سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

زندگی شما معنی و هدف دارد


زندگی شما معنی و هدف دارد
شما اینجا نیستید فقط به این منظور که فضائی اشغال کنید و با بازیگر پشت صحنه فیلم شخص دیگری باشد.
توجه داشته باشید که: اگر شما وجود نداشتید، ”هیچ چیز به همین شکلی که حالا هست، بنود. همه مکان‌هائی که شما تاکنون آنجا بوده‌اید و همهٔ کسانی که شما تا به حال با آنها صحبت کرده‌اید، بدون شما متفاوت بودند. همهٔ ما به‌هم مرتبط هستیم و از تصمیم‌ها و حتی از وجود افراد دورو بر خود متأثر می‌شویم.
به نمونهٔ ”پیتر“ وکیل دادگستری، ساکن ”فیلادلفیا“ و سگ او ”تاکت“ توجه کنید: ”تاکت“ به شدت مریض بود و به‌تدریج در اثر غده‌ای که در نخاعش رشد می‌کرد، فلج شده بود.
”پیتر“ هر کاری کرد، نتوانست دامپزشکی پیدا کند که بتواند جان سگش را نجات دهد، ناامید از یافتن شخصی که بتواند کمکش کند، به سراغ متخصص مغز و اعصاب کودکان رفت. دکتر موافقت خود را جهت تلاش برای مداوای ”تاکت“ اعلام کرد و در عورض، از ”پیتر“ خواست مبلغی را به‌عنوان کمک به بیمارستان کودکانی که او در آنجا مشغول به‌کار بود، هدیه کند.
” جری“ هرگز ”پیتر“ و یا ”تاکت“ را ندیده بود، او پسری پنج ساله با چشم‌های آبی و موهی بور بود که پورهٔ سیب‌زمینی را بسیار دوست داشت. او نیز غده‌ای در ستون فقرات و مغزش داشت.
به کمک مبلغی که ”پیتر“ به بیمارستان اهداء کرد، ”جری“ تحت جراحی موفقیت‌آمیزی برای جداسازی غده‌ها قرار گرفت. جراحی ”تاکت“ نیز موفقیت‌آمیز بود.
مطالعه‌هائی که بر روی آمریکائی‌ها انجام شد، گویای آن بود که: یکی از بهترین پیش‌بینی‌هائی که می‌توان درباره خوشبختی کرد، این است که آیا یک شخص، چه مرد و چه زن، به هدف‌دار بودن زندگی خود اهمیت می‌دهد یا خیر؟ بدون هدفی مشخص، هفت نفر از ده نفر در زندگیشان احساس نابسامانی می‌کردند و در صورت هدفمند بودن، به‌طور تقریبی هفت نفر از ده نفرشان احساس رضایت می‌کردند.

منبع: ”صد راز شاد زیستن“ ”دکتر دیوید نیون“ ”بهاره پاریاب“
منبع : مجله شادکامی و موفقیت