چهارشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۴۰۱ / 10 August, 2022

گرفتن خلافی خودرو با مدارک خودرو و بیمه شخص ثالث + راهکاری ساده و تضمینی<br />


این روز ها که در سطوح شهرهای مختلف دوربین های مختلف راهنمایی و رانندگی استقرار یافته اند. رانندگان نیز با استرس بیشتری رانندگی می کنند و در برخی موارد با استفاده از روش های عجیب و خلاق به دنبال دور زدن این دوربین ها هستند. افرادی که هر روز با ماشین خود در حال رفت و آمد هستند به دنبال راهی هستند که بتوانند استعلام خلافی و جرایم ثبت شده بوسیله دوربین راهنمایی رانندگی را بگیرند. بهترین روش برای با خبر شدن از خلافی های ثبت شده توسط دوربین اس ام اس می باشد. اما نحوه پیامک شدن تخلفات توسط دوربین چگونه است؟

گرفتن خلافی خودرو با مدارک خودرو و بیمه شخص ثالث
در سال های دور افراد تنها یک راه داشتند و آن مراجعه حضوری به پلیس+10 بود. در این روش افراد مجبور بودند با همراه داشتن مدارک ماشین اعم از سند، کارت ماشین و بیمه شخص ثالث به شعب پلیس بعلاوه ده مراجعه کنند تا بتوانند استعلام خلافی خود را بگیرند. در صورتی هم که میزان خلافی آنها بالای 1 میلیون بود می بایست برای کاهش آن اقدام می کردند.
در سال های گذشته همزمان با پیشرفت هرچه بیشتر فناوری و تکنولوژی پلیس هم روش های ساده و سریع تری در اختیار رانندگان قرار داد تا بتوانید استعلام خلافی های ثبت شده توسط دوربین را دریافت کنند.

روش های استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین
موارد زیر مهمترین روش هایی هستند که بوسیله آنها می توانید نسبت استعلام خلافی و تخلف دوربین راهنمایی رانندگی اقدام کنید:

استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین با کد *110#
این روش یکی از ساده ترین راه های برای استعلام و پرداخت خلافی می باشد. این راه برای همه مدل های گوشی های قدیمی و جدید مناسب است و تنها کافی است کد *110# رو با تلفن همراهتان شماره گیری کنید.

گرفتن خلافی خودرو با مدارک خودرو و بیمه شخص ثالث + راهکاری ساده و تضمینی<br />

استعلام تخلفات ثبت شده دوربین های راهنمایی رانندگی به وسیله sms
راه حل دیگر برای استعلام تخلفات ثبت شده توسط دوربین استفاده از پیامک است. در این روش می بایست کد vin ماشین خود را داشته باشید. بعد از آماده سازی کد وین ماشین می بایست آن اعداد آن را به شماره 1101202020 اس ام اس کنید. بعد از آن پیامی مبنی بر عضویت دریافت خواهید کرد.
علاوه بر دریافت پیام، شما مطلع می شوید که هر پیامک چقدر برای شما هزینه دارد.

اس ام اس جریمه های دوربین چه زمانی ارسال می گردد؟
یکی از مهم ترین سوالاتی که برای رانندگان پیش می آید این است که پیامک جریمه دوربین چند روزه ارسال می شود؟ بصورت کلی در جواب این سوال باید بگوییم اس ام اس های جرایم دوربین در بازه 1 تا 3 روز فرستاده می شود.

چرا دریافت پیامک تخلفات دوربین برای رانندگان مهم است؟
یکی از موضوعاتی که اکثر رانندگان به آن نقد دارند عدم اطلاع رسانی درست جرایم و خلافی های دوربین است. با گذشت زمان ممکن است همچنان برخی رانندگان از این موضوع مطلع نباشند که چگونه می توانند این مدل اس ام اس ها را فعال کنند که ما راه حل آن را در بالا گفتیم.
زمانی که شما از تخلفات ثبت شده توسط دوربین مطلع باشید می توانید با برنامه ریزی جامع نسبت به پرداخت خلافی خود بصورت یکجا و قسطی اقدام کنید.

انواع دوربین راهنمایی رانندگی برای ثبت خلافی و جریمه
در زمان استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین، ممکن است برای تان سوال شود که این دوربین ها چگونه کار می کنند؟ آیا اتوماتیک هستند یا دستی؟ امروزه پلیس راهنمایی برای ثبت جرایم رانندگان هم از دوربین دستی استفاده می کند هم از دوربین های هوشمند.
در ادامه با ساز و کار دقیق این دوربین ها آشنا می شویم.

دوربین مکانیکی و دستی راهنمایی رانندگی برای ثبت جرایم
این دوربین اتومات نیست و به وسیله یک مامور راهنمایی رانندگی هدایت می شود. حتما در اتوبان و جاده های مختلف با این مدل دوربین ها روبرو شدید. راهنمایی رانندگی برای کنترل سرعت اتومبیل ها در مسیر های شلوغ و پر رفت و آمد از این دروبین ها استفاده می کند. با استفاده از این روش پلیس در کمترین زمان ممکن راننده های خاطر را شناسایی و اعمال قانون می کند.

دوربین های هوشمند راهنمایی رانندگی برای ثبت جرایم رانندگان
زمانی که حرف از استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین میشود ناخودآگاه ذهنمان به سمت دوربین های مختلف در سطح شهر می رود. این روزها هر گوشه از خیابان یا اتوبان را نگاه می کنیم ناخودآگاه متوجه وجود دوربین های مختلف می شویم. راهنمایی رانندگی با استفاده از این دوربین ها تقریبا هیچ تخلفی را از رانندگان از دست نمی دهد و رانندگان هرجوری شده می خواهند این دوربین ها را دور بزنند.
اگر از مسیر های پر رفت و آمد تردد می کنید می توانید به طرق مختلف و لحظه ای استعلام خلافی خود را بگیرید تا از دوبرابر شدن آنها جلوگیری کنید. تصاویری که این دوربین ثبت می کنند به همراه پلاک شما در پرونده مربوط به خودروی تان قرار می گیرد.

گرفتن خلافی خودرو با مدارک خودرو و بیمه شخص ثالث + راهکاری ساده و تضمینی<br />


ثبت پلاک و سرعت توسط دوربین های کنترل سرعت
دوربین های کنترل سرعت در 2 نوع سیار و ایستا وجود دارند و تا مسافت حدود 300 متر را پوشش می دهند و تقریبا شانسی برای فرار از آنها وجود ندارد. این پلاک ها در دو مدل به ثبت پلاک ها برای مدتی محدود و محاسبه سرعت ماشین های می پردازد. اگر راننده ای در حال تخلف باشد پلیس بوسیله این دوربین او را شناسایی می کند.
 هرچه بیشتر با دوربین های راهنمایی رانندگی آشنا می شویم بیشتر به اهمیت استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین پی می بریم. ذکر یک نکته دیگر حائز اهمیت است و آن همراه داشتن بیمه خودرو است در چنین شرایطی اگر پلیس خودروی شما را متوقف کند و شما بیمه شخص ثالث نداشته باشید ممکن است جریمه شما بیشتر و حتی خودروی تان به پارکینگ هدایت شود و علاوه بر پرداخت خلافی خود مجبور به پرداخت جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث شوید. شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث، سطح توانگری شرکت‌های بیمه، تعدد مراکز پرداخت خسارت، میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث، پوشش‌های مالی، رتبه رضایتمندی و سهم از بازار شرکت بیمه‌گر هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت bimeh.com، بهترین خرید بیمه شخص ثالث را با توجه به شرایط خود از بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف انتخاب و خریداری نمایید.

جرایم و تخلفات کدام دوربین ها زودتر ثبت می شود؟
تخلفاتی که توسط دوربین های غیر هوشمند و اپراتوری رصد می شود، زودتر نیز به ثبت می رسند. اگر راننده ای متخلف از مقابل این دوربین ها عبور کند سریعا توسط پلیس متوقف می شود و جریمه می شود. دوربین های اپراتوری در ثبت تخلفات شما سرعت بسیار بالایی دارند و در فاصله 1 هفته تا 10 روز جرایم جدید را در پرونده خودروی شما ثبت می کنند. بهتر است ضمن آماده سازی خودتان برای چنین شرایطی به استعلام خلافی ثبت شده توسط دوربین در اسرع وقت و داشتن مدارک مهم مثل بیمه های خودرو اهمیت دهید.