چهارشنبه, ۱۵ آذر, ۱۴۰۲ / 6 December, 2023
مجله ویستا

تعقیب بزرگ - The Big Heat


تعقیب بزرگ - The Big Heat
سال تولید : ۱۹۵۳
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : کلمبیا
کارگردان : فریتس لانگ
فیلمنامه‌نویس : سیدنی بوم، برمبنای داستان دنباله‌داری در نشریه ساتردی ایونینگ پست، نوشته ویلیام پ. مک‌گیورن.
فیلمبردار : چارلز لانگ.
آهنگساز(موسیقی متن) : دانیل آمفیتیتروف.
هنرپیشگان : گلن فورد، گلوریا گراهام، جوسلین براندو، الکساندر اسکوربی، لی ماروین، جنت نولان، پیتر ویتنی و رابرت برتن.
نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۰ دقیقه.


پلیسی خودکشی می‌کند و "ستوان دیو بانیون" (فورد) مأمور پی‌گیری پرونده می‌شود. "بانیون" متوجه می‌شود که هیچ‌کس، از جمله همسر پلیس و دیگر هم‌قطاران، مایل به روشن شدن ماجرا نیست. با این همه، "بانیون" که تصور می‌کند با پی‌گیری به سرنخ‌های مهمی دست پیدا خواهد کرد به تحقیقاتش ادامه می‌ٔهد. یکی از رؤسای دنیای تبهکاران، "مایک لاگانا" (اسکوربی) از سماجت "بانیون" به تنگ می‌آید و دستور قتل او را صادر می‌کند. بمبی در اتوموبیل "بانیون" کار گذاشته می‌شود که در عوض خودش، همسرش را به قتل می‌رساند.
٭ از شاهکارهای استاد. فیلم هما‌ن‌قدر سبع و ناخوشایند است که M ـ (۱۹۳۱) ترسناک و دل‌گیر بود. این‌جا، قهرمان لانگ‌ی درگیر جامعه‌ای مهاجم با فسادی سازمان یافته است. کارگردانی فیلم بی‌نقص است و اگرچه فیل گنگستری خشنی مطالعه می‌شود. وضوح فیلم‌برداری لانگ و "کمبود" موسیقی آمفیتیتروف از امتیازهای اثر است؛ به‌خصوص دومی که امکان می‌دهد گفت‌وگوهای کوبنده و صدای ضربات مشت‌ها و صفیر گلوله‌ها تأثیر بیشتری داشته باشند.


همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت چی بپوشمسایت تجارت نیوزسایت باتوسایت آفتاب نیوزسایت اقتصاد 24سایت همشهری‌آنلاینروزنامه دنیای اقتصادسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری مهر