پنجشنبه, ۳۰ خرداد, ۱۳۹۸ / 20 June, 2019
مجله ویستا

IT هر روز لینوکس را بیشتر به کار می‌برد و گزینه‌های grid نیز با استفاده هر چه بیشتر مواجهند


IT  هر روز لینوکس را بیشتر به کار می‌برد و گزینه‌های grid نیز با استفاده هر چه بیشتر مواجهند
آن دسته از کاربران اداری که تاکنون در مورد استفاده از Open-Source مردد بوده‌اند هفته آینده فرصت دارند که گزینه‌های آماده‌ای را از سوی سازندگان مطرح دنیا پیش رو داشته باشند، که تلاش دارند خرید، استفاده و مدیریت از سیستم‌های مبتنی بر لینوکس را سهولت بیشتری بخشند. شرکت‌های دل، هیولیت‌پاکارد و آی‌بی‌ام از جمله سازندگان فراوانی هستند که از کنفرانس و نمایشگاه Linux World Conference & Expo در سانفرانسیسکو بهره جسته‌اند تا خدمات و محصولات خود را معرفی کنند، خدمات و محصولاتی که برای راحتی هر چه بیشتر کاربران در انتخاب لینوکس و سایر محصولات نرم‌افزاری منبع باز طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، شرکت دل قصد دارد پردازشگرهای اینتل دو هسته‌ای در سرورهای ۸۵۰ و ۸۳۰ محصول Power Edge را معرفی کرده و به مشتریان فرصت دهد گزینه مجموعه نرم‌افزار منبع باز و سخت‌افزار را در یک جا تجربه کنند.
کاربران می‌توانند ردهت یا SuSE را به علاوه دیتابیس MySQL و سرور برنامه JBoss داشته باشند. به علاوه آنها می‌توانند آبونمان پشتیبانی برای MySQL Network و JBoss Network را مستقیما از دل خریداری کنند. Judy Charis مدیر بخش توسعه تجاری و اعتلاف جهانی برای لینوکس و منبع باز در شرکت دل می‌گوید، هدف کمک به کاربران برای استفاده و اجرای سریع با سیستم آزمایش شده و پشتیبانی شده‌ای است که مثل سرور ویندوز بیرون از جعبه کار می‌کند.
● تطبیق آسانتر
قابلیت دسترسی به محصولات یک جا شده برای بسیاری از کاربران اولیه لینوکس چندان امر مهمی محسوب نمی‌شد، زیرا آنها خود مهارت‌های لازمه خانگی برای پیکربندی و نصب سیستم را داشتند. Joseph Foran، مدیر IT در FSW Inc واقع در بریج پورت ایالت کنتاکی می‌گوید برای این شرکت خدمات رسانی غیرانتفاعی، نصب لینوکس و بقیه به اصطلاح رده LAMP که خود شامل سرور MySQL ، Apache web و Perl، PHP یا زبان برنامه نویسی Python می‌شد را هرگز مسئله جدی نمی‌دانسته است. یک استک LAMP پیشرفته که دارای یک سرور برنامه پیکربندی شده با برنامه‌های تجاری ممکن است بسیار مفید باشد. اما اگر و تنها اگر شما مهارت لازمه را داشته باشید، در غیر اینصورت به درد نمی‌خورد. به هر حال با سرعت گرفتن لینوکس در جریان استفاده IT، بیشتر شرکت‌ها بالاخره به سازندگانی رو می‌آورند که استفاده از تکنولوژی مذکور را تسهیل می‌کنند. Dankusentcky از تحلیلگران در فرامینگهام ماساچوست می‌گوید ، نبرد نرم‌افزار برنامه لازم و نبود مهارت کافی در سایت‌های مشتریان مانع اصلی و بزرگ بر سر راه اتخاذ لینوکس بوده است.
HP با افتتاح چهار مرکز Linux Expertise در ایالات متحده برای سازندگان نرم‌افزار، برنامه نویسان و ادغام کننده‌های سیستم‌ها استفاده از نرم‌افزار منبع باز را ترویج کرده است و به این وسیله توانسته هماهنگی محصولات این افراد را با سخت‌افزار خود مطمئن‌تر سازد. HP قصد دارد بیش از ۲۰۰ بسته نرم‌افزاری منبع باز را برای سرورهای Integrity NonStop عرضه کند. آی‌بی‌ام با عرضه بسته "Grid and Grow" که شامل یکی از انتخاب‌های سرور Blade Center با یک شاسی آماده گسترش، یک سیستم عامل، میان افزار grid و خدمات می‌باشد، تلاش می‌کند کاربران بیشتری را به استفاده از محاسبات grid تشویق کند. قیمت این پکیج ۴۹۰۰۰ دلار است.
Al Bunshaft قائم مقام بخش Grid Computing در آی‌بی‌ام می‌گوید بیش از دو سوم تستهای grid که شرکت در آن دخالت داشته است مبتنی بر لینوکس بوده‌اند. او می‌گوید grid حال و هوای پیچیده‌ای دارد و می‌خواهیم پیچیدگی را از آن دور کنیم. Torsten Geers قائم مقام SAP می‌گوید، یکی از علائمی که نشان می‌دهد سازندگان نرم‌افزاری تلاش به جلب توجه هر چه بیشتر به سمت پیشینیانشان از لینوکس دارند در نمایشگاه Linux World از سالن SAP AG به چشم می‌خورد، که در آن تلاش می‌شد کاربران هر چه بیشتر با برنامه‌هایی آشنا شوند که در این سیستم عامل عمل می‌کنند. درصد کاربران SAP ‌با لینوکس کم ولی به سرعت در حال رشد است.

نویسنده: Carol Sliwa
مترجم: زهره چکنی
منبع : علم الکترونیک و کامپیوتر
همچنین مشاهده کنید

 مرور روزنامه‌ها

سایت عصرایرانخبرگزاری یورونیوزسایت خبرآنلاینروزنامه ابتکارسایت زومیت