پنجشنبه, ۶ مهر, ۱۴۰۲ / 28 September, 2023
مجله ویستا

کنتس پابرهنه - The Barefoot Contessa


کنتس پابرهنه - The Barefoot Contessa
سال تولید : ۱۹۵۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : یونایتد آرتیستس
کارگردان : جوزف ل. منکه‌ویتس
فیلمنامه‌نویس : جوزف ل. منکه‌ویتس
فیلمبردار : جک کاردیف.
آهنگساز(موسیقی متن) : ماریو ناشیمبنه.
هنرپیشگان : هامفری بوگارت، اواگاردنر، ادموند اوبراین، ماریوس گورینگ، والنتینا کورتز، روسانو، براتزی، وارن استیونز، فرانکو اینترلنگی، مری آلدن و بسی لاو.
نوع فیلم : رنگی، ۱۲۸ دقیقه.


"ماریا وارگاس" (گاردنر) رقاصه کلوب شبانه‌ای در مادرید است. "کرک ادواردز" (استیونز)، از "هاری داوز" (بوگارت)، کارگردان فراموش شده، می‌خواهد که فیلمی درباره زنی افسونگر با شرکت "ماریا" بسازد. "ماریا" از "هاری" خوشش می‌آید، اما از "کرک" متنفر است، و با وجود این بازی در فیلم را قبول می‌کند. "کرک" یک مهمانی ترتیب می‌دهد و دوست میلیونرش، "آلبرتو براوانو" (گورینگ) را دعوت می‌کند. "براوانو"، "ماریا" را به قایق تفریحی‌اش دعوت می‌کند، "کرک" مخالفت می‌کند و "ماریا" جلویش می‌ایستد. در یک کازینو، "ماریا" مقداری از پول‌های "براوانو" را از پنجره برای آخرین عاشقش پرت می‌کند. "براوانو" کم‌کم دلزده می‌شود و "ماریا" را عامل بدشانسی خودش می‌داند. در میان جمع "ماریا" را کتک می‌زند، اما کنتی به‌نام "وینچنتسو" (براتزی) جلویش را می‌گیرد و "ماریا" را با خود می‌برد. این دو ازدواج می‌کنند و "هاری" هم ساقدوش‌شان است. مدتی بعد، "ماریا" به "هاری" می‌گوید که شوهرش ناتوان است، اما می‌خواهد که فرزندی به او بدهد. "هاری" "ماریا" را برحذر می‌دارد. "هاری" از پنجره اتاق هتلش می‌بیند که اتوموبیل "وینچنتسو"، "ماریا" را تعقیب می‌کند. "هاری" دیر می‌رسد، "وینچنتسو"، "ماریا" را می‌کشد و بعد پلیس را خبر می‌کند.
٭ از فیلم‌هائی که بهتر از آن‌چه که هستند به یاد می‌آیند. این‌جا کارگردانی منکه‌ویتس قابل توجه است، اما طرح داستانی پیچیده و تعدد شخصیت‌ها (که همگی مهم هستند) فیلم را کسالت‌بار می‌کند.


همچنین مشاهده کنید

سایت باتوسایت همشهری‌آنلاینسایت اقتصادنیوزسایت نورنیوزسایت پارسینه پلاسسایت اکوایرانسایت سلام نوروزنامه ابتکارخبرگزاری مهرسایت دیجیاتو