یکشنبه, ۳۰ تیر, ۱۳۹۸ / 21 July, 2019
مجله ویستا

۸ روش موثر برای موفقیت در دانشگاه


۸ روش موثر برای موفقیت در دانشگاه
اگر قصد دارید به هدفتان دست پیدا كنید، یك محل مناسب برای خودتان پیدا كنید. می‌توانید از كتابخانه، كلاس‌های مطالعه و یا حتی یك كلاس خالی استفاده كنید.
۱) مكان
اگر قصد دارید به هدفتان دست پیدا كنید، یك محل مناسب برای خودتان پیدا كنید. می‌توانید از كتابخانه، كلاس‌های مطالعه و یا حتی یك كلاس خالی استفاده كنید.
۲) عادت كنید
به انجام روزانه تكالیف مـطالعه دروس به‌طور سطحی آنهم یك شب قبل از امتحان، نمی‌تواند موفقیت شما را تضمین كند. سعی كنید هر روز بـرای مطـالـعه درس هـمـان روز وقت بگذارید. از وقت اضافه میان كلاس‌ها برای مـرور درس ساعت بعد استفاده كنید
۳) كمك هست!
▪ دنبال آن بروید تا پیشرفت كنید
چه نمرات شما بالا باشد، چه كمترین نمره‌ها را بگیرید، باز هم تحت هر شرایطی می‌توانید توانایی‌های خود را ارتقا بخشید. در مورد روش‌های یادگیری مطالب بیشتری مطالعه كنید. ارتباطتان را با اساتید و معلمان خصوصی افزایش دهید. از راهنمای مطالعه و مراكز خدمات آموزش و كمك آموزشی كمك بگیرید.
۴) یادداشت برداری كنید
از یك دفترچه یادداشت یا تقویم دیواری استفاده كنید. برای انجام تكالیف روزانه خود وقت بیشتری را در نظر بگیرید. سعی كنید تكالیف خود را زود تر از موعد مقرر انجام دهید و خودتان را برای امتحانات از قبل آماده كنید.
۵) انرژی بگیرید، غذا، خواب، ورزش
خستگی و استرس قابلیت ادراك و میزان حافظه را كاهش می‌دهند. غذای مناسب بخورید، به طور مرتب ورزش كنید، و به اندازه كافی بخوابید
۶) حرفه‌ای عمل كنید
با آمادگی كامل سر كلاس‌ها حاضر شوید و از تمام مطالب یادداشت برداری كنید. سعی كنید تا آنجایی كه می‌توانید غیبت نداشته باشید. استفاده از یادداشت‌های دیگران نمی‌تواند به اندازه نوشته‌های شخصی، برایتان مفید باشد.
زمان یادداشت‌برداری به مسائلی كه روی آنها تاكید می‌شود و مثال‌های مختلف توجه بیشتری مبذول دارید. در پایان كلاس نزد استاد بروید و پرسش‌های خود را مطرح نمایید. سعی كنید تمام مطالب را به تدریج مطالعه كنید تا شب قبل از امتحان با توده‌ای از مطالب جدید روبه‌رو نشوید.
۷) كاری كنید تا مطالب كلیدی در ذهنتان باقی بمانند
فعال باشید! برای خودتان مثال بیاورید، از روش‌های تقویت حافظه استفاده نمایید، خلاصه‌برداری كنید، لغات كلیدی را به خاطر بسپارید، زیر مطالب مهم خط بكشید، و در حاشیه كتاب نكات مهم را یادداشت كنید. سعی كنید درس را برای خود جذاب كرده و از قدرت خلاقیت بیشتری استفاده كنید.
۸) خودتان را برای هر نوع امتحانی آماده كنید
تا جایی كه ممكن است سعی كنید نوع امتحان، توانایی‌های شما را محدود نكند. خودتان را برای هر مدل امتحانی آماده كنید ( به عنوان مثال امتحان تستی). دستورالعمل انجام امتحان را به خوبی مطالعه كنید و ببینید كه برای پاسخ دادن به هر سوال چه مدت زمانی در نظر گرفته شده. از پرسش‌های آسان تر شروع كنید تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا كند.
منبع : روزنامه تهران امروز
همچنین مشاهده کنید

 مرور روزنامه‌ها


 گزارش / تحلیل

 از میان خبرها

پخش موکت عمده

سایت خبر ورزشیخبرگزاری مهرسایت عصرایرانسایت الفسایت شفقنا