سه شنبه, ۲۱ آذر, ۱۴۰۲ / 12 December, 2023
مجله ویستا

ببین حالا چه کسی حرف می‌زند - LOOK WHO'S TALKING NOW


ببین حالا چه کسی حرف می‌زند - LOOK WHO'S TALKING NOW
سال تولید : ۱۹۹۳
کشور تولیدکننده : امریکا
محصول : تری استار
کارگردان : تام روپلاوسکی
فیلمنامه‌نویس : لسلی دیکسن و روپلاوسکی، بر مبینای شخصیت‌هائی خلق شده توسط ایمی هکرلینگ
فیلمبردار : آلیور استپلتن
آهنگساز(موسیقی متن) : ویلیام راس
هنرپیشگان : دانی د ویتو (فقط صدا)، دایان کیتن (فقط صدا) و جرج سیگال
نوع فیلم : رنگی، ۹۲ دقیقه


ـ حالا اگرچه بچه‌های ̎خانوادهٔ اوبر یاکو̎، ̎میکی̎ و ̎جولی̎، حرف زدن یاد گرفته‌اند ولی پدر و مادرشان، ̎مالی̎ (الی) و ̎جیمز̎ (تراولتا)، کلافه‌تر از همیشه هستند. دیری نگذشته که ̎جیمز̎ به عنوان خلبان خصوصی ̎سامانتا ̎ ( آنتونی)، رئیس یک کمپانی لوازم آرایش، استخدام می‌شود. ̎مالی̎ که حسابدار بوده از کار اخراج می‌‌شود و اجباراً در یک فروشگاه اسباب‌بازی فروشی کاری گیر می‌آورد. کریسمس نزدیک است و بچه‌ها از فرصت استفاده می‌کنند و عیدی‌های خود را سفارش می‌دهند: ̎میکی̎ به خصوص، یک سگ می‌خواهد. ̎راکس̎ (با صدای د ویتو) توله سگ همسایه چشم ̎میکی̎ را می‌گیرد. اما ̎مالی̎ با آوردن او مخالفت می‌کند. بنابراین ̎راکس̎، بی‌خانمان و بی‌صاحب، آوارهٔ کوچه و خیابان می‌شود و در نهایت سر و کارش به خانهٔ جانوران گمشده می‌افتد. خوشبختانه دل ̎جیمز̎ به رحم می‌آید و او و ̎میکی̎، سگ را از نابودی نجات می‌دهند. به خانه که بر می‌گردند می‌بینند ̎سامانتا ̎، ̎دافنی̎ (کیتن)، سگ پودل خود را برای مدتی نامحدود نزد آنان عاریت گذاشته است. ̎راکس̎ و ̎دافنی̎ بلافاصله از هم بدشان می‌آید. بی‌خبر از بگو ـ مگوهای سگ‌ها، آدم‌ها نیز مشکلات خودشان را دارند. ̎مالی̎ به ̎سامانتا ̎ که مدام از ̎جیمز̎ کار می‌کشد، اعتماد ندارد. شب کریسمس، ̎سامانتا ̎ی توطئه‌گر، به بهانهٔ یک ملاقات کاری ضروری، ̎جیمز̎ را به یک کلبهٔ لوکس دور افتاده می‌کشاند. ̎مالی̎ که می‌داند این ملاقات، بهانه‌ای بیش نیست، بچه‌ها و سگ‌ها را سوار اتوموبیل می‌کند به طرف کلبه راه می‌افتد. اما اتوموبیل‌شان به درختان جنگل اصابت می‌کند. ̎جیمز̎ به موقع از توطئه‌چینی ̎سامانتا ̎ پرده بر می‌دارد و در نهایت، خانواده در کلبهٔ گشتی‌های جنگل دور هم جمع می‌شوند و جشن کوچک کریسمسی به راه می‌اندازند.
ـ سومین قسمت سری ببین ... (قسمت اول: ببین چه کسی حرف می‌زند هکرلینگ، ۱۹۸۹ و قسمت دوم: ببین همچنین چه کسی حرف می‌زند هکرلینگ، ۱۹۹۰) نه به با نمکی قسمت اول است و نه به‌ بی‌نمکی قسمت دوم. اینجا تراولتا و الی، بی‌انگیزه، می‌کوشند تا به تکرار نقش‌های خود در فیلم‌های قبلی بپردازند. در حالیکه تنها نکتهٔ جالب توجه فیلم، صداهای د ویتو و کیتن (در نقش‌هائی همانند بانو و ولگرد والت دیزنی، ۱۹۵۵) است. خوشبختانه کار سری با این قسمت پایان می‌گیرد. اگر نه تماشاگر می‌بایست با حرف زدن، این‌بار، اشیاء (مثل یخچال خانهٔ ̎اوبریا کوها ̎ ) می‌سوخت و می‌ساخت.


همچنین مشاهده کنید

سایت باتوسایت تجارت نیوزخبرگزاری ایلناسایت رویداد 24سایت مثلث آنلاینسایت بیتوتهسایت پارسینه پلاسسایت انصاف نیوزخبرگزاری ایسناسایت چیدانه