جمعه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۲ / 1 December, 2023
مجله ویستا

آیین دوست‌یابی در دنیای مجازی


آیین دوست‌یابی در دنیای مجازی
هنگامی که هیچ راهنمای عملی و واقعی برای دوست‌یابی‌های آنلاین وجود ندارد، یک گام مهم، اطلاع از تمامی گزینه‌های ممکن و احتمالی است.
خواه قصد ورود به یک وب‌سایت کوچک و محلی دوست‌یابی را داشته باشید و یا یک وب‌سایت بزرگ و جهانی، بهترین اقدام دست‌زدن به انتخاب است.
البته در این حوزه، امکاناتی وجود دارد که نباید آنها را نادیده بگیرید: چت‌روم‌ها، کنفرانس‌های اینترنتی، سایت‌هایی که از طریق وب‌کم می‌توان با آنها ارتباط برقرار کرد، بازی‌های کامپیوتری و سایت‌های ptop یا نظیر به نظیر.
اگر درک کامل و درستی از این امکانات و روش‌ها داشته باشید، آنگاه می‌توانید منبع مناسب‌تان را انتخاب کنید.
در گام اول، وب‌سایت‌ها و منابعی را بشناسید که بدون ثبت‌نام می‌توان به آنها وارد شد و از خدمات‌شان استفاده کرد.
وقتی به این دنیای جذاب و جالب وارد شدید، گام هوشمندانه و مهم بعدی این است که با استفاده از امکانات رایگان یک آدرس و هویت برای خودتان درست کنید.
سپس با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید و از مفهوم ارتباطات آنلاین آگاه شوید.
یک قانون طلایی را هرگز فراموش نکنید؛ تا زمانی که از ارتباط یا گپ و گفت با شخص خاصی احساس رضایت و راحتی کامل نکرده‌اید شماره‌تلفن، نام و یا آدرس‌تان را در اختیار او قرار ندهید.
این مرحله معمولا بسیار وقت می‌برد و راهی است تا شما از خودتان در مقابل افرادی که اهداف پنهانی دارند، محافظت کنید.
وقتی که حال و هوای چت‌کردن دست‌تان آمد در گام بعدی سراغ وب‌سایت‌های دوست‌یابی بروید. البته سایت‌هایی که امکان سرزدن و بهره‌مندی از خدمات آنها به صورت رایگان وجود دارد. به روش‌های اطلاع‌‌رسانی آنها درباره افراد توجه کنید. در این روش‌ها شما خواسته‌های‌تان را در مورد یک "دوست" فرضی اعلام می‌کنید و وب‌سایت دوست‌یابی موردنظر با توجه به این ویژگی‌ها، فرد مورد نظر را که علایق مشترکی دارد، به شما معرفی می‌کند.
روش‌هایی که وب‌سایت‌ها در این خصوص به کار می‌بندند و موضوعاتی که مورد توجه قرار می‌دهند از درجه اهمیت بالایی برخوردار است که باید به آن دقت شود.
این قابلیت‌های سایت به شما کمک می‌کند تا فرد موردنظر و به عبارتی "نیمه گمشده"تان را ساده‌تر پیدا کنید.
البته تمامی اینها برای زمانی است که سیستم مذکور در دسترس کاربر قرار داشته و مطالعه و بررسی آن امکان‌پذیر باشد.
در صورتی که دسترسی به سیستم دوست‌یابی ممکن نباشد، توضیحات کاربران سایت در مورد خودشان را به دقت مطالعه کنید. اغلب افراد در این‌گونه مواقع هیجان‌زده می‌شوند و صفحه پروفایل یک نفر را هنوز کامل و با دقت نخوانده‌اند، سراغ بعدی می‌روند. این کار باعث می‌شود تا اطلاعات ریز و جزیی را درباره شخصیت افراد از دست بدهند.
فراموش نکنید که تعداد زیادی از افراد هنگام تنظیم صفحه پروفایل‌شان عکس‌های هوشمندانه‌ای انتخاب نمی‌کنند و شاید انصاف نباشد که براساس عکس‌های این صفحه در مورد آنها قضاوت کرد.
به همین خاطر بهتر است که به نکات ارایه‌شده در بخش‌ ویژگی‌ها توجه بیش‌تری نشان داد و یا هنگام گفت‌وگوها نکته‌سنج بود.
راه دیگر در این خصوص این است که پروفایل‌ها را صادقانه پر کرد! فقط و فقط جزییات واقعی را ارایه نمایید. اگر این نکته را رعایت نکنید احتمال دارد به افرادی برخورد کنید که هیچ علاقه‌ای به موضوعات مورد علاقه شما ندارند.
البته نکته قابل توجه در ارایه ویژگی‌های شخصیتی این است که شما نباید به دنبال فردی باشید که با ایده‌آل‌های شما منطبق باشد و فقط چند موضوع مشترک کفایت می‌کند.
اگر کم سن و سال هستید و به بازی علاقه‌مندید، ابزار دیگری وجود دارد که شاید برای شما مناسب‌تر باشد؛ ابزاری که هم به حوزه مورد علاقه‌تان مرتبط است و هم از طریق آن می‌توانید با افراد دیگر دیدار کرده و فرآیند اجتماعی‌شدن را به این شکل تجربه کنید.
البته بستگی دارد که چه شکلی از بازی را دوست داشته باشید: بازیگری و اجرای نقش؟
بازی‌هایی وجود دارند که چنین فضاهایی را شبیه‌سازی می‌کنند و کاملا مناسب به نظر می‌رسند. اگر آدمی خجالتی هستید، بازی‌هایی هستند که محیط کلوب ها و مکان‌های عمومی را به شکل یک محیط واقعی بازسازی و شبیه‌سازی کرده‌اند.
سایت‌های نظیر به نظیر هم روش دیگری برای دیدار با اشخاص جالب توجه هستند.
این سایت‌ها در بیش‌تر مواقع به شکل چت‌روم و یا مکان‌های گفت‌وگو درمی‌آیند که افراد با حوزه‌های علایق مشترکی چون موسیقی، بازی و یا کتاب را گردهم می‌آورند.
هرآنچه گفته شد و همه نکات دیگری که در این خصوص حایز اهمیت است در Online Dating Lists توضیح داده شده است. این منبع همه‌گونه اطلاعات، از چت‌روم‌ها گرفته تا سایت‌های رایگان دوست‌یابی و نیز هر امر مفید دیگری برای ورود به این دنیای جذاب را در اختیارتان می‌گذارد.
همچنین تمامی ابزار و امکانات لازم را به شما معرفی می‌کند. تنها کافی است با مراجعه به آن بهترین سایت دوست‌یابی مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و از زندگی در این دنیا لذت ببرید.
مترجم: شیما حکیمی
منبع: Arcticle cube
منبع : روزنامه فناوران


همچنین مشاهده کنید

سایت چیدانهخبرگزاری ایرناسایت تاپ نازسایت انرژی پرسسایت پارسینهسایت دیپلماسی ایرانیسایت تجارت نیوزسایت انتخابسایت انصاف نیوزسایت بیتوته