پنجشنبه, ۲۷ تیر, ۱۳۹۸ / 18 July, 2019
مجله ویستا

Sony Ericsson


Sony Ericsson
● Sony Ericsson K۸۱۰i
▪ نقاط قوت : دارا بودن فوکوس اتوماتیک و فلاش زنون روی دوربین؛ سرپوش جدید و بهبود یافته برای دوربین.
▪ نقاط ضعف :
کلید‌ها کمی کوچک هستند؛ مرورگر وب می‌توانست بهتر باشد؛ قابلیت‌های چشمگیری نسبت به مدل اسبق خود ندارد.
موبایل‌های مجهز به دوربین Sony Ericsson فاصله کمی بین بازار دوربین‌های دیجیتال و موبایل‌های دوربین‌دار ایجاد کرده است. از قابلیت فوکوس اتوماتیک K۷۵۰i گرفته تا فلاش زنون K۸۰۰i، سونی اریکسون همچنان به قابلیت‌های موبایل‌های دوربین‌دار خود می‌افزاید. طبق روند ساخت گوشی‌های مختلف، بطور کل K۸۱۰i جانشینی برای K۸۰۰i می‌باشد. سونی‌اریکسون در این دور جدید چه نوآوری‌هایی به وجود آورده است؟ آیا این موبایل تمام قابلیت‌هایی که ما از یک گوشی و یک دوربین انتظار داریم برآورده می‌سازد و یا باز باید منتظر گوشی‌های بعدی بمانیم که این خواسته‌های ما را برآورده سازند؟
● طراحی
تفاوت اساسی K۸۱۰i با K۸۰۰i در نوع طراحی فوق‌العاده زیبای آن می‌باشد. به نظر می‌رسد که سونی‌اریکسون هم تحت تاثیر موج جدید طراحی‌های براق و درخشنده قرار گرفته است و به همین جهت نوعی دیگر از طراحی را برای K۸۱۰i برگزیده است. همچنین سونی‌اریکسون برای این گوشی دکمه‌های نقره‌ای دایره‌ای در نظر گرفته است که بسیار جذاب هستند.
البته این دکمه‌ها خیلی کوچک و دور از هم واقع شده‌اند که این باعث می شود نوشتن پیغام‌های متنی آنطور که باید دلچسب نباشند. جوی‌استیک راهبری این گوشی نیز کمی نامناسب است بخصوص هنگام فشار دادن آن کمی لغزش بوجود می‌آید و گاهی مواقع موجب اشتباه انتخاب شدن منوها می‌شود ولی در عوض فاصله بین دکمه‌های صفحه‌کلید زیاد می‌باشد.
به غیر از آن این موبایل دارای یک صفحه‌نمایش رنگی بزرگ و یک دوربین در پشت می‌باشد. این مدل به دلیل داشتن سرپوش جدید و بهبودیافته دوربین ۵ میلی‌متر از مدل قبلی خود باریکتر می‌باشد. این سرپوش جدید به دلیل قرار گرفتن بین دو شیار و به دلیل نداشتن هرگونه زائده‌ای مانع از باز شدن اتفاقی درپوش در جیب می‌شود، مشکلی که اکثر کاربران K۸۰۰i با آن روبرو بودند.
● خصوصیات
در این شکی نیست که عملکرد دوربین در K۸۱۰i خوب است و مشخصات آن همانند دوربین K۸۰۰i می‌باشد. دوربین از نوع ۳.۲ مگاپیکسل بوده و دارای قابلیت‌های فوکوس اتوماتیک و یک فلاش زنون می‌باشد که البته ما از جانشین K۸۰۰i بیشتر از اینها انتظار داشتیم.
در رابطه با نرم‌افزار دوربین نیز قصه به همان منوال است، شما می‌توانید عکس بگیرید و فیلم‌برداری کنید، میزان سفیدی و کیفیت تصویر را تنظیم کنید و عکس‌هایتان را از طریق MMS یا ایمیل برای دوستانتان ارسال کنید و یا به وبلاگتان در Blogger ارسال نمایید. بقیه کارهایی که می‌توانید انجام دهید همانند کلیه کارهای K۸۰۰i می‌باشد و با آن تفاوتی ندارد.
شما می‌توانید با استفاده از حالت BestPic عکس بگیرید، این قابلیت به شما امکان می‌دهد که با فشردن دکمه شاتر نه عکس پیاپی بگیرید و از میان آنها بهترین را انتخاب نمایید. تنها فرق اصلی در نرم‌افزار دوربین قابلیتی می‌باشد که Photo Fix نامیده می‌شود که بصورت اتوماتیک میزان نور، روشنایی و کنتراست را تنظیم می‌کند.
متاسفانه سونی‌اریکسون مرورگر وب این گوشی را به روز نکرده است، زیرا مرورگر این گوشی توانایی نمایش وب‌سایت‌های غیر WAP را ندارد در نتیجه شما نمی‌توانید سایت‌هایی که بر روی مرورگر کامپیوترتان می‌بینید بر روی مرورگر این موبایل مشاهده نمایید. بهترین راه دانلود کردن Opera mini بر روی K۸۱۰i می‌باشد که مرورگر بهتری می‌باشد.
● کارایی
کارایی دوربین عینا همانند K۸۰۰i می‌باشد و عکس‌های بسیار خوبی می‌گیرد (نسبتا بهتر از دیگر گوشی‌های دوربین‌دار)، بخصوص در تاریکی با استفاده از فلاش زنون. تنها مشکلی که ما با دوربین این گوشی داشتیم میزان تاخیر کوچکی بود که پس از فشردن دکمه شاتر تا گرفتن تصویر وجود داشت که این مسئله باعث بوجود آمدن محو شدگی می‌شود در صورتیکه تا پایان کار عکس گرفتن دوربین را نگه ندارید.
تنها یک تغییر کوچک سخت‌افزاری در سیستم دوربین بوجود آمده است که از نظر ما آنچنان بهبود چشمگیری نیست. هنگامیکه شما دوربین را فعال می‌کنید، کلید‌های ۱، ۴، ۷ و ستاره به دکمه‌های مخصوص دوربین تبدیل می‌شوند که امکان دسترسی مستقیم به تنظیمات دوربین را برای شما امکان‌پذیر می‌سازد. این دکمه‌ها بوسیله آیکون‌های نوری کوچکی نمایان شده‌اند. علاوه بر همه اینها شما می‌توانید کیفیت تصویر را تغییر دهید، ماکرو را خاموش یا روشن نمایید و یا فلاش و تایمر را تنظیم نمایید.
اکثر قابلیت‌های K۸۱۰i بسیار خوب و دقیقا همانند K۸۰۰i می‌باشند. این گوشی دارای بلوتوث (با پشتیبانی از A۲DP)، اینفرارد و ۳G، دوربین VGA در جلو برای مکالمات ویدئویی، MP۳پلیر، شکاف قابل توسعه Memory Stick Micro M۲، پشتیبانی از POP۳ و اکانت‌های ایمیل IMAP۴، پشتیبانی از RSS، رادیو FM و مرورگر وب می‌باشد.
کیفیت MP۳پلیر و رادیو FM این گوشی نیز خوب بوده ولی متاسفانه این گوشی فاقد پایه هدفون ۳.۵mm می‌باشد در نتیجه شما نمی‌توانید از هدفون دلخواه خود استفاده نمایید. بعلاوه شما می‌توانید بصورت بی‌سیم از طریق هدفون‌های بلوتوث به موسیقی گوش دهید که کیفیت خوبی دارند.
کیفیت بلندگوها در حد انتظار است و عمر باتری خوب بوده بطوریکه در استفاده متوسط تا بیش از دو روز بدون شارژ مجدد کار می‌کند. به گفته سونی‌اریکسون، مدت نگهداری شارژ در K۸۱۰i تا ۴۰۰ ساعت در حالت آماده به کار و تا ۱۰ ساعت برای مکالمه می‌باشد. ما متوجه این موضوع شدیم که در حالت ۳G باتری به شدت مصرف می‌شود، اما شما می‌توانید با سوئیچ کردن به حالت GSM این مشکل را حل کنید.
منبع : تراشه
همچنین مشاهده کنید

 مرور روزنامه‌ها


 گزارش / تحلیل

 از میان خبرها

آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان

روزنامه همشهریسایت اعتماد آنلاینسایت شفقناسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه تعادل