یکشنبه, ۱۷ آذر, ۱۳۹۸ / 8 December, 2019
معصومه ابتکارانگلیسمنچسترسیتیسید‌ابراهیم رئیسیچلسیمجلسعلیرضا بیرانونداروپاحسن روحانیمارک ویلموتس
مجله ویستا

زنده باد لاس و گاس - Viva Las Vegas


زنده باد لاس و گاس - Viva Las Vegas
سال تولید : ۱۹۶۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : جک کامینگز و جرج سیدنی
کارگردان : سیدنی
فیلمنامه‌نویس : سالی بنسن
فیلمبردار : جوزف بیروک
آهنگساز(موسیقی متن) : جرج استول
هنرپیشگان : الویس پرسلی، آن ـ مارگرت، چزاره دانووا، ویلیام دمارست و نیکی بلر.
نوع فیلم : رنگی، ۸۶ دقیقه.


"لاکی جکسن" (پرسلی) که عاشق اتوموبیل‌های مسابقه است، قهرمان ایتالیائی، "کنت المو منچینی" (دانووا) را شکست می‌دهد و کنت می‌خواهد که "لاکی" برای او براند. اما "لاکی" نمی‌پذیرد و می‌خواهد موتور جدیدی به دست بیاورد و در مسابقه بزرگ لاس‌وگاس، ماشین خودش را براند. وقتی "لاکی" و کنت به لاس و گاس می‌رسند، هر دو دل باخته "راستی مارتین" (آن ـ مارگرت)، مربی شنای هتل، می‌شوند. "لاکی" در استخر می‌افتد و پول‌هایش را گم می‌کند، و برای پرداخت صورت حساب‌هایش مجبور می‌شود به‌عنوان پیشخدمت کار کند. "راستی" که مجذوب "لاکی" شده، تلاش می‌کند او را از شرکت در مسابقه منصرف کند، و برای تحریک حسادتش، با "کنت" گرم می‌گیرد. "لاکی" در "مسابقه استعدادها"ی هتل شرکت می‌کند و با "راستی" یار می‌شود. اما به‌جای پولی که لازم دارند، "راستی" یک میز بیلیارد می‌برد و "لاکی" بلیت سر ماه عسل چند ساعت پیش از شروع مسابقه، پدر "راستی" که همیشه به مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی علاقه‌مند بوده، پنهانی برای "لاکی" پول قرض می‌کند. سرانجام اتوموبیل "کنت" تصادف می‌کند و "لاکی" برنده می‌شود، و با "راستی" ازدواج می‌کند.
٭ فیلم نمونه‌ای و معرف استعداد (نداشته) پرسلی در سینما که به‌خاطر ضعف فیلم‌نامه و کارگردانی در هیچ‌جا، هیچ جلوه‌ای ندارد؛ جز در صحنه‌هائی که خودش در نقش خودش ظاهر می‌شود، مثل صحنه اجرای ترانه "رز زرد تکزاس".

همچنین مشاهده کنید
 وبگردی


خبرگزاری برناروزنامه تعادلسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه آرمان ملیخبرگزاری ایرناروزنامه آفتاب یزدسایت زومیتروزنامه همدلیروزنامه توسعه ایرانیروزنامه دنیای اقتصاد