چهارشنبه, ۳ مرداد, ۱۴۰۳ / 24 July, 2024
مجله ویستا

روشهای موفقیت‌آمیز کاهش وزن


روشهای موفقیت‌آمیز کاهش وزن
محققان در مطالعه‌ای جدید روشهای موفقیت‌آمیز كاهش وزن در میان ‪ ۵‬هزار نفر كه به طور میانگین ‪ ۳۲‬كیلوگرم از وزن خود كاسته‌اند را مورد بررسی قرار دادند.
محققان كلینیك بهداشتی “مایو” در آمریكا در گزارشی كه در نشریه علمی همین كلینیك به چاپ رسیده است اعلام كردند افراد موفق در زمینه كاهش وزن از روشهای مختلف برای شمردن كالری‌های مصرفی و كنترل آن استفاده می‌كنند كه از جمله آنها می‌توان به اعمال محدودیت در زمینه خوردن غذاهای خاص و نیز مصرف وعده‌های كوچكتر غذا در طول روز اشاره كرد.
از میان این ‪ ۵‬هزار نفر، بیش از ‪ ۹۰‬درصد به صورت دایمی به ورزش روی آورده‌اند و اغلب آنها از ورزشهایی نظیر یك ساعت پیاده‌روی سریع در روز استفاده كرده‌اند.
این مطالعه نشان می‌دهد حذف صبحانه در میان افراد موفق در زمینه كاهش وزن جایی ندارد و ‪ ۸۰‬درصد از این افراد هر روز صبحانه می‌خورند كه صبحانه بسیاری از آنها شامل تركیب شیر و غلات و نیز میوه‌جات بوده‌است.
به علاوه افراد موفق در زمینه كاهش وزن به طور مرتب و دست كم یكبار در هفته وزن خود را با ترازو می‌سنجند.
آمار جمع‌آوری شده همچنین نشان می‌دهد افرادی كه موفق به كاهش وزن قابل توجهی می‌شوند برای جلوگیری از بازگشت اضافه وزن باید به روش جدید زندگی خود ادامه دهند و در صورت مشاهده آغاز مجدد افزایش وزن باید به سرعت برای توقف این روند دست به كار شوند.
به گفته محققان، افراد تحت رژیمهای لاغری كه وزن خود را به میزان مورد نظر رسانده و دست كم دو سال وزن خود را در آن حد نگهدارند، دیگر با خطر بازگشت به اضافه وزن خود مواجه نمی‌شوند.
منبع : موسسه رژیم درمانی تن سالم