شنبه, ۵ اسفند, ۱۴۰۲ / 24 February, 2024

اثرات سرم آبرسان حاوی هیالورونیک اسید بر رطوبت و نرمی پوست

کرم‌های آبرسان همواره از اصلی‌ترین اجزای مراقبت‌های پوستی بوده‌اند و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود همیشه پرطرفدارند. چند سالی است که سرم آبرسان نیز به عنوان یک محصول مراقبت پوستی، توانسته تاثیرات قابل توجهی ایجاد کند. آبرسان هیالورونیک اسید یکی از محبوب‌ترین سرم‌های آبرسان است که نقش قابل توجهی بر روی رطوبت و شادابی پوست دارد. اگر پوستی چرب یا نیمه چرب دارید، سرم آبرسان پوست مختلط یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید استفاده کنید. اما چرا و چگونه باید از سرم آبرسان استفاده کنیم؟

هیالورونیک اسید چیست؟

بسیاری از محصولات مراقبت پوستی به خصوص انواع سرم آبرسان حاوی هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید نوعی ترکیب هیدروکربنی است که در فضاهای میان بافتی بدن مثل پوست، استخوان، چشم، غضروف و فضای بین سلول‌ها به صورت طبیعی وجود دارد. هیالورونیک اسید یک ماده آب دوست است و به همین دلیل آب را در بافت بدن حفظ می‌کند. این ماده به وفور در اتصال با کلاژن و الاستین پوست دیده می‌شود و می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین وظایف آن حفظ رطوبت پوست است.
از آنجایی که با افزایش سن و برخی عوامل دیگر مقدار هیالورونیک اسید در بدن کاهش می‌یابد، به نظر می‌رسد برای حفظ رطوبت و نرمی پوست لازم است از محصولاتی مثل سرم آبرسان استفاده کرد. جالب است بدانید که سرم آبرسان پوست مختلط و چرب بیشتر از انواع دیگر آبرسان‌ها کاربرد دارد. این سرم هیالورونیک اسید از دست رفته را تا حد زیادی جبران می‌کند و به سرعت می‌توانید نتایج آن را به صورت نرم شدن پوست ببینید. به همین دلیل بسیاری از افراد از آن به عنوان بهترین آبرسان پوست مختلط نام می‌برند.

اثرات سرم آبرسان حاوی هیالورونیک اسید بر رطوبت و نرمی پوست


سرم آبرسان علاوه بر هیالورونیک اسید باید چه ویتامین‌هایی داشته باشد؟

مصرف ویتامین‌ها به اندازه کافی نه تنها نقش قابل توجهی در سلامت بدن و دوری از بیماری دارند، بلکه سلامت پوست را نیز تضمین می‌کنند. بخشی از این ویتامین‌ها به صورت خوراکی وارد بدن شده و از طریق خون به پوست می‌رسند. اما متخصصان بهداشت توصیه می‌کنند که ویتامین‌ها را داخل محصولات مراقبت بهداشتی به خصوص سرم آبرسان نیز مصرف کنید تا شادابی و جوانی پوست را تضمین نمایید. بنابراین، بهترین آبرسان پوست مختلط محصولی است که علاوه بر ترکیبات بر پایه آب و هیالورونیک اسید، حاوی ویتامین‌های ضروری پوست نیز باشد.
به گفته متخصصان ویتامین‌های D، B، E ،C و K ضروری‌ترین ویتامین‌های پوست هستند. این ویتامین‌ها بهتر است که بیشتر از طریق تغذیه و مکمل‌ها وارد بدن شوند؛ اما آبرسانی که حاوی این ویتامین‌ها هست نیز می‌تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند.

اشخاص با پوست مختلط چه سرم آبرسانی را باید انتخاب کنند؟

زمانی که پوست شما به صورت یکنواخت چرب نباشد و چربی تنها در برخی نقاط تجمع پیدا کند به این معناست که پوست شما مختلط است و باید سرم آبرسان پوست مختلط تهیه کنید. بهترین سرم آبرسان سرمی است که می‌تواند به حفظ آب توسط پوست کمک کند. سرم آبرسان حاوی هیالورونیک اسید است که با افزایش آن به پوست کمک می‌کند تا با گذشت زمان رطوبت خود را حفظ نماید.
سرم هیالورونیک اسید اگرچه برای انواع پوست مناسب است، اما برای پوست مختلط کارایی فوق العاده‌ای دارد. این سرم پوست را در نواحی خشک مرطوب می‌کند و در نواحی چرب با افزایش رطوبت مانع از ترشح بیشتر چربی می‌شود. بنابراین سطح چربی و رطوبت پوست با این سرم به راحتی کنترل می‌شود.

اثرات سرم آبرسان حاوی هیالورونیک اسید بر رطوبت و نرمی پوست


بهترین برند آبرسان پوست مختلط چیست؟

بهترین آبرسان پوست به منظور حفظ تاثیرات خود باید حاوی هیالورونیک اسید نیز باشد تا از پیری پوست جلوگیری کرده و همواره رطوبت و نرمی آن را تثبیت کند. سرم آبرسان گارنیر علاوه بر هیالورونیک اسید، حاوی عصاره طبیعی آلوئه ورا نیز می‌باشد که شادابی و شفافیت پوست را تضمین می‌کند. از مزایای این سرم آبرسان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• افزایش زیبایی پوست: این محصول با نرم کردن و سفت کردن پوست نقش قابل توجهی در سلامت و در نتیجه زیبایی پوست دارد.
• کاهش التهابات پوست: این سرم به افزایش رطوبت سلول‌های پوست کمک می‌کند و هیالورونیک اسید موجود در آن منجر به کاهش التهابات پوست می‌شود.
• افزایش لطافت پوست: سرم آبرسان گارنیر چربی پوست مختلط را تنظیم می‌کند و با افزایش رطوبت آن منجر به بازگشت انعطاف پذیری پوست و لطافت آن می‌شود.
• جوانی پوست: هیالورونیک اسید و آلوئه ورا یکی از بهترین ترکیباتی است که اگر به صورت روتین مورد استفاده قرار گیرد کند شدن روند پیری پوست را تضمین می‌کند.
شایان ذکر است که سرم آبرسان گارنیر علاوه بر اینکه بهترین آبرسان پوست مختلط به حساب می‌آید، برای انواع پوست مناسب است؛ بنابراین تمام افرادی که می‌خواهند از پوست خود مراقبت کنند می‌توانند از این محصول بهره ببرند.


آبرسان حاوی عصاره آرگان برای پوست مختلط بهتر است یا عصاره چای سبز؟

عصاره آرگان با تامین چربی پوست و تغذیه سلول‌ها نهایتا باعث کاهش افزایش کیفیت پوست و تامین چربی مورد نیاز آن می‌شود. بنابراین آبرسان حاوی عصاره آرگان یک گزینه عالی برای افرادی است که پوست خشک تا نرمال دارند. با این حال آبرسان حاوی عصاره چای سبز نیز برای افرادی که پوست مختلط و چرب دارند، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود که علاوه بر مرطوب کردن و تغذیه پوست، سطح چربی آن را نیز کنترل می‌کند.
چنانچه قصد خرید این محصول یا محصولات آرایشی بهداشتی دیگری را دارید ما به شما فروشگاه آنلاین ارس خرید را پیشنهاد میکنیم. این فروشگاه با ضمانت برگشت محصول خریدی مطمئن و آسوده خاطر را برای شما رقم میزند.