پنجشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۴۰۲ / 8 June, 2023
مجله ویستا

راهزنان اورگوزولو - Banditi A Orgosolo


راهزنان اورگوزولو - Banditi A Orgosolo
سال تولید : ۱۹۶۰
کشور تولیدکننده : ایتالیا
محصول : تیتانوس
کارگردان : ویتوریو دسه‌تا
فیلمنامه‌نویس : ویتوریو دسه‌تا
فیلمبردار : وراگراردوچی و دسه‌تا.
آهنگساز(موسیقی متن) : والنتینا بوکی.
هنرپیشگان : میکله کوسو، پیدو کوکو و ویتورینا پیزانو.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۸ دقیقه.


در منطقه‌ای بدوی و عقب‌افتاده، نزدیک اورگوزولو در ساردنیا، "میکله" (کوسو) و برادر کوچکش (کوکو) از گله‌شان مراقبت می‌کنند. آن‌ها قصد دارند گله را بفروشند و با پول آن قرض‌های‌شان را بدهند. سه راهزن، پلیسی را می‌کشند و همه به "میکله" مشکوک می‌شوند. "میکله" با این‌که بی‌گناه است، می‌گریزد و در حالی‌که تعقیبش می‌کنند، سعی می‌کند همراه برادرش گله را از کوهستان عبور دهد و به مراتع سرسبز دره برساند. اما آن دو پیش از رسیدن به مقصد و پس از سفری سخت و طولانی، می‌فهمند که همه گوسفندان دارند از تشنگی و بیماری می‌میرند. آن دو ناامیدانه به اورگوزولو برمی‌گردند و میبینند که طلبکاران می‌خواهند مادرشان را از خانه بیرون بیندازند. "میکله" اعلام می‌کند که پو را تهیه خواهد کرد و بعد، تنها راه باقی‌مانده را پیش می‌گیرد: راهزن می‌شود و به چوپان فقیری مثل خودش، دستبرد می‌زند.
٭ فیلمی کند با فضای شبه‌واقع گرایانه که اگر در دهه ۱۹۴۰ ساخته می‌شد، اشتباه بین اسامی ویتور دسه‌تا و ویتوریو دسیکا و شباهت بین پسربچه این فیلم با هم‌تایش در دزدان دوچرخه (۱۹۴۸) آن را به‌عنوان شاهکاری نئورآلیستی به ثبت می‌رساند! ضعف فیلم آشکارا به‌دلیل ناتوانی کارگردان است.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایسناسایت فراروسایت مشرقسایت فرادیدسایت همشهری‌آنلاینسایت مثلث آنلاینروزنامه شهروندسایت جمارانسایت رویداد 24سایت مجله شبکه