یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

با معطرکننده‌ها شمع‌های خود را پربها‌ءتر کنید


با معطرکننده‌ها شمع‌های خود را پربها‌ءتر کنید
مواد معطر به شمع‌های ژله‌ای شما یک احساس دلپذیر و مطبوع می‌بخشد. از بیشتر معطرکننده‌ها که برای شمع‌های پارافینی استفاده می‌کنید البته نه همه می‌توانید برای معطر کردن شمع‌های ژله‌ای هم استفاده نمائید. معطرکننده‌ها می‌توانند شامل معطرکننده‌های شیمیائی هم باشند، گاهی اوقات بیشتر از ۵۰ نوع مختلف معطرکننده شیمیائی در ترکیبات معطرکننده‌ها وجود دارد.
حال چه اتفاقی می‌افتد اگر معطرکننده با ژل سازگار نباشد. معطرکننده‌های سازگار اغلب روی برچسب آنها نوشته شده از قبیل اینکه مثلاً این معطرکننده با هیدروکربن که روغن‌های معدنی ژل را می‌سازند سازگار می‌باشد یا نه. بنابراین وقتی روی برچسب معطرکننده‌ها نوشته باشد شما می‌دانید که این معطرکننده برای استفاده در شمع ژله‌ای مناسب است یا خیر.
معطرکننده‌ها در دو حال سازگاری با ژل دارند یکی قابلیت حل شدن و دیگری نقطه اشتعال. قابلیت حل شدن به قابل حل شدن معطرکننده به آسانی در ژل برمی‌گردد. سازگاری معطرکننده این است که روغن حل شود و به زیبائی ترکیب شود و غیرقابل دیدن باشد. اما معطرکننده‌های ناسازگار ژل را کدر می‌کند.
پیشنهاد ما این است که اگر می‌دانید که معطرکننده با ژل سازگار است از آن استفاده نمائید. و برای این‌کار سعی کنید معطرکننده‌هائی را بخرید که روی آنها برچسب زده و راهنمائی کرده، و اگر روی آن برچسب راهنما نداشت ساده‌ترین راه این است که آن را آزمایش کنید که بدانید سازگار است یا نه، به این ترتیب یک قسمت از معطرکننده را با سه قسمت روغن معدنی مخوط کنید، اگر معطرکننده با روغن به‌طور کامل‌ ترکیب شد و ژل را تیره نکرد خوب است و می‌توانید در ژل از آن استفاده نمائید. ولی اگر معطرکننده با روغن ترکیب نشد و جدا قرار گرفت و ژل را کدر کرد آن را در شمع ژله‌ای خود استفاده نکنید. از معطرکننده‌هائی که الکل دارند استفاده نکنید چون با روغن خوب ترکیب نمی‌شوند. معطرکننده لازم را بسیار کم اضافه کنید و همیشه برای معطر کردن ابتدا با آنها آزمایش کنید و معطرکننده‌هائی را که مناسب می‌باشند حدود ۲ تا ۵ قطره می‌باشد که درست قبل از اینکه ژل را داخل ظرف بریزید باید اضافه کنید بنابراین حرارت آن را تبخیر نمی‌کند و معطرکننده را به آرامی ولی به‌طور کامل اضافه کنید، چون ممکن است باعث خوب نسوختن شعله شود و شمع را کدر کند.
● شمع‌های ژله‌ای را با شفاف‌کننده‌ها جالب‌تر نمائید
شفاف‌‌کننده ژل دانه‌های ریزی می‌باشند، یک افزاینده سازگار با ژل که یک درخشندگی و تابشی به ژل می‌بخشد. هنگام استفاده از آنها همیشه راهنمای کارخانه را بخوانید و مورد استفاده قرار دهید. و شفاف‌کننده را همیشه بعد از اینکه رنگ را اضافه کردید و درست قبل از اینکه داخل ظرف بریزید اضافه نمائید، مانند معطرکننده و از مقدار کمی استفاده نمائید و ابتدا با آن آزمایش کنید تا مقدار مصرف را به‌دست آورید.
منبع : مطالب ارسال شده