش نیز اینچنین بوده است خوان احتمالا بهترین درك را از همراهی در اوازهای فلامنكو داراست كه نیاز مند استعداد بی نظیری است كه این روزها در میان گیتاریستهای جوان كمتر یاقت میشود او همیشه بر این نكته تاكید دارد كه ویژگیهای اساسی كه باید یك گیتاریست دارا باشد علاقه به هنر رقص و تواضع است .
▪ او همچنین میگوید : یك گیتاریست همنواز هرگز نباید به اجرایی كه برای تكنوازی یا سولو اختصاص یابد سو استفاده كند .
تعهد و وظیفه او انجام وظایفی است كه به عهده او نهاده شده است بخصوص منتظر خواننده ماندن در تمامی مواقع و همراهی اواز و رقص به طور كاملا صحیح، نواختن او باید عادی ، سنگین ، و بدون مبالغه و ارام باشد، عجله كردن فقط خواننده را عقب میاندازد و باعث خراب شدن رقص میشود
از میان بقیه خوان هابیچواِلا جایزه ملی گیتار را از طرف كرسی استادی خرِز در سال ۱۹۷۶ دریافت كرده است و دو جایزه دیگر مربوط به كمپاس در سال ۱۹۹۴.
هابیچواِلا ها به یك خانواده كولی و باسابقه تعلق دارند، پدر بزرگ انها یك خواننده و نوازنده بود كه به همراه دخترش ماریانا در مهمان خانه ها برنامه اجرا میكردند خوزه كارمونا فرناندز (۱۹۰۹-۱۹۸۶)هم پسر او بود .
منبع : رسانه هنر و موسیقی


همچنین مشاهده کنید

سایت تاپ نازسایت دیدارنیوزروزنامه ابتکارسایت دیجیاتوسایت اعتماد آنلاینسایت جمارانسایت فرادیدسایت ورزش سهروزنامه توسعه ایرانیسایت انصاف نیوز