سه شنبه, ۲۸ دی, ۱۴۰۰ / 18 January, 2022
مجله ویستا

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا ۲۰۰۵


مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا ۲۰۰۵
● سی و هفتمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا
امارات - ۲۰۰۵
سی و هفتمین دوره رقابت های وزنه برداری آسیا با حضور ۷۱ ورزشکار از ۱۶ کشور آسیایی در تالار الوصل شهر دبی برگزار شد. تیم ملی جمهوری اسلامی ایران که با هشت وزنه بردار در این مسابقات حضور یافته بود با کسب ۶ مدال طلا و ۵ نقره و کسب ۷/۴۷۴ امتیاز به کار خود پایان داد. تیم ایران در جدول امتیازی پس از قزاقستان (۸/۵۵۷)، چین (۸/۵۲۷) و تایلند (۸/۴۹۷) در مکان چهارم و در جدول توزیع مدال در مکان دوم آسیا قرار گرفت.
هشت وزنه بردار اعزامی ایران عبارت بودند از: سجاد بهروزی و ابوالقاسم داودی در وزن ۵۶ کیلوگرم، احمد سنجابی در وزن ۷۷ کیلوگرم، اصغر ابراهیمی و ولی دهقانیان در وزن ۹۴ کیلوگرم، محسن بیرانوند در وزن ۱۰۵ کیلوگرم و حسین رضازاده و سعید علی حسینی در ۱۰۵+ کیلوگرم. حاصل کار وزنه برداران ایران سه مدال طلا توسط حسین رضازاده، سه طلا توسط اصغر ابراهیمی، دو نقره توسط علی دهقانیان و سه نشان برنز به وسیله محسن بیرانوند بود.
● کارنامه وزنه برداران ایران
▪ ۵۶ کیلوگرم: در این وزن که ده وزنه بردار با هم رقابت کردند، سجاد بهروزی با مجموع ۵/۲۴۷ کیلوگرم (۱۱۰ کیلوگرم یک ضرب و ۵/۱۳۷ کیلوگرم دوضرب) در مکان پنجم قرار گرفت و داودی دیگر شرکت کننده ایران با مجموع ۵/۲۳۷ کیلوگرم (۱۳۰+۵/۱۰۷) به مقام هفتم رسید.
▪ ۷۷ کیلوگرم: احمد سنجابی در این وزن در سه حرکت یک ضرب به انجام خطا نتوانست کاری از پیش ببرد و حذف شد.
▪ ۹۴ کیلوگرم: اصغر ابراهیمی جوان شایسته ایران با مجموع ۳۸۰ کیلوگرم (۱۷۵ کیلوگرم یک ضرب و ۲۰۵ کیلوگرم دوضرب) به سه مدال طلای ارزشمند دست یافت. علی دهقانیان دیگر وزنه بردار ایران در این وزن با ثبت رکورد ۱۵۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب به مقام چهارم این حرکت رسید. دهقانیان در حرکت دو ضرب با مهار ۲۰۳ کیلوگرم ضمن ثبت رکوردی جدید برای جوانان آسیا به مدال نقره دو ضرب و مجموع رسید.
▪ ۱۰۵ کیلوگرم: در این دسته، محسن بیرانوند موفق به کسب ۳ مدال نقره شد.
▪ ۱۰۵+ کیلوگرم: حسین رضازاده قهرمان و رکورد دار جهان و المپیک با ثبت ۲۰۰ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۶۰ کیلوگرم در دوضرب به سه مدال طلا دست یافت. رضازاده در یک ضرب به ترتیب وزنه های ۱۹۰، ۱۹۵ و ۲۰۰ کیلوگرم را مهار نمود و در دو ضرب هم با ۲۴۰، ۲۵۰ و ۲۶۰ کیلوگرم سه حرکت خود را انجام داد. جابر سالم وزنه بردار بلغاری الاصل تیم قطر آمادگی مناسبی نداشت و با ۱۹۰ کیلوگرم یک ضرب و ۲۳۲ کیلوگرم دو ضرب به سه مدال نقره رسید. سعید علی حسینی دیگر جوان وزنه بردار ایران که در این وزن حضور یافته بود، به علت مصدومیت در حرکت یک ضرب به رقابت ها ادامه نداد.
منبع : سایت پارس اسپورت


همچنین مشاهده کنید

سایت تابناکسایت تجارت نیوزسایت دیدارنیوزسایت مجله شبکهروزنامه شهروندسایت همشهری‌آنلاینسایت فرادیدسایت رکناسایت ارانیکوسایت ورزش سه