جمعه, ۱۵ مهر, ۱۴۰۱ / 7 October, 2022

دانشگاه نیوبرانزویک (UNB) در سال 1785 تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان کانادا به شمار می‌رود. با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا شما را با این دانشگاه آشنا کنیم.
در دانشگاه UNB می‌توانید یکی از دو پردیس بسیار زیبا و کاملاً متفاوت را انتخاب کنید. پردیس فردریکتون در شهر زیبای فردریکتون مرکز استان نیوبرانزویک واقع شده است و پردیس سنت جان در بزرگترین شهر این استان یعنی شهر سنت جان قرار دارد. فردریکتون و سنت جان هر داری محیط امن و پاک برای تحصیل، کار و سرگرمی است.
حدود 12 درصد از جمعیت دانشجویی دانشگاه UNB، به دانشجویان بین‌المللی تعلق دارد که از بیش از 70 کشور در سرتاسر جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

پردیس سنت جان دانشگاه نیوبرانزویک
پردیس سنت جان دانشگاه UNB در ناحیه شمالی شهر واقع شده و مشرف به رودخانه باشکوه کانه‌بکاسیس (Kennebecasis) است. علاوه بر زندگی در خوابگاه، تنها با سوار شدن یک اتوبوس و طی مسافتی کوتاه می‌توانید فعالیت‌های متنوعی از جمله خرید کرن، رفتن به کنسرت، رویدادهای ورزشی، کلاب‌های اجتماعی، جشنواره‌های فصلی و غذا خوردن در انواع رستوران‌ها را انجام دهید. دوستداران طبیعت نیز می‌توانند از پارک راکوود (Rockwood Park) یکی از بزرگترین پارک‌های شهری در شمال امریکا و سواحل زیبای سرتاسر شهر لذت ببرند.

پردیس فردریکتون دانشگاه نیوبرانزویک
پردیس فردریکتون دانشگاه UNB، پیاده 10 دقیقه از مرکز این شهر زیبا و فریبنده فاصله دارد، در اینجا دانشجویان می‌توانند از کتاب‌فروشی‌ها، بوتیک‌های لباس و رستوران‌ها وکافه‌های متعددی بازدید کنند. فردریکتون همچنین دارای فضای هنری زنده و پویایی شامل تئاتر، نمایشگاه‌های هنری و اجراهای موسیقی است. شنبه‌ها صبح مردم فردریکتون به بازار محلی کشاورزان (W.W. Boyce) می‌روند، در این بازار می‌توانید غذاهای تازه و خوشمزه را خریداری کنید یا آثار هنری زیبایی را تماشا کنید. افراد علاقه‌مند به طبیعت نیز می‌توانند از پیاده‌روی در طول سواحل رودخانه و پارک اودل (Odell Park) لذت ببرند. در ماه‌های زمستان بسیاری از مسیرهای پیاده‌روی در کل شهر برای مسابقات اسکی آماده می‌شوند.

بورسیه دانشگاه نیوبرانزویک
دانشجویان بین‌المللی از شرایط مشابه دانشجویان کانادایی برای اخذ بورسیه تحصیلی برخوردار هستند. دانشگاه UNB بیش از 4 میلیون دلار کمک هزینه تحصیلی سالانه به دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص می‌دهد. متقاضیان دبیرستان با نمرات 80 درصد به بالا به صورت خودکار واجد شرایط اخذ بورسیه تضمینی بین 500 تا 1,500 دلار هستند. پس از سال نخست تحصیل، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای سایر کمک هزینه‌های موجود در دانشگاه UNB درخواست دهند.

دانشگاه نیوبرانزویک

دانشکده های دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه نیوبرانزویک دانشکده های متعددی دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.
دانشکده هنر دانشگاه نیوبرانزویک
دانشکده هنر دانشگاه UNB در بسیاری از رشته‌ها، دوره‌های تخصص نیز ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند برنامه‌های تحصیلی متنوعی شامل تحصیل در مقطع کارشناسی honours، تحصیل در رشته‌های ماژور دوگانه و یا تحصیل در چندین رشته مینور را انتخاب کنند. دانشجویان این دانشگاه مدرک کارشناسی (یا Bachelor of Arts) را دریافت می‌کنند.
دانشکده تجارت دانشگاه نیوبرانزویک
با توجه به اینکه بازارهای جهانی به طور دائم در حال رشد هستند، کیفیت آموزشی رشته تجارت و کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است.
دانشگاه UNB یکی از برترین مدارس آموزش تجارت و کسب و کار در استان نیو برانزویک است، مدرک کارشناسی مدیریت کسب و کار (BBA) از دانشگاه UNB یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مدارج دانشگاهی در سرتاسر کانادا و جهان است. این برنامه از سال 1951 به دانشجویان دارای چندین مهارت مورد نیاز برای موفقیت در سازمان‌های تجاری دنیای امروز ارائه می‌شود.
دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه UNB دارای قدیمی‌ترین دانشکده علوم کامپیوتر در کانادا است. در دانشگاه UNB، پنج شاخه متفاوت در رشته علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی (لیسانس) ارائه می‌شود. از این طریق می‌توانید رشته تحصیلی خود را تخصصی کنید و در صنعتی که قصد ورود به آن را دارید اعتبار و موقعیت برتری به دست آورید.
شما می‌توانید منحصراً بر برنامه‌نویسی تمرکز کنید یا ترکیبی از مهارت‌های برنامه‌نویسی و مدیریتی را به دست آورید. هر رشته شامل دوره‌های آموزش اختیاری نیز است.
دانشکده مهندسی دانشگاه نیوبرانزویک
در سال 1854، دانشگاه UNB اولین دانشگاه کانادا بود که رشته مهندسی را معرفی کرد. از این تاریخ دانشگاه UNB به یکی از پیشتازان آموزش و پژوهش در رشته مهندسی در جهان تبدیل شده است. فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی در زمینه طراحی و ساخت جاده‌ها و پل‌ها؛ توسعه زیست سوخت‌ها و منابع انرژی تجدیدپذیر؛ خلق فناوری‌های ارتباطی و نقشه‌کشی و همکاری در حوزه مهندسی پزشکی و اندام مصنوعی فعالیت می‌کنند.
دانشکده محیط زیست دانشگاه نیوبرانزویک
شرق کانادا میزبان برخی از منابع طبیعی مهم جهان است و دانشگاه UNB سابقه عالی و طولانی در زمینه‌های مدیریت جنگل‌داری و محیط زیست دارد. این تخصص هرگز به اندازه امروز از اهمیت برخوردار نبوده است.
جهان با چالش‌های زیست محیطی بسیاری مواجه است که در آینده عواقب جدی و تأثیرگذاری را در سرتاسر جهان ایجاد خواهند کرد. در نتیجه به نحوی روز افزون نیاز به متخصصین حرفه‌ای و آموزش دیده محیط زیست است
دانشکده پرستاری دانشگاه نیوبرانزویک
رشته پرستاری مقطع کارشناسی دانشگاه UNB، یک دوره چهار ساله است. دانشجویان یاد می‌گیرند چگونه از افراد در هر نوع واحد بیمارستانی، مرکز پرستاری یا مراکز توان‌بخشی مراقبت کنند. مطالبی که در کلاس‌های درس آموزش داده شده است با کار در آزمایشگاه‌ها ارتقا می‌یابد و دانشجویان سابقه کار بالینی در مراکز درمانی مختلف به دست می‌آورند. پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه UNB به شدت رقابتی است.
فقط شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم کانادا واجد شرایط لازم برای استخدام در حرفه پرستاری در استان نیوبرانزویک پس از فارغ‌التحصیلی هستند. البته مدرک پرستاری دانشگاهUNB ، یکی از باارزش‌ترین مدارک دانشگاهی برای کار در مراکز درمانی بین‌المللی به شمار می‌رود.
دانشکده حرکت‌شناسی دانشگاه نیوبرانزویک
رشته حرکت‌شناسی در حقیقت مطالعه حرکات انسان است. هدف اصلی این رشته شناسایی استراتژی‌هایی برای بهبود سلامت و عملکرد انسان است. از سال 1957 دانشکده حرکت شناسی UNB به عنوان برترین مرکز آموزشی این رشته در سرتاسر کشور فعالیت می‌کند، بخشی از شهرت قابل توجه این دانشکده به خاطر هیئت علمی مسئولیت‌پذیر، با دانش و در دسترس است.
دانشکده مدیریت دانشگاه نیوبرانزویک
آیا قصد دارید در آینده در حرفه مدیریت فعالیت کنید؟ آیا تمایل دارید دنیای پیرامون خود را بشناسید و بدانید چگونه به عنوان یک شهروند تأثیرگذار در این دنیا مشارکت داشته باشید؟ کالج معتبر رنسانس دانشگاه UNB بهترین انتخاب برای شما است.
کالج رنسانس دانشگاه UNB نخستین دانشگاهی بود که در کانادا رشته مدیریت را در مقطع کارشناسی ارائه کرد. تا به امروز در کل کانادا یکی از منحصر به فردترین برنامه‌های آموزشی را در این حوزه ارائه داده است. تمامی دانشجویان:


• در یک دوره سه ساله چند رشته‌ای شرکت می‌کنند که بر حل مسئله، تفکر انتقادی و ارتباطات تأثیرگذار تمرکز دارد.
• آموزش‌های پایه آکادمیک در رابطه با نظریه مدیریت را دریافت می‌کنند و توانمندی‌ها و مهارت‌های عملی ایشان در حوزه مدیریت از طریق روش‌های یادگیری عملی و تجربی توسعه می‌یابد.
• در یک دوره اجباری کارآموزی مبتنی بر خدمات شرکت می‌کنند.


به محض تکمیل دوره تحصیلات، دانشجویان مدرک کارشناسی در رشته فلسفه مطالعات مدیریت چند گرایشی، به همراه یک مدرک مینور حداقل در یک زمینه موضوعی دیگر را دریافت خواهند کرد.
دانشکده علوم دانشگاه نیوبرانزویک
دانشکده علوم در سال 1785 تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه UNB است. سابقه عالی در کسب موفقیت و دستاوردهای علمی دارد و در سطح کشوری و بین‌المللی از اعتبار و شهرت بالایی برخوردار است.

دانشگاه نیوبرانزویک

زبان انگلیسی برای پذیرفته شدن در دانشگاه نیوبرانزویک
شما برای ارائه تقاضا به دانشگاه UNB نیازی به امتیاز آزمون زبان انگلیسی ندارید. دانشجویان بین‌المللی که امتیاز آزمون زبان انگلیسی را ندارند، یا افرادی که هنوز نیاز به ارتقای مهارت‌های زبان انگلیسی خود دارند می‌توانند در دانشگاه پذیرفته شوند مشروط به اینکه قبل از آغاز تحصیلات خود در دوره کارشناسی، دوره آموزش زبان انگلیسی تمام وقت را در دانشگاه UNB تکمیل کنند. پذیرش مشروط به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بتوانند یک ویزای تحصیلی برای کانادا دریافت کنند.

خدمات دانشجویی دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه UNB انواع خدمات را برای کمک به دانشجویان خود ارائه می‌دهند تا در داخل و خارج کلاس عملکرد موفقی داشته باشند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از خدمات موجود در دانشگاه به زندگی در کانادا و در خوابگاه عادت کنند و در طول دوران دانشجویی خود در حوزه‌های مختلف از دانشگاه UNB پشتیبانی کنند.
خدمات زیر در هر دو پردیس دانشگاه UNB در دسترس است:


• دانشجویان بین‌المللی به محض پذیرفته شدن در دانشگاه UNB به یک مشاور دسترسی خواهند داشت.
• پشتیبانی از اخذ ویزای دانشجویی
• برنامه‌های آشنایی به محض ورود به کانادا
• دسترسی به مشاوران علمی و مربیان دانشگاهی
• برنامه دوستیابی دانشجویی
• کلینیک‌های سلامتی داخل پردیس دانشگاه
• موسسه‌های کمک آموزشی ریاضی و نویسندگی
• مراکز استخدام
• مراکز ناتوانی جسمی
• مشاوره احساسی
• نمایندگی اتحادیه دانشجویی
• دسترسی به وکیل دانشجویی و مسئول حقوق بشر
• فعالیت‌های فرهنگی برای دانشجویان بین‌المللی
• دسترسی به امکانات ورزشی و فعالیت‌های تفریحی
• باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی متنوع
• باشگاه‌ها و انجمن‌های متنوع
در مورد قیمت دلار کانادا نیوبرانزویک بخوانید.استخدام دانشجویان دانشگاه نیوبرانزویک
دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در داخل یا خارج از پردیس دانشگاه در طول دوران تحصیل در دانشگاه UNB استخدام شوند. بسیاری از رشته‌های دانشگاه UNB گزینه‌های کوآپ و کارموزی مناسبی را ارائه می‌دهند، دانشجویان از این طریق می‌توانند کسب درآمد داشته باشند و در عین حال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را به دست آورند و در صنعت مد نظر خود ارتباطات مناسبی ایجاد کنند. پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط لازم برای اقامت در کانادا و کار برای حدود 2 سال در حوزه مرتبط با رشته تحصیلی خود هستند.