یکشنبه, ۸ خرداد, ۱۴۰۱ / 29 May, 2022

معرفی سمساری در تهرانپارس | سمساری سمسارچی


در گذشته های دور به مغازه ها و حجره هایی که خرید و فروش وسایل کارکرده را انجام میدادند، سمساری می گفتند. سمساری به انواع مختلف و مدلهای بسیار از زمان گذشته و کهن تا به حال رایج بوده است. از متداول ترین نوع فعالیت سمساری که امروزه بیش تر شاهد آن هستیم، می توانیم به سمساری اینترنتی اشاره نماییم.
به طور معمول خرید از سمساری ها می تواند برای هر شخصی مقرون به صرفه باشد. زیرا که علاوه بر پرداخت هزینه کم تر برای استفاده از کالا، می تواند مقداری پول را پس انداز کند و یا با همان مقدار پول چندین کالا را به صورت دست دوم خریداری نماید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سمساری در تهران پارس سمساری-تهرانپارس/https://semsarchi.com  مراجعه فرمایید.
تماس با سمساری: 09122725127

چرا مردم به سمت سمساری ها رفته اند؟
با توجه به شرایط اقتصادی امروز و تحریم بودن کشور ایران، قطعا کالاهایی که وارداتی هستند دارای قیمت بسیار بالایی بوده و اکثریت مردم از پس‌خرید این نوع کالاها برنمی‌آیند. از طرف دیگر بازار هر لحظه در حال گرانتر شدن است. سمساری‌ ها در این اوضاع همیشه با مردم همراه هستند و لوازم منزل را با بهترین قیمت ممکن به فروش می‌رسانند. سمساریها با پایین آوردن قابل توجه هزینه ‌ها به مردم کمک می‌کنند. حتی بالا رفتن و یا پایین آمدن قیمت دلار هیچ تاثیری بر خرید لوازم منزل از سمساری‌ ها ندارد. این بهترین وجه تمایز این نوع مغازه ‌ها است.
سمساری در زعفرانیه: سمساری و خریدار لوازم خانگی دست دوم در زعفرانیه تهران اینجا کلیک کنید

اگر به طور کامل آشنایی با سمساری در تهرانپارس داشته باشید، متوجه خواهید شد که شما هر چیزی را می‌توانید در سمساری پیدا کنید و بخرید بدون اینکه نگرانی خاصی در رابطه با قیمت آن داشته باشید. به همین دلیل است که اخیرا و با توجه به بیشتر شدن تحریم ها، مردم زیادی به خرید لوازم منزل از سمساری روی آورده‌اند. به همین خاطر بیش تر دنبال آشنایی با سمساری و عملکرد آن می باشند.

معرفی سمساری در تهرانپارس | سمساری سمسارچی


مزیت های سمساری چیست؟
برخی از مهم‌ترین مزایایی که سمساری در تهرانپارس برای ما به دنبال دارند، عبارت‌اند از:
خرید اجناس دست دوم از سمساری در کمترین زمان
اگر خودتان بخواهید به صورت مستقیم اقدام به خرید یا فروش اجناس دست دوم کنید، نیاز به صرف زمان زیادی دارید. متأسفانه این کار با بزرگتر و گرانتر شدن اجناس، سخت تر هم می‌شود. آشنایی با سمساری می‌تواند کار خرید و فروش هر گونه کالایی را برای شما در زمان خیلی کمتری انجام دهد. از این رو دیگر نه دغدغه ی پیدا کردن مشتری را خواهید داشت و نه نگرانی ای بابت از دست رفتن زمان خواهید شد. البته این نکته را هم نباید فراموش کنید که بایستی قبل از هر اقدامی به دنبال پیدا کردن یک سمساری مناسب و با انصاف باشید.
تعمیرات لوازم دست‌دوم و کارکرده
یکی دیگر از مسئولیت ‌هایی که روی دوش سمسار قرار دارد، ترمیم و تعمیر اجناس دست دوم و ایجاد کیفیت عالی برای آن‌ ها است. کالا های زیادی وجود دارند که با کارکرد کم و یا حتی بدون هیچ ایراد فنی، تنها به دلیل چند خط و خش در گروه اجناس دست دوم قرار گرفته‌اند. خدمات سمساری با ترمیم این ایرادات جزئی می‌تواند برای چنین کالا هایی ارزش آفرین باشد. 
توجه داشته باشید که پس از آشنایی با سمساری شما می توانید از خدمات متفاوتی که این گونه از فروشگاه های لوازم و وسایل دست دوم ارائه می دهند، مطلع شوید!
تامین قطعات
یکی دیگر از مزیت ‌های عالی که می‌توان برای سمسار ها در نظر گرفت، تأمین برخی از قطعات کمیابی است که پیدا کردن و یا فروش آن ‌ها خیلی سخت است. البته نه برای قطعات و سخت افزارهای موبایل و لپ‌تاپ اما برای جور کردن دست بشقاب ‌های قدیمی خود و از این قبیل موارد می‌توانید از این مزیت سمسارها بهره‌مند شوید.

معایب سمساری
• مکان نقش مهمی در فروش و درآمد شما دارد.
• شغلی است که فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد.
• تقاضا برای اجناس برقی دست ‌دوم بسیار پایین است و بازار و حاشیه سود را تحت شعاع قرار می‌دهد.

سمساری سمسارچی در تهران
قبل از هر چیز در مورد پیشینه، سابقه و شروع به کار این فروشگاه و صاحبان آن اطلاعاتی را با هم مرور می کنیم. صاحب فروشگاه سمساری سمسارچی در تهران در حال حاضر آقای مجید جعفری هستند. به نقل از آقای جعفری شغل سمسارچی، شغلی است که از پدر برای ایشان باقی مانده است.
پدر آقای جعفری شغل سمسارچی را از سال 1342 با کار کردن در مغازه یکی از آشنایان در تهران آغاز کردند و بعد از گذشت 5 سال توانستند مغازه ای را برای شروع شغل سمساری در تهرانپارس و ضایعاتی در خیابان تهران نو خریداری کنند. این نقطه شروع افتتاح فروشگاه سمسارچی بود که بعد از گذشت این سال ها هنوز هم نام و آوازه خود را در میان مشتریان به قوت قبل حفظ کرده است.
آقای جعفری از همان کودکی در کنار درس برخی از ایام هفته را در کنار پدر به شغل سمساری مشغول شد. با گذشت زمان کم کم علاقه زیادی در ایشان نسبت به این شغل ایجاد شد که حاصل مراوده با انسان های مختلفی بود که برای خرید و فروش اجناس و لوازم خودشان به مغازه پدر می آمدند. از طرفی وجود اجناس قدیمی و آنتیک مغازه پدر که بسیار هم کمیاب بود، باعث جذابیت بیش تر این شغل برای آقای جعفری در همان ایام کودکی شد.
علاقه ای که نسبت به شغل سمساریدر تهرانپارس در آقای جعفری در دوران کودکی ایجاد شده بود، با گذشت زمان نه تنها کمرنگ نشد بلکه این علاقه تا حدی بود که ایشان بعد از اتمام تحصیل و سربازی، تصمیم گرفتند این شغل را به عنوان یک حرفه تمام وقت ادامه دهند.
در ابتدای راه آقای جعفری جوان با پس انداز خود و کمک مالی پدر، موفق به خرید یک مغازه همراه با مجوز اتحادیه صنف سمساری و امانت فروشی شدند. آقای جعفری به دلیل علاقه وافری که به شغل سمساری داشتند در همان ابتدا تصمیم گرفتند برای معرفی و تبلیغ حرفه خود به دیگران از روش های تبلیغاتی رایج در آن زمان استفاده کنند.
در اوایل کار آگهی خرید لوازم منزل برای فروشگاه سمسارچی در روزنامه کیهان منتشر شد که با استقبال زیادی از سمت همشهریان تهرانی مواجه شد. در ادامه راه و با افتتاح دفتر روزنامه همشهری در تهران باز هم آگهی های جدیدی در این روزنامه منتشر شد که مشتری های جدید و بیش تری را برای فروشگاه سمسارچی به ارمغان آورد.
مشتری های جدید و بیش تر باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه بیش تر در آقای جعفری شد، بسیاری از مشتری های آقای جعفری بعد از گذشت سال ها هنوز هم برای خرید یا فروش لوازم خود به ایشان مراجعه می کنند و این یعنی ایشان در سال های زیادی که در این حرفه فعالیت داشته است، توانسته اعتماد مردم را جلب کند و با تعیین قیمت های مناسب برای خرید و فروش وسایل آنها، جواب اعتماد چند ساله آنها را به بهترین وجه بدهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سمسارچی https://semsarchi.com مراجعه فرمایید.