پنجشنبه, ۷ مهر, ۱۴۰۱ / 29 September, 2022
مجله ویستا

گروه شکارچی - The Hunting Party


گروه شکارچی - The Hunting Party
سال تولید : ۱۹۷۱
کشور تولیدکننده : انگلستان
محصول : لومورهایم
کارگردان : دان مدفورد
فیلمنامه‌نویس : ویلیام نورتن، گیلبرت الکساندر و مورهایم، برمبنای داستانی نوشته الکساندر و مورهایم
فیلمبردار : سسیلیو پانیاگوا
آهنگساز(موسیقی متن) : ریتس اورتولانی
هنرپیشگان : آلیور رید، کندیس برگن، جین هاکمن، سایمن اوکلند، میچل رایان، ل. ک. جونز، ویلیام واتسن و رانلد هوارد.
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۸ دقیقه.


«ملیسا» (برگن)، همسر «برانت روگر» (هاکمن)، سلطان گله تکزاس خسته از رفتارهای سادیستی او ترکش می‌کند. «روگر» عصبانی از این موضوع ترتیب یک سفر شکار را با دوستانش می‌دهد. در این بین «فرانک کالدر» (رید)، رهبر گروهی از یاغیان، «ملیسا» را می‌رباید، فقط به این دلیل که «ملیسا» معلم است و «کالدر» نیز می‌خواهد خواندن و نوشتن بیاموزد. به‌زودی آن دو به یکدیگر دل می‌ربازند. وقتی خبر ربوده شدن «ملیسا» به «روگر» می‌رسد، او پیشنهاد می‌کند نوعی دیگری از شکار - شکار راهزنان - را تجربه کنند. گروه موافقت می‌کند و آرام‌آرام یاغیان را از بین می‌برند. وقتی یکی از افراد «روگر» کشته می‌شود، بقیه ترکش می‌کنند. در انتها، فقط «کالدر»، «ملیسا» و «روگر» زنده می‌مانند. «روگر» کاری می‌کند تا آنان به سمت بیابان حرکت کنند و بعد به آنان شلیک می‌کند ولی پیش از آن خودش در اثر تشنگی و آفتاب‌سوختگی می‌میرد.
* از همان دو نمای اول می‌توان دریافت که فیلم وامدار حرصِ اریک‌فون استروهایم (1923) یا ادای دینی به آن است؛ اما ادای دینی نه شایسته اثر سترگ استاد. تنها عاملی که کار را سرپا نگه می‌دارد بازی سه بازیگر اصلی آن است، به خصوص بازی دینامیک رید در نقش مرد خشن خوش‌قلب.


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرخبرگزاری تسنیمسایت الفسایت جمارانسایت برترینهاخبرگزاری ایرناسایت ساعدنیوزسایت انصاف نیوزسایت اعتماد آنلاینروزنامه ابتکار