چهارشنبه, ۱۵ آذر, ۱۴۰۲ / 6 December, 2023
مجله ویستا

بو برامل - Beau Brummell


بو برامل - Beau Brummell
سال تولید : ۱۹۵۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : مترو ـ گلدوین ـ مایر
کارگردان : کورتیس برنهارت
فیلمنامه‌نویس : کارل تونبرگ، برمبنای نمایش‌نامه‌ای نوشته کلاید فیچ.
فیلمبردار : آزوالد موریس.
آهنگساز(موسیقی متن) : ریچارد آدینسل.
هنرپیشگان : استوارت گرینجر، الیزابت تیلر، پیتر یوستینوف، رابرت مورلی، جیمز دانلد، جیمز هیتر، رزمری هریس، پل راجرز و نوئل ویلمن.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۱ دقیقه.


"بو برامل" (گرینجر) با استفاده از پول‌های قرضی، بردهایش در قمار، و کمک دوستان قدرتمندش، از تنگدستی نجات پیدا می‌کند. او به دیدار "شاهزاده ویلز" (یوستینوف) شرفیاب می‌شود و برای این پادشاه آینده، "جرج چهارم"، خود شیرینی می‌کند. همزمان، دل‌باخته "لیدی پاتریشا" (تیلر) می‌شود و نظر او را جلب می‌کند. وقتی سرانجام با حرف‌های برخورنده‌اش ـ هرچند که واقعیت‌گوئی به حساب می‌آیند ـ "شاهزاده ویلز" را می‌رنجاند، از دربار تبعید می‌شود. اما غرورش اجازه نمی‌دهد که از دوستانش یا "پاتریشا" کمک بگیرد، و در فرانسه در فقر می‌میرد. با این همه پیش از مرگ "شاهزاده ویلز"، حالا در مقام پادشاه، بر بالینش حاضر می‌شود.
٭ بازسازی نسخه سینمائی صامتی از نمایش‌نامه فیچ (۱۹۲۴، با همکاری جان باریمور). این‌جا، تیلر به‌رغم این که در اوج طراوت است بازی سردی ارائه می‌دهد؛ در حالی که گرینجر عالی است. فیلم‌برداری ، طراحی صحنه (آلفرد یونگ) و لباس‌ها (الیزابت هافندن) غیر قابل توجه هستند. کار در خود انگلستان جلوی دوربین می‌رود و بسیاری از صحنه‌های داخلی در قصر دیدنی آکول مانور، نزدیک قصر وینزر، فیلم‌برداری می‌شوند.


همچنین مشاهده کنید

سایت آفتاب نیوزسایت انصاف نیوزسایت چیدانهخبرگزاری فارسسایت مشرقخبرگزاری ایلناسایت اصلاحات نیوزسایت جهان صنعت نیوزخبرگزاری ایرناسایت اعتماد آنلاین