چهارشنبه, ۱۵ آذر, ۱۴۰۲ / 6 December, 2023
مجله ویستا

آخرین سفر - The Last Safari


آخرین سفر - The Last Safari
سال تولید : ۱۹۶۷
کشور تولیدکننده : انگلستان
محصول : هنری هاتاوی
کارگردان : هاتاوی
فیلمنامه‌نویس : جان گی، برمبنای رمانی نوشته جرالد هنلی.
فیلمبردار : تد مور.
آهنگساز(موسیقی متن) : جان دنکوورت.
هنرپیشگان : استوارت گرینجر، گابریله لیچودی، کاز گاراس، لیام ردموند و یوجین دکرز.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۰ دقیقه.


"مایلز گیلکرایست" (گرینجر) دل‌زده از آفریقای جدید و تغییر شغل از یک شکارچی ماهر به محافظ توریست‌های مرفه، وقتی تجملات آمریکائی جوانی به‌نام "کیسی" (گاراس) او را به خشم می‌آورد، این شغل را رها می‌کند. "گرانت" (لیچودی) محبوبه "کیسی" به او می‌گوید که "مایلز" به خاطر کشته شدن دوستش زیرپاهای یک فیل، خود را مقصر می‌داند. "مایلز" مهیای سفری برای کشتن فیل است و "کیسی" نیز به‌رغم اکراه او همراهش می‌رود. در طول سفر، "کیسی" مخاطرات و آزمون‌های مختلفی را از سر می‌گذراند و سرانجام به "مایلز" در نجات جان گروهی سفیدپوست اسیر در دهکده ماسائی‌ها کمک می‌کند. دو مرد به تفاهم جدیدی می‌رسند. در لحظه‌ای حساس، "مایلز" کنترل خود را از دست می‌دهد و نزدیک است گله‌ای فیل آن‌ها را بکشند، اما دفعه بعد، با تسلط کامل با فیل قاتل روبه‌رو می‌شود ولی او را نمی‌کشد او اینک اعتماد به نفس خود را بازیافته و "کیسی" نیز به بلوغ فکری رسیده است.
٭ فیلم پژواک ضعیفی از شامه و استعداد سابق هاتاوی برای ماجراجوئی است. فیلم‌برداری در مکان‌های واقعی ـ کنیا ـ قابل قبول است و نماهای حیات وحش معمولاً با دراماتیک مناسبی دارند. اما روایت نچسب، سست و فاقد اوج و فرود لازم است. گرینجر هم این تیپ را قبلاً به کرات بازی کرده است.


همچنین مشاهده کنید

سایت دیدارنیوزسایت مشرقسایت ساعدنیوزسایت جمارانخبرگزاری ایسناروزنامه آرمان ملیسایت نامه نیوزسایت اقتصادنیوزسایت چیدانهوبگردی