جمعه, ۷ بهمن, ۱۴۰۱ / 27 January, 2023
مجله ویستا

نینو دپورآ


نینو دپورآ
نینو دپورا نوازنده (موسیقی فلامنكو) در سال ۱۹۶۶ میلادی در شهر زیبای سویا در جنوب اسپانیا متولد شد ،وی نواختن گیتار را از نوجوانی اغاز كرد ،اساتید او در نوازندگیManuel Lozanoو Manolo Carmona بودند وی پس از یادگیری نوازندگی با این دو تن تصمیم گرفت در ادامه با مانوئل سن لوكار فنون نوازندگی را بیاموزد و این تصمیم باعث پیشرفت بسیار زیادی در نوازندگی او گردید وی نخستین كار حرفه ای خود را با برادش اغاز كرد وی همواره و با علاقه بسیار به شهرهای مختلف اسپانیا میرفت و در فستیوالهای مختلف گیتار شركت می كرد.د پورا در بیست و چهار سالگی به كشور مكزیك مسافرت كرد وی اجرای كنسرتهای زیادی در مكزیك و كشورهای امریكای جنوبی برگزار كرد و به مسافرت خود در این كشورها همچنان ادامه داد . حدود سالهای ۹۰ میلادی عنوان داوری بسیاری از فستیوالها را در كشور ها مختلف بر عهده داشت .
وی در سال ۱۹۹۱ به دعوت كشور هلند به ان كشور مسافرت كرد تا در انجا به اجرای كنسرت و تدریس بپردازد وی مدت چند سال در هلند اقامت گزید و در سال ۱۹۹۶ مجددا به كشور اسپانیا بازگشت و در سال ۱۹۹۸ البومهایی را در موسیقی فلامنكو به بازار موسیقی ارائه كرد.
وی در سالهای اخیر به نوازندگی وهمراهی برای خوانندگان و تدریس مشغول میباشد .
منبع : رسانه هنر و موسیقی


همچنین مشاهده کنید

سایت رکناسایت زومیتسایت انتخابسایت تاپ نازسایت دیجیاتوروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری ایرناسایت دیدبان ایرانروزنامه ایرانخبرگزاری فارس