جمعه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۲ / 1 December, 2023
مجله ویستا

عازم - BOUND


عازم - BOUND
سال تولید : ۱۹۹۶
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : استوارت بوروس و اندرو لازار
کارگردان : اندی واچووسکی و لاری واچووسکی
فیلمنامه‌نویس : اندی واچووسکی و لاری واچووسکی
فیلمبردار : بیل پوپ
آهنگساز(موسیقی متن) : دان دیویس
هنرپیشگان : جنیفر تیلی، جینا گرشن، جو پانتولیانو، جان پ. رایان، کریستوفر ملونی، ریچارد سارافیان و سوزی برایت
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۹ دقیقه


زنی به نام ̎ویولت̎ (تیلی) به همراه گنگستر خشنی به نام ̎سزار̎ (پانتولیانو) در آپارتمان مجللی زندگی می‌کند. او با زن کارگری به نام ̎کورکی̎ (گرشن) که در آپارتمان مجاور ساکن است، آشنا می‌شود. آن دو با هم صمیمی می‌شوند و تصمیم می‌گیرند دو بسته پولی را که ̎سزار̎ باید به دوستان گنگسترش تحویل دهد، بدزدند. آن دو، بسته‌ها را می‌دزدند اما ̎سزار̎ متوجه موضوع می‌شود. از سوی دیگر گنگسترها نیز برای گرفتن پول به آپارتمان ̎سزار̎ می‌آیند. ̎سزار̎ گنگسترها را می‌کشد و بعد سعی می‌کند پول‌ها را از ̎ویولت̎ و ̎کورکی̎ بگیرد، اما به‌دست آن دو کشته می‌شود.
● موفق در خلق تعلیق و هیجان در فضائی بسته. ماجراهای این نو آر نامتعارف در دو آپارتمان مجاور می‌گذرد. در کنار فضاسازی درخشان، مایه‌های تند زن ـ آزاد ـ خواهی فیلم، گام دیگری در شکستن قاعدهٔ تثبیت‌شدهٔ آثار گنگستری (دنیای صددرصد مردانه) است. هنگامی‌که ̎ویولت̎ در اوج خونسردی، در مقابل چشم‌های گنگسترهای کارکشته با یکی از گنگسترهائی که جسدش در خانه پنهان است، به دروغ با تلفن صحبت می‌کند، هیجان و طنز به‌شکل دلپذیری در هم تنیده می‌شود. تیلی با آن صدای عجیب و رفتار ظاهراً ابلهانه‌اش، درخشان است.


همچنین مشاهده کنید

سایت مثلث آنلاینسایت عصرایرانسایر منابعسایت سلام نوخبرگزاری تحلیل بازارسایت اعتماد آنلاینسایت اقتصاد 24سایت نورنیوزسایت باتوروزنامه آرمان ملی