یکشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۴۰۲ / 4 June, 2023
مجله ویستا

چند نکته در مورد XMMS


چند نکته در مورد XMMS
شاید کار کردن با نرم افزار XMMS ( مخفف عبارت X MultiMedia System ) را همه بلد باشند اما گفتن بعضی نکات برای تازه کارها می تواند ایشان را در استفاده ی بهتر از این نرم افزار کمک کند.
برای اینکه از ظاهر XMMS خسته نشوید می توانید از پوسته ها ( Skin ) استفاده کنید. برای این کار ابتدا از اینجا پوسته های مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و آنها رو دانلود کنید. سپس آنها را در شاخه ی usr/share/xmms/Skins/ و یا HOME/.xmms/Skins$ کپی کنید. حال XMMS را اجرا کنید. بر روی آن راست کلیک کنید و از گزینه ی Options گزینه ی Skin Browser را انتخاب کنید. اکنون تمام پوسته هایی را که در مرحله ی قبل کپی کرده بودید می توانید ببینید. با انتخاب هر کدام می توانید از XMMS خود بیشتر لذت ببرید!
کسانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند ( و یا استفاده می کردند ) حتما با نرم افزار winamp آشنایی دارند و به یاد می آورند که برای آن می توانستند از پوسته های رایگان زیادی استفاده کنند. خوب برای XMMS نیز می توانید دقیقا از همان پوسته ها استفاده کنید. فقط کافیست آنها را نیز به یکی از دو مسیر گفته شده کپی کنید!
▪ تذکر!
فقط از پوسته هایی می توانید استفاده کنید که بصورت فایل های فشرده ( zip ٬ bz۲ ٬ gz ) و یا فایل های به فرمت wsz می باشند و از پوسته های نسخه ۳ به بالاتر نرم افزار winamp که به فرمت wal می باشند ٬ نمی توانید استفاده کنید.
برای دیدن یک Screen Splash از XMMS اینجا کلیک کنید.
علاوه بر پوسته ها می توانید از پلاگین های دیگری نیز استفاده کنید. پلاگین ها را می توانید از اینجا انتخاب کنید و دانلود کنید. برای نمونه اگر یک Visualization Plugin دانلود کردید کافیست پس از نصب از قسمت Preferences برنامه بر روی سربرگ Visualization Plugins کلیک کرده و پلاگین مورد نظر را انتخاب کنید و Enable Plugin را فعال کنید.
برای سایر پلاگین ها مانند Output ٬ Input ٬ Effect و ... نیز به همین شکل عمل کنید.
اگر احتیاج دارید که فایلهای mp۳ ( یا هر فایل دیگری که توسط XMMS خوانده می شود ) خود را به wav تبدیل کنید ٬ XMMS این کار را برای شما انجام می دهد. برای این منظور کافیست بر روی آن راست کلیک کنید و از گزینه ی Options گزینه ی Preferences را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده در سر برگ Audio I/O Plugins در قسمت Output Plugin گزینه ی Disk Writer را به عنوان پلاگین خروجی خود انتخاب کنید. پس از تایید کردن اگر با XMMS فایلی را اجرا کنید دیگر صدایی از آن نخواهید شنید و بجای آن یک نسخه wav از فایلتان در دایرکتوری خانگی ذخیره می شود. برای تغییر مسیر پیش فرض در همان جا که پلاگین خروجی را عوض کردید بر روی دکمه ی Configure کلیک کنید و مسیر جدید را وارد نمایید.
بخاطر داشته باشید که با این کار فایلها به فرمت wav ذخیره می شوند. پس اگر فضای کمی بر روی دیسک سختتان دارید تمام مدت روز فایلهای خود را به wav تبدیل نکنید!
منبع : شبگرد


همچنین مشاهده کنید

سایت انصاف نیوزروزنامه توسعه ایرانیروزنامه همشهریسایت تابناکسایت بیتوتهسایت فرادیدسایت مشرقسایت لنداسپاروزنامه شهروندسایت ساعدنیوز