سه شنبه, ۲۱ آذر, ۱۴۰۲ / 12 December, 2023
مجله ویستا

تمام شرایط مربوط - THE WHOLE TEN YARDS


تمام شرایط مربوط - THE WHOLE TEN YARDS
سال تولید : ۲۰۰۴
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : دیوید ویلیس، الی ساماها، آرنولد ریفکین و آلن کافمن
کارگردان : هوارد دویچ
فیلمنامه‌نویس : جرج گالو، برمبنای داستان میچل کپنر از شخصیت‌هائی خلق‌ شده توسط کپنر
فیلمبردار : نیل روچ و دنیس ویور
آهنگساز(موسیقی متن) : جان دبنی
هنرپیشگان : بروس ویلیس، ماتیو پری، آماندا پیت، کوین پولاک، ناتاشا هنستریج، فرانک کالیسن، جانی مسنر و تاشا اسمیت
نوع فیلم : رنگی، ۹۸ دقیقه


̎جیمی تادسکی̎ (ویلیس)، قاتل مزدور سابق، از زندگی بزهکارانه‌اش کناره گرفته و در مکزیکو، زندگی آرامی را با آشپزی و خانه‌داری، سر می‌کند. اما همسرش، ̎جیل̎ (پیت) کماکان دلش می‌خواهد از راه‌‌های خلاف و هیجان‌انگیز زندگی‌شان را بگذرانند. ̎تادسکی̎ به کمک همسایهٔ سابقش، ̎نیکولا اوزانسکی̎ (پری) که هنوز در لس‌آنجلس زندگی می‌کند، توانسته کاری کند که پلیس، او را مرده تلقی کند. اما وقتی ̎لازلو گوگولاک̎ (پولاک) و هم‌پالکی‌هایش، همسر ̎اوزانسکی̎، ̎سینتیا̎ (هنستریج) را می‌ربایند. ̎اوزانسکی̎ کاشف به عمل می‌آورد که این‌طورها هم نیست و همه گول ̎تادسکی̎ را نخورده‌اند. ̎گوگولاک̎ یکی از اعضاء عالی‌رتبهٔ مافیای مجار است که ̎تادسکی̎ پیش‌ترها پسرش را کشته و حالا ̎سینتیا̎ را ربوده تا ̎اوزانسکی̎ را وادار کند تا محل مخفی‌گاه جدید قاتل پسرش را برایش فاش کند. اما ̎تادسکی̎ از زندگی آرام و بی‌سروصدا خوشش آمده و زیاد مطمئن نیست که اهل رویاروئی با ̎گوگولاک̎ و دارودسته‌اش باشد.
● ویلیس و پری در این دنبالهٔ سرزنده ولی بیهودهٔ تمام شرایط مربوط (جاناتان لین، ۲۰۰۰) ـ که خودش یک کمدی سرگرم‌کننده ولی فراموش‌شدنی بود ـ دوباره کنار هم قرار گرفته‌اند. فیلم، حالت تماشای اپیزود چهارم یا پنجم یک مجموعهٔ تلویزیونی را دارد که تماشاگر با شخصیت‌ها و پی‌رنگش کم و بیش آشنائی دارد. بازی‌ها خوب هستند و پری نیز با مهارت توانسته گلیم خود را از آب بیرون بکشد. اما خُب، دست آخر، که چه؟ جایگزین کردن لین و دویچ برای کارگردانی فیلم، یک اشتباه مهلک بوده است.


همچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدخبرگزاری صدا و سیماسایت چی بپوشمخبرگزاری تسنیمسایت ساعدنیوزروزنامه توسعه ایرانیروزنامه ایرانسایت خبرآنلاینخبرگزاری ایرناسایت انتخاب