چهارشنبه, ۲۷ شهریور, ۱۳۹۸ / 18 September, 2019
رپرتاژ آگهی


کشور هلند از سایر کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است که تحت عنوان سرزمین اصلی اروپا شناخته می شود. زندگی در این کشور زیبا به خصوص پایتخت این کشور، آمستردام از جذابیت بالایی در بین متقاضیان حتی افراد اروپایی نیز برخوردار می باشد. اما آگاهی از رویه مهاجرت به هلند در خصوص اخذ اقامت از مواردی می باشد که نباید از شرایط آن غافل شد. برخوداری از خدمات شهروندی در هر کشور برای متقاضیان خارجی از عواملی می باشد که ارتباط مستقیمی با طرق مهاجرت دارد که کشور هلند هم از این قانون مستثنمی نمی باشد. در ابتدا بر خود می دانیم که طرق مهاجرتی این کشور را برای شما شرح دهیم:

• تحصیل در هلند
• کار در هلند
• سرمایه گذاری در هلند
• پناهندگی و ازدواج در هلند

سیتم اعطای تابعیت در کشور هلند از طریق تولد فرزند بر پایه و مبنا خون می باشد و یعنی که از طریق تولد در کشور هلند نمی توان به اقامت رسید. تحصیل در کشور هلند یکی از برترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور محسوب می گردد که در سال های 2017 و 2018 و 2019 با استقبال زیادی مواجه شده است. کشور هلند از سایر جایگزین های کشور های انگلیسی زبان در اتحادیه اروپا می باشد و آن هم به دلیل تسط بیش از 90 مردمان این کشور به زبان انگلیسی است. تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا نیز برای دانشجویان خارجی مهیا می باشد. عدم محدودیت سنی در خصوص تحصیل در کشور هلند از سایر پارامترهایی می باشد که توانسته محبوبیت تحصیل و ویزای تحصیلی این کشور را دوچندان کند. هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلی کشور هلند بدین صورت است:

• مقطع لیسانس: 5.000 الی 12.000 یورو
• مقطع فوق لیسانس: 8.000 الی 20.000 یورو

سرمایه گذاری در کشور هلند یکی از سایر راه های اخذ اقامت از این کشور زیبا محسوب می گردد که در مجموع می توان به طرق ثبت شرکت اشاره نمود که با حداقل هزینه های به میزان 1.250.000 یورو به بالا صورت می گیرد. ازدواج با یکی از شهروندان هلندی برای متقاضیان خارجی نیز منجر به اقامت می گردد. مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج شرایط مختص به خود را در خصوص اخذ اقامت دارد که بدین صورت می باشد:

• سن بالای 18 سال
• شخص متقاضی مجرد باشد
• ارائه گواهی فوت یا طلاق (در صورت شرایط)

کار در هلند از سایر طرق مهاجرتی است که شرایط کار در این کشور با سایر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر آلمان و اتریش برای متقاضیان خارجی نیز متغیر می باشد. البته ناگفته نماند که شرایط اقتصادی و کار در کشور هلند دست کمی از آلمان و اتریش ندارد. متقاضیانی که تمایل به کار در هلند را دارند در ابتدا می بایست یک پیشنهاد کاری یا دعوت نامه کاری داشته باشند که بتوانند از مزیت کار برخودار شوند. دعوت نامه کاری در کشور هلند در ابتدا می بایست از سوی کارفرما به مدت 3 ماه در هلند و 3 ماه دوم در اتحادیه اروپا آگهی شود. در صورتی که پس از 6 ماه آگهی از سوی کارفرما شخص بومی یا شخصی از اتحادیه اروپا در خصوص کار یافت نشد، متقاضی خارجی می تواند، استخدام شود. مطابق به آخرین آمار اخذ شده در سال 2019، میانگین دستمزد ارتباط مستقیمی با شرایط سنی، تجربه کاری و حرفه افراد متقاضی دارد. متوسط حقوق در رده های سنی مختلف بدین صورت است:

گروه سنی / درآمد خالص (یورو)
15 الی 25 سال / 10.600
25 الی 45 سال / 36.400
45 الی 65 سال / 42.400
65 سال به بالا / 24.900

اخذ ویزای تحصیلی هلند از پارامترهای حائز اهمیت در باب مهاجرت برای دانشجویان و متقاضیان می باشد که از شرایط مختص به خود برخوردار است. یکی از مواردی که در باب اخذ روادید تحصیلی می بایست در نظر داشت، پرداخت یک ساله تحصیلی می باشد که دانشجو موظف است هزینه های تحصیل را به صورت یک جا به حساب دانشگاه پرداخت کند تا از شرایط اخذ پذیرش نهایی نیز برخوردار شود. از دیگر مواردی که در باب ویزای تحصیلی امتیاز محسوب میشود، مجوز کار دانشجویی به میزان 20 ساعت در هفته برای دانشجو می باشد که کشور هلند نیز از این قانون نیز مستثنی نمی باشد. رویه مصاحبه سهل تر در خصوص اخذ ویزا و عدم مصاحبه در سفارت از سایر پهن های ویزای تحصیلی کشور هلند می باشد که در قیاس با رویه سفارت سایر کشورهای اتحادیه اروپا خیلی سهل تر می باشد. از دیگر مواردی که متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند می بایست در نظر بگیرند، مدرک زبان انگلیسی است. افراد متقاضی نیز می توانند با حداقل آیلتس 6 آکادمیک در این کشور مشغول به تحصیل شوند. پس از اتمام دوره تحصیلی متقاضیان می توانند از شرایط اقامت پس از تحصیل در هلند استفاده نمایند و به مدت 1 سال در این کشور مشغول به پیدا کردن کار شوند و اجازه اقامت خود را از نوع ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغیر نمایند. این روش یکی از برترین و نوین ترین راه های مهاجرت به کشور هلند در سال های متوالی شناخته شده است که علاوه بر خذ اقامت از طریق تحصیل، متقاضی می توانند با اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های این کشور وارد سیستم های کاری جهانی گردد و از مزایا کاری در هلند نیز برخودار گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی متقاضیان در باب مهاجرت به هلند و اقصی کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورهای انگلیسی زبان نیز می باشد.
 مرور روزنامه‌ها

 گزارش / تحلیل