شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020

 قیمت خرید ملک در ترکیه با پول ایران

خرید ملک در ترکیه
خوشبختانه ایرانیان در لیست سیاه کشور ترکیه برای خرید ملک قرار نگرفته اند! برخی کشور ها مطابق با قوانین کشور ترکیه در رابطه با خرید ملک اجازه خرید خانه در این کشور را ندارند، اما جزء این کشور ها نیست؛ طبیعتا شرایط خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان چندان آسان نیست اما امکان پذیر است. حال سوالی که پیش می آید خرید خانه در کدام شهر ترکیه؟ و اینکه قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران چقدر است؟ با توجه به نوسانات شدید ارز و بی ارزش شدن روزافزون پول ایران قیمت خرید ملک در ترکیه نیز رو به افزایش است، اما هنوز هم دیر نیست؛ همین امروز اقدام کنید و با ما، آژانس املاک گلدن کی تماس بگیرید تا با شرایط حال حاضر بتوانیم برایتان بهترین ملک با بهترین شرایط و قیمت را پیدا کنیم.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران
پیش از پرداختن به قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران و مقایسه آن با قیمت خانه های موجود در کشورمان، بگذارید گرانترین و بزرگترین شهر ترکیه را معرفی کنیم. استانبول، که حتما تا کنون نام آن را شنیده اید، به سبب پتانسیل بالایی که دارد، گردشگر های بسیاری را به خود جذب کرده و از لحاظ اقتصادی رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است. در لیست راهنمای جهانی ملک که شامل 94 شهر بزرگ در جهان می شود، استانبول رتبه 39 را به خود اختصاص داده است. در ادامه به میانگین قیمت ها در شهر های محبوب و پرمتقاضی ترکیه به خصوص استانبول پرداخته ایم.

قیمت هر متر مربع خانه در ترکیه
قیمت های مذکور مطابق با ارز لیر به قیمت 3,879 در تاریخ 29/7/99 هستند.
• میانگلین قیمت هر متر مربع آپارتمان در استانبول ۸٫۲۲۳ لیر یا به پول ایران 31,897,017 تومان است. گران ترین منطقه در استانبول بشیکتاش است که میانگین قیمت هر متر مربع ۱۰.۶۱۳ لیر یا 41,167,827 تومان و گران ترین محله در بشیکتاش، بِبِک با میانگین قیمت هر متر مربع ۵۵.۴۳۰ لیر یا 215,012,970 تومان است.
• از دیگر شهر های مطرح استانبول می توان فاتیح با جاذبه های گردشگری و همچنین محبوب ایرانیان را نام برد که قیمت هر متر مربع آپارتمان در این شهر 7,265 لیر یا 28,180,935 تومان است.
• شما می توانید در شهر بیلیک دوزو خانه هایی با میانگین قیمت هر متر مربع 4,421 لیر یا 17,149,059 تومان بیابید.
• ممکن است تصمیم داشته باشید در پایتخت ترکیه، دومین شهر بزرگ این کشور، آنکارا خانه بخرید. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در آنکارا 6,105 لیر و یا 23,681,295 تومان و در کانکایا گران ترین منطقه این شهر 9,716 لیر یا 37,688,364 تومان است.
• متوسط قیمت هر متر مربع خانه در ازمیر ترکیه لیر یا 28,436,949 تومان و در منطقه چشمه 9,562 لیر یا 37,090,998 تومان است.
• قیمت هر متر مربع در آنتالیا ترکیه 5,101 لیر یا 19,786,779 تومان و در گران ترین منطقه آن کونیالتی 7,214 لیر یا 27,983,106 تومان است.

قیمت هر متر خانه در ترکیه

در این بخش در کل دستتان خواهد آمد که میانگین قیمتی که برای خرید خانه در ترکیه باید بپردازید حدودا چقدر است اما قیمت های مذکور مربوط به خانه هایی معمولی و نه چندان نوساز هستند. برای خرید واحد های آپارتمانی و یا برج های شکیل ترکیه که دارای انواع امکانات رفاهی نیز باشند باید به قیمت ها در حدود 30 تا 50 درصد بیافزایید.

مقایسه قیمت خانه در ترکیه و ایران
در یک جمله می توان گفت که قیمت مسکن در ترکیه نسبت به ایران بسیار ارزان تر است! به این صورت که حتی در گران ترین جای ترکیه هم می توانید خانه ای ارزان تر از منطقه ای معمولی در پایتخت ایران پیدا کنید. خوشبختانه دولت ترکیه توانسته قیمت ها را ثابت نگه دارد، هرچند که اخیرا به دلیل شرایط نامسائد ایجاد شده به دلیل بیماری کرونا در این کشور و افزایش تقاضای اتباع خارجی به خصوص ایرانیان به خرید ملک در ترکیه قیمت خانه ها و املاک نیز افزایش یافته اند.
به عنوان مثال یکی از مناطق اصیل و زیبای استانبول، باکیرکوی نام دارد که در آن شما می توانید خانه ای با قیمت 4,843,800,000 تومان خریداری بفرمایید. این خانه را صد و خورده ای متر مربع تصور کنید. در مبحث اجاره نیز می توانید خانه ای خریداری خریداری و آن را به مبلغ 13,041,000 تومان اجاره ماهانه دهید.
عوامل متعددی هستند که می توانند قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران را تحت تاثیر قرار دهند؛ عواملی مانند شهر، منطقه و محله ملک، نوساز بودن و یا کهنه بودن خانه، متراژ خانه، امکانات رفاهی و تسهیلات اطراف ملک می توانند در قیمت خانه های ترکیه تاثیر گذار باشند. در کل که اگر به دنبال خانه ای لوکس و لاکچری در برج های فوق العاده ترکیه می گردید، بازهم باید زیاد هزینه کنید و سرمایه کافی داشته باشید اما چنانچه با قیمتی پایین تر و متوسط به دنبال خانه هستید، با ما تماس بگیرید. مشاورین املاک گلدن کی شما را در پیدا کردن خانه مورد نظرتان کمک خواهند کرد و حتی در طی پروسه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه نیز یاری رسانتان خواهند بود.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟
حداقل قیمت برای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از طریق آن تعیین نشده است. اگر به دنبال اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه هستید تا باید 250 هزار دلار آمریکا هزینه کنید و اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید و یا خانه ای با هزینه کمتر بخرید و یا اجاره کنید، سپس اقامت موقت، کوتاه مدت و یا توریستی ترکیه را اخذ بفرمایید.
در حالت اول نه تنها اقامت دائم ترکیه را دریافت می کنید، که شهروندی و پاسپورت این کشور را هم دریافت خواهید کرد! یعنی از تمام مزایا و حقوق یک شهروند ترک برخوردار خواهید بود.

آیا با خرید خانه در ترکیه می توان پاسپورت این کشور را گرفت؟
بله. چنانچه خانه ای که خریداری می فرمایید 250 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشید به سبب آن می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. از جمله مزایای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه می توان به قابلیت مسافرت به حدودا 180 کشور بدون نیاز به ویزا اشاره کرد.

آیا اقامت ترکیه با اجاره خانه قابل کسب است؟
این مورد چیزی نیست که به طور قطعی بتوانیم پاسخ بله یا خیر به آن بدهیم. اول اینکه از جمله شرایط دریافت اقامت ترکیه با اجاره نامه، داشتن سند رسمی اجاره ملک است. اهمیت این موضوع به این دلیل است که برخی از صاحبان املاک به دلیل قانونی نبودن ملکشان و یا بدهی هایی که دارد، سندی به عنوان اجاره نامه به شخص اجاره کننده نمی دهند. درخواست اقامت ترکیه از طریق اجاره نامه ممکن است پذیرفته و یا رد بشود.

اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه با گلدن کی
با مراجعه به سایت brgoldenkey.com می توانید از املاک استثنایی ما دیدن بفرمایید. نسبت به رقبا املاک ما از قیمت هایی معقول و منطقی برخوردار هستند و همگی در شهر ها و مناطق خوب ترکیه واقع شده اند. در تمامی پروسه خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه مشاورین املاک گلدن کی همراه شما خواهند بود.