جمعه, ۱۵ مهر, ۱۴۰۱ / 7 October, 2022

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟


هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا قطعا به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت، اساتید معتبر و.... که دارد کمی گران‌تر از دیگر کشورها است. دانشگاه‌های کانادا در حال حاضر با دانشگاه‌های آمریکا، انگلیس، استرالیا و.... در حال رقابت هستند. اکنون بیش از 96 دانشگاه این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند.
دولت کانادا سعی کرده تا برای جذب دانشجویان، محدودیتی در ارائه رشته‌های تحصیلی نداشته باشد. رشته‌های تحصیلی بسیاری در دانشگاه‌های کانادا ارائه شده‌اند که با توجه به شرایط و علایق خود می‌توانید یکی از آن‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
اما آیا اخذ اقامت تحصیلی تنها راه مهاجرت به کاناداست؟ برای مهاجرت به این کشور چه مقدار باید هزینه کرد؟
در ادامه این مطلب با ما باشید تا در رابطه با روش‌های مهاجرت به کانادا و هزینه لازم برای اخذ اقامت این کشور بیشتر آشنا شوید.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا
یکی از آسان‌ترین و بهترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا، مهاجرت تحصیلی است. کشور کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی چون دبستان، دبیرستان، کالج و دانشگاه دانشجو می‌پذیرد. معمولا افرادی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند باید سالانه 10 تا 35 هزار دلار کانادا هزینه بپردازند.
قطعا میزان شهریه مدارس و دانشگاه‌های خصوصی در مقایسه با مدارس و دانشگاه‌های دولتی متفاوت خواهد بود. نوع مدرسه یا دانشگاه، استان، رشته تحصیلی و... همه می‌توانند به عنوان یک عامل متغیر عمل کنند و موجب تغییر شهریه پرداختی شوند.
به طور کلی هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر خواهد بود:


• هزینه ارائه درخواست تحصیل به دانشگاه‌های کانادا: 100 تا 300 دلار
• هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی: حدود 300 دلار
• اثبات تمکن مالی دانشجو: هزینه زندگی+ هزینه تحصیل+ شهریه یک سال اول دانشگاه


هزینه مهاجرت کاری به کانادا
کشور کانادا، یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته است که سالانه بسیاری از افراد را از طریق مهاجرت کاری جذب خود می‌کند. این کشور همواره با برخورداری از نیرو انسانی و منابع طبیعی توانسته به یکی از قدرت‌های اقتصادی تبدیل شود. بازار کار در این کشور بسیار پر رونق بوده به طوری که بسیاری از افراد از طریق مهاجرت کاری اقدام به اخذ ویزای این کشور می‌کنند.
اما سوالی که در این میان پیش می‌آید آن است که هزینه مهاجرت کاری به کانادا چقدر است؟ آیا برای مهاجرت کاری نیاز به سرمایه است؟
هرساله بسیاری از مهاجرین به دنبال آن هستند تا بتوانند از طریق اسکیل ورکر کانادا یا اکسپرس اینتری ویزای کاری خود را دریافت کنند. برای این کار ابتدا باید مدارک لازم را ارسال کنید تا پرونده شما از نظر سنی و جایگاه شغلی مورد بررسی قرار بگیرد، در صورت کسب امتیاز می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. در صورت تایید شدن مدارکتان، هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای کاری به شرح زیر خواهد بود:


• هزینه درخواست پرونده: 825 دلار
• هزینه درخواست اقامت دائم: 500 دلار
• هزینه ویزای همسر:1325 دلار
• هزینه ویزای فرزند: 225 دلار


اخذ ویزای کاری هم مانند ویزای تحصیلی نیاز به اثبات تمکن مالی دارد. در جدول زیر میزان تمکن مالی در اخذ ویزای کاری ذکر شده است:


تعداد نفرات - میزان تمکن مالی(دلار)
یک نفر - 13213
دو نفر - 16442
سه نفر - 20222
چهار نفر - 24553
پنج نفر - 27847
شش نفر - 31407
هفت نفر - 34967
بیش از هفت نفر - 3560


برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری
در روش اکسپرس اینتری هم باید تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت نام شما مورد بررسی قرار بگیرد، سپس در صورت تایید مدارک می‌توانید نسبت به اخذ ویزای اسپرس اینتری خود اقدام کنید. هزینه مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری مانند اسکیل ورکر است، برای اخذ اقامت از این طریق ابتدا باید پروفایل اکسپرس اینتری را که کاملا رایگان است ایجاد کنید. برای این کار بهتر است به سایت اصلی دولت کانادا مراجعه کنید.
میزان هزینه درخواست ویزای اکسپرس اینتری به شرح زیر خواهد بود:


• هزینه درخواست پرونده: 825 دلار
• هزینه اقامت دائم: 500 دلار
• هزینه ویزای همسر: 1325 دلار
• هزینه ویزای فرزند: 225 دلار


میزان هزینه‌ها و تمکن مالی برای هر نفر، در این روش هم مانند دیگر روش‌های اخذ ویزای کاری است که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ
یکی از بهترین ویزاهای مهاجرت به کشور کانادا، ویزای استارتاپ است. در صورتی که شرایط ویزای استارتاپ را داشته باشید به سرعت می‌توانید ویزای کشور کانادا را دریافت کنید.
این نوع روش اخذ اقامت برای کارآفرینان خوش ذوق، با استعداد، با پتانسیل بالا و.... مناسب است. هزینه اخذ اقامت از طریق کارآفرینی شامل هزینه سرمایه‌گذاری، بررسی پرونده، اخذ اقامت دائم است. میزان تمکن مالی در این روش مانند دیگر روش‌های اخذ اقامت از طریق کار است که در ابتدای این مطلب به صورت جدول ذکر شده است. در جدول زیر هزینه اخذ ویزای استارتاپ در کشور کانادا با جزئیات کامل ذکر شده است:


نوع هزینه - میزان هزینه(دلار)
تشکیل پرونده - 1575
اقامت دائم - 500
بیومتریک - 85
هزینه ویزای همسر - 1325
هزینه ویزای فرزند - 225


هزینه مهاجرت کارآفرینی به کانادا
یکی از بهترین و پرمتقاضی‌ترین روش‌های اخذ ویزای کشور کانادا برای افراد نخبه و با سطح علمی بالا، کارآفرینی است. این دسته از افراد به دنبال آن هستند تا بتوانند با استفاده از علم، تخصص و شغلی که دارند به گسترش و رشد بازار کار این کشور کمک کنند. بدین ترتیب می‌توانند زمینه را برای اخذ اقامت کارآفرینی مهیا کنند. این روش به هیچ عنوان نیاز به سرمایه‌گذاری سنگینی ندارد و افراد از طریق استارتاپ و کسب و کار جدید فعالیت خود را آغاز می‌کنند. پروسه هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی به شرح زیر خواهد بود:


1. پروسه ایجاد بیزینس
2. هزینه راه اندازی اولیه
3. هزینه تحقیقات و استفاده از تکنولوژی
4. هزینه ارتقا بیزینس


هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در استان‌های پرمتقاضی کانادا به شرح زیر خواهد بود:


نوع هزینه - هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی
حداقل هزینه استارت بیزینس - 100 تا 150 دلار
هزینه ثبت شرکت - 320 تا 450 دلار
هزینه مهاجرت کارآفرینی انتاریو - 100 هزار دلار
هزینه مهاجرت کارآفرینی نوا اسکوشیا - 150 هزار دلار
هزینه مهاجرت کارآفرینی پرنس ادوارد - 150 هزار دلار
هزینه مهاجرت کارآفرینی نیوبرانزویک - 150 هزار دلار


هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ
یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت کشور کانادا، اسپانسرشیپ است. در این روش یک فردی که اقامت دائم کشور کانادا را دارد اسپانسر متقاضی می‌شود و تمام هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای این کشور را پرداخت می‌کند. فردی که به عنوان اسپانسر معرفی شده است باید در ابتدا تمکن مالی خود را ثابت کند.
اخذ ویزای کانادا از طریق اسپانسرشیپ هم مانند دیگر روش‌های اخذ ویزا، دارای هزینه‌هایی می‌باشد. در جدول زیر تمام هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا از طریق اسپانسرشیپ را بیان کرده‌ایم:


نوع هزینه - میزان هزینه(دلار)
ثبت درخواست اسپانسر شیپ - 75
هزینه بررسی درخواست - 475
اقامت دائم - 500
فرزند متقاضی - 150
همسر متقاضی - 1050


کلام آخر
مهاجرت به کشور کانادا راه و روش‌های بسیاری دارد، متقاضیان باید با توجه به شرایطی که دارند یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند. در این مطلب سعی کردیم تا هزینه روش‌های مهاجرت به کشور کانادا را برایتان بازگو کنیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید سایت کن اپلای یک منبع و راهنمای عالی برای شماست و می‌توانید با توجه به شرایط خود و به کمک هوش مصنوعی کن اپلای بهترین رشته و دانشگاه را برای مهاجرت انتخاب کنید.