چهارشنبه, ۹ فروردین, ۱۴۰۲ / 29 March, 2023
مجله ویستا

استراحت جنگجو - Le Repos Du Guerrier


استراحت جنگجو - Le Repos Du Guerrier
سال تولید : ۱۹۶۲
کشور تولیدکننده : فرانسه و ایتالیا
محصول : فرانسیس کوسن
کارگردان : روژه وادیم
فیلمنامه‌نویس : کلود شوبلیه و وادیم، برمبنای رمانی نوشته کریستیان روشفور.
فیلمبردار : آرمان تیرار.
هنرپیشگان : بریژیت باردو، روبر حسین، جیمز رابرتسن جاستیس، ماشا مریل، ایو بارساک و ژاکلین پورل.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۱ دقیقه.


"ژنه‌ویو لو تیل" (باردو) برای سروسامان دادن به یک مسئله وراثت به دیژون می‌رود. در هتل تصادفاً وارد اتاقی دیگر می‌شود و مرد جوانی به‌نام "رنو سارتی" (حسین) را می‌یابد که خودکشی کرده است. "رنو" را به بیمارستان می‌رساند و دل به او می‌بندد. "رنو" که جوان عیاشی است، مدام به او اهانت می‌کند؛ اما "ژنه‌ویو" که به شدت دوستش دارد، تحمل می‌کند. بالاخره، دوست مجسمه‌ساز "ژنه‌ویو"، "کاتوف" (جاستیس)، از آنان دعوت می‌کند که هم‌راهش به ایتالیا بروند. آن‌جا بالاخره تحمل"ژنه‌ویو" تمام می‌شود و "رنو" را ترک می‌کند. "رنو" پس از کلنجار بسیار با خودش، بالاخره پیش "ژنه‌ویو" برمی‌گردد و به او ابراز محبت می‌کند.
٭ رمان درخشان روشفور، بررسی نافذ و زیر کانه تضاد یک دختر سرد و مرفه با جوانی سرزنده و عزیزی بود. رابطه‌ای که توازنش ناپایدار است و دختر را به طرد تمام پس‌زمینه‌هایش می‌کشد. در اقتباس وادیم و شوبلیه تمام ظرافت و طنز رمان حدف شده و تنها سطح دست‌مایه به جا مانده که البته نتیجه‌اش راضی کننده است. این‌جا چند صحنه اروتیک از نوع تخصصی وادیم نیز وجود دارند که صرف عرضه باردو می‌شوند.


همچنین مشاهده کنید

سایت فراروسایت مشرقخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت جمارانسایت همشهری‌آنلاینسایت اقتصاد 24سایت اعتماد آنلاینخبرگزاری تحلیل بازارسایت عصرایرانسایت تاپ ناز